Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Специјалист за видео 360 степени Концертна видео продукција Специјалист за постпродукција.


Почетна страница Опсег на понуди Цените Завршени проекти Контакт

Од нашите резултати од преку 20 години видео продукција


Ноти на заедништво: Кристин Бојтлер во разговор со Симон Вос за волшебниот свет на музиката во училиштето на животот

Хармонии на животот: Симон Вос (едукатор) во дијалог со Кристин Бојтлер за трансформативниот ефект на музиката

Како страсна едукаторка, Симон Вос успешно ги пренесува своите сознанија за циклусите на ... повеќе информации и видеото »


Претседателот на градскиот совет Јерг Фрајвалд во разговор - Како фестивалот на замокот во Вајсенфелс ја збогатува областа Бургенланд и важноста на значката на честа на градот.

Музички врв на 28. фестивал на замокот - интервју со Мајкл Роберт Рајн и Себастијан Оливер Ланге од In Extremo.

... дознајте повеќе за тоа и погледнете го видеото »


Снимање на концерт на музичкото дуо RoCoco во црквата замок во Госек

Музичкото дуо RoCoco во живо и отклучено на концерт во црквата замок во Госек

Снимка од концертот на дуото RoCoco во замокот црква Госек (Бургенландкрајс, Саксонија-Анхалт). Снимено со 6 ... дознајте повеќе и погледнете го видеото »


Прес-конференција SSC ​​SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Retrospectives Insights Outlooks Part 1

Прес-конференцијата на SSC ​​Saalesportclub Weissenfels ги разгледува увидите, дел 1

Уве Абрахам и Маик Цимерман зборуваат за прегледи, согледувања и перспективи на SSC ​​Weissenfels во ... дополнителни информации и видеото »


Разговарајте покрај оган со Мехтилд Рајнхард и Матијас Олер во Наумбург

Мехтилд Рајнхард и Матијас Олер на разговор покрај оган во Наумбург (Hotel Zur alten Schmiede)

Овој разговор покрај оган со Мехтилд Рајнхард и Матијас Олер (DGfS / Германско здружение за системски констелации) се... Понатамошна информација »


Перспектива на МИБРАГ: Разговор со Др. Каи Штајнбах и Олаф Шолц за промената во енергетскиот сектор.

интервју со др Каи Штајнбах: Како MIBRAG го обликува постепеното исфрлање на јагленот и енергетската транзиција

... за видеото и повеќе информации »


Музичко видео на уметникот Томи Фреш со наслов You are my sunshine

Томи Фреш - Ти си моето сонце - музичко видео

Ова дело е исто така малку постаро. Песната на уметникот Томи Фреш е Ти си моето сонце. Снимањето на ... продолжи на видеото и повеќе информации »


„Мемлебен - каде живее историјата: Портрет на манастирот и царската палата на романескниот пат со м-р Андреа Кнопик“

Портрет на манастирот Мемлебен и царската палата на романескниот пат со манастирот, урнатините на манастирската црква, криптата, во областа Бургенланд, ТВ извештај, интервју со м-р Андреа Кнопик (раководител на музејот Клостер и Кајзерпфалц Мемлебен)

... дознајте повеќе за тоа и погледнете го видеото »


Матијас Вос и Уве Кранеис (градоначалник) во разговор

Матијас Вос и Уве Кранеис во разговор

Добредојдовте во најновиот дел од нашата рунда разговори во нашата серија со интересни луѓе од ... продолжи на видеото и повеќе информации »


Видео-репортажа за овој настан со наслов -Енергетска рационалност! Сега!- за EnergieVernunft Mitteldeutschland eV во IHK Halle

Енергетска рационалност! Сега! - Видео извештај за EnergieVernunft Mitteldeutschland eV за настанот во салата IHK

Во интервјуто, проф. Фриц Варенхолт. Тој е член на СПД и беше сенатор за животна средина на градот ... Понатамошна информација »


Велигденска прошетка во концептот на живеење во Штрајперт (слика видео за социјалните медиуми)

Видео со слики: Велигденска прошетка во живиот концепт на Штрајперт

Поради мерките за корона што ги прогласија политичарите, во Вонконзепт-Штрајперт не ... продолжи на видеото и повеќе информации »


Телевизија се среќава со куклен театар: ТВ репортажа за изложбата „Holzköppe und Strippengler“ во областа Бургенланд

Волшебни кукли: Наумбург театарот ги претставува „Дрвоглави и жици“ во Marien-Magdalenen-Kirche

... на видеото и дознајте повеќе за тоа »


Абакеј - Направете компромис и ќе преживеете (музичко видео)

Абакеј - музичко видео: Направете компромис и ќе преживеете

Ова е нешто постаро дело. Музичко видео на проектот Абакај со наслов Направи компромис и ќе ... повеќе информации и видеото »


Се произведува тотална катастрофа - гласот на граѓаните на Бургенландкрајс

Се создава тотална катастрофа - мислењето на жител во областа Бургенланд

Интервју со Ханс-Гинтер Кох Исто така, за мене е случај што во мојот долг живот сум ... дознајте повеќе и погледнете го видеото »


Небесниот диск на Небра: Ток-шоу во Архе Небра со проф. Харалд Мелер и Кристијан Форберг

Дискусија и авторско читање со проф.д-р. Харалд Мелер и Кристијан Форберг на објавувањето на книгата Die Himmelsscheibe von Nebra

Тема на разговорот помеѓу проф.д-р. Харалд Мелер (државен археолог, Хале) и Кристијан Форберг (новинар, ... Кликнете овде за видеото и дополнителни информации »


ОСНОВЕН ЗАКОН, НЕ БЛАГОДАРАМ? - Ралф Боес во Наумбург - Мислење на граѓанин од областа Бургенланд.

ОСНОВЕН ЗАКОН, НЕ БЛАГОДАРАМ? - Ралф Боес во Наумбург - Писмото од жител - Гласот на граѓаните Бургенландкрајс

Еден ден претседателот, федералниот претседател на срцата, застана пред конференцијата за вооружување во ... за видеото и повеќе информации »


Интервју и разговор со Андреас Мартин од здружението Ein Herz für Menschen

Бидете пораката!

Дојдовте кај нас денес од Магдебург за да не запознаете со здружението Ein Herz für Menschen eV. Можете да присилите ... повеќе информации и видеото »


Задоволете ја вашата глад за знаење, користете совети и дознајте повеќе! Кристин Бојтлер, експертот за успешно поставување на сопствено независно училиште и место за учење, е покрај вас.

Откријте свет на знаење, добијте вредни совети и многу повеќе! Кристин Бојтлер, вашиот тренер за успешно основање на сопствено независно училиште и место на учење.

Бесплатно внатре и надвор! Со долгогодишно искуство во личен развој, справување со авторитети и практични ... понатаму и до видеото »


30 години од падот на Берлинскиот ѕид - слободата мислам. Барање индиции - идентитет и промена - видео репортажа

30 години од падот на Берлинскиот ѕид - слободата мислам. Барање индиции - идентитет и промена

Ова е видео прилог / видео репортажа за настанот -30 години пад на ѕидот - слободата на која ... дознајте повеќе за тоа и погледнете го видеото »


Видео извештај: Отворен Нојланд Цајц - мали градови, голема сцена - во Цајц

Отвори Нојланд Цајц - во Цајц - видео извештај

Ова е видео прилог / видео-репортажа за настанот Open Neuland на Kloster Posa eV во старата градска библиотека во Цајц. Во ... продолжи на видеото и повеќе информации »


Тандем велосипедска тура низ областа Бургенланд: турнејата MUT на Германската лига за депресија го посетува Вајсенфелс. ТВ репортажа со интервју со Андреа Рош за нејзиното учество и важноста на турнејата.

Турата MUT застанува во Вајсенфелс: тандем велосипедска тура како знак против депресија. Интервју со учесничката Андреа Рош и ТВ извештај за важноста на помошта и самопомош за депресија.

MUT-Tour, Германска лига за депресија, попатна посета, Weißenfels, тандем, велосипедска тура, Бургенландкрајс, интервју, ... повеќе информации и видеото »


Видео снимка на претставата -Нора од еин Пупенхајм- во театарот Наумбург

Театар Наумбург, видео продукција на претставата - Nora oder ein Puppenheim-

Претставата - Нора од еин Пупенхајм - беше изведена во театарот Наумбург. Видеото е снимено со 5 камери. Камерите беа... продолжи на видеото и повеќе информации »


Роналд Нол - Стани неуправлив! Станете понезависни! - Граѓанскиот глас на округот Бургенланд

Во разговор со Роналд Нол - Стани неуправлив! Станете понезависни! - Граѓанскиот глас на округот Бургенланд

Во 2016 година добив мала изложба во Лајслинг во прекрасниот поглед низ врска. Тоа е целосен пресврт на... повеќе информации и видеото »


ТВ репортажа за доделувањето на 21-от Цајцер Мајкл во замокот Цајц на Wertbau Mehlhorn Schmaltz GmbH, со интервјуа на Мајкл Готшлих и основачите Конрад Ралф Мелхорн и Хаген Шмалц.

ТВ репортажа за доделувањето на 21-от Цајцер Мајкл во замокот Цајц на Wertbau Mehlhorn Schmaltz GmbH, со интервјуа со добитниците на наградите и Мајкл Готшлих од Zeitzer Innovative Arbeitsförderungsgesellschaft mbH.

ТВ-извештај, церемонија на доделување награди, 21-ви Zeitzer Michael, Zeitz, Wertebau Mehlhorn Schmaltz GmbH, Reiner Haseloff, Görtz Ulrich, ... повеќе информации и видеото »


Есенска видливост на велосипед: Уве Песнигер од ZweiradRiese во Вајсенфелс ги препорачува вистинските светла за велосипеди

За безбедно возење во есен: Уве Песнигер од ZweiradRiese во Вајсенфелс советува за најдоброто осветлување на велосипедот

ZweiradRiese Weißenfels, светла за велосипеди во есен, Уве Поснигер, Бургенландкрајс, ... продолжи на видеото и повеќе информации »


Како дојде до граѓанската иницијатива Флут 2013 во Цајц - објаснува Дирк Лоренц во интервју.

Дирк Лоренц, основачот на граѓанската иницијатива Флут 2013 во Цајц, во интервју зборува за предизвиците и успесите на иницијативата.

... Кликнете овде за видеото и дополнителни информации »


МИР ДОАЃА ОД ЦЕНТАРОТ - Демо за мир во Наумбург на 12 јуни 2023 година.

Силата е во средината: Мировни демонстрации во Наумбург, 12 јуни 2023 година.

Против вежбата на НАТО Воздушен бранител 2023: МИР ДОАЃА ОД ЦЕНТАРОТ - Демо во Наумбург на 12 јуни 2023 година. Заедно за... понатаму и до видеото »


Извештај за важноста на госпел музиката во евангелистичката црква, со фокус на евангелскиот концерт на отворено на Алтмаркт во Хохенмолсен, организиран од евангелистичката црква и со учество на американската пејачка Адриен Морган Хамонд и хорот Celebrate, Бургенландкрајс .

Репортажа за вториот госпел концерт на отворено на Алтмаркт во Хоенмолсен, со интервјуа на посетители и учесници на концертот, како и снимки од сцената со американската пејачка Адриен Морган Хамонд и хорот Celebrate, Burgenlandkreis.

... дополнителни информации и видеото »


Даночниот бунт: Претприемачот Штефен ја намалува продажбата во знак на протест против даночната политика - Ексклузивно интервју.

Збогум даноци: Како претприемачот Штефен активно презема мерки против државното оданочување со намалување на неговата продажба.

На настанот на ЦДУ, говорникот е во центарот на дискусијата додека ја објаснува својата ... продолжи на видеото и повеќе информации »


Во ТВ прилог е претставен новиот менаџер на државната винарија „Клостер Пфорта“ и се прикажува интервју со Бјорн Пробст. Гостите како винската принцеза и министерот на покраината Саксонија-Анхалт, Рајнер Робра, како и поранешниот окружен администратор Хари Рајче, даваат свои впечатоци за назначувањето на новиот извршен директор.

Телевизискиот прилог за новиот управен директор на државната винарија „Клостер Пфорта“ прикажува интервју со Бјорн Пробст и впечатливи слики од производството на вино. Покрај винската принцеза и министерот на покраината Саксонија-Анхалт, Рајнер Робра, својот збор имаат и поранешниот окружен администратор Хари Рајче и други гости.

... понатаму и до видеото »


Интервју со Тиемо фон Крејц: Како тој го дизајнира Руделсбург како место за култура и гостопримство

Откријте го Наумбург: Руделсбург како врв во областа Бургенланд

ТВ-извештај, историја, Руделсбург (Зале), романескен пат, ресторан, Бад Косен, Наумбург, област Бургенланд, ... до видеото и дополнителни информации »


„Албан и кралицата“: Успешна завршна изведба на мјузиклот во Културхаус Вајсенфелс, влез во градската книга, интервју со Барбара Доринг (претседател на музичката уметност Вајсенфелс еВ), Рајнхард Зехафер (композитор на мјузиклот), Бургенландкрајс.

Возбудливо музичко финале: „Албан и кралицата“ во Културхаус Вајсенфелс, запис во градската книга, интервју со Барбара Доринг (претседател на музичката уметност Вајсенфелс еВ), Рајнхард Зехафер (композитор на мјузиклот), Бургенландкрајс.

... за видеото и повеќе информации »


„Учење да свириме на тапани со забава: работилница за деца со бендот RedAttack во Културхаус Вајсенфелс“

„Доживејте го ритамот: работилница за тапани за деца со „Die Tempomacher“ RedAttack во Културхаус Вајсенфелс“

... Понатамошна информација »


Пролевање: опасност за невакцинираните? Нинџа за нивните искуства - Граѓанскиот глас на Бургенландкрајс

Искуствата на Нинџа со пролевање: Опасност за невакцинираните? - Граѓанскиот глас на округот Бургенланд

Нинџа има свои искуства со пролевање. Ова видео беше цензурирано/избришано од YouTube. Видеото наводно ги прекршило ... на видеото и дознајте повеќе за тоа »


Ужасот на Црната смрт однесе 99 жртви.

99 души станаа жртви на Црната смрт.

Од Фолкер Турм дознаваме како Црната смрт однела 99 луѓе во една заедница, но тој исто така ... Кликнете овде за видеото и дополнителни информации »


Хумор со длабочина: Нико Семсрот во живо во Културхаус Вајсенфелс, интервју за неговото шоу „Радоста е само недостаток на информации 3.0 Ажурирање“.

Театарски денови во областа Бургенланд: Нико Семсрот живее во културниот центар Вајсенфелс со својата нова програма.

Нико Семсрот, во живо, Културхаус, Вајсефелс, програма, радоста е само недостаток на информации 3.0 ... Понатамошна информација »


Сиромаштијата во регионот, Матијас Вос во разговор со Матијас Гробнер од Наумбургер Тафел

3200 сиромашни и сиромашни луѓе, Матијас Вос во разговор со Матијас Гробнер од масата во Наумбург

Уште едно интервју од серијата Матијас Вос во разговор. Темите на кои се разговараше беа зголемената ... повеќе информации и видеото »


Тренерот Ралф Кине по финалето: И покрај поразот, МФБЦ Грима се горди на својот настап против УХЦ Шпаркасе Вајсенфелс

Интервју со Ралф Кине: Како МФБЦ Грима се подготви за финалето против УХЦ Шпаркасе Вајсенфелс

... дополнителни информации и видеото »


Бесплатно внатре и надвор: поставувањето локација за учење олеснето со менторот Кристин Бојтлер!

Од минатото до вистинското јас: Водич на Кристин Бојтлер за вашиот личен развој и слобода!

Размислувате да поставите сопствен независен простор за учење или училиште и сакате да го ... до видеото и дополнителни информации »


ТВ репортажа за обемната реставрација на витражот во катедралата Наумбург, со интервјуа на Др. Холгер Кунде (Обединети донатори на катедралата од Мерсебург и Наумбург и колеџискиот манастир Цајц), Сара Јарон (Главен директор на работилницата за реставрација на MA York ACR ICON) и Иво Рауч (проект менаџер).

Телевизиски прилог за обемната реставрација на витражот во катедралата Наумбург, со интервјуа на Др. Холгер Кунде (Обединети донатори на катедралата во Мерсебург и Наумбург и колеџискиот манастир Цајц), Сара Јарон (Главен директор на работилницата за реставрација на MA York ACR ICON) и Иво Рауч (проект менаџер), кои ги објаснуваат предизвиците и напредокот на проектот.

ТВ репортажа, реставрација, витраж, катедрала Наумбург, интервјуа, Др. Холгер Кунде (Обединети донатори на ... до видеото и дополнителни информации »


Задолжителна вакцинација за медицински области - Жител на Бургенландкрајс

Обврска за вакцинација за медицински области - Писмо од граѓанин на областа Бургенланд

До Сојузната влада, до Бундестагот, до Бундесратот на Сојузна Република Германија. Како е ... Понатамошна информација »


Музичко патување низ областа Бургенланд: видео интервју со Ен-Хелена Шлутер

Помеѓу звукот и историјата: Ен-Хелена Шлутер свири на органот Ладегаст во Хоенмолсен

Органистот Ан-Хелена Шлуетер учествуваше во турнеја на оргули низ областа Бургенланд во ... продолжи на видеото и повеќе информации »


Интервју со окружниот администратор Гец Улрих и современиот сведок Ханс-Петер Милер за важноста на обновувањето на мостот во Гросјена на Унштрут и емотивниот момент на официјалното ослободување по штетите од поплавите.

Интервју со окружниот администратор Гец Улрих и современиот сведок Ханс-Петер Милер за успешната реставрација и церемонијалното ослободување на мостот во Гросјена на Унштрут по штетите од поплавите.

... дознајте повеќе за тоа и погледнете го видеото »


Чист адреналин - поглед зад сцената на трката со чамци со змеј во Вајсенфелс со Ерхард Гинтер.

Натпревар на вода - ТВ прилог за трката со чамци со змеј во чамецот во Вајсенфелс со Ерхард Гинтер.

... Кликнете овде за видеото и дополнителни информации »


Убиец на слобода! Вдовица патетично задавена и ограбена!

Алармантно: убиец на слобода! Вдовица сурово задавена и ограбена!

Извештај на Волкер Турм: Грабеж-убиство на вдовица во Подебулс. Ова видео е објавено на многу јазици. ... до видеото и дополнителни информации »


Нарцисоидна злоупотреба - Граѓанскиот глас на Бургенландкрајс

Нарцисоидна злоупотреба - Интервју со граѓанин од областа Бургенланд

Разговор со Ања Брунке Нарцисите се луѓе кои сакаат да им го наметнат своето гледиште на ... понатаму и до видеото »


Уве Кранеис, градоначалник на општината Дројсиг-Цајцер Форст, во видео интервју објаснува дека треба да се поднесе барање за финансирање од 15 милиони евра за да се реновира замокот.

Замокот во Дројсиг треба да се реновира и да се прошири во административно седиште, а за тоа се поднесува барање за финансирање од 15 милиони евра, како што известува во видео интервју градоначалникот на здружението на општини, Уве Кранеис.

Градоначалникот на Асоцијацијата на општини, Уве Кранеис, во видео интервју зборува за планираното ... дознајте повеќе и погледнете го видеото »


ТВ репортажа: ВХВ 91 победи на возбудливиот ракометен натпревар против СВ 07 Аполенсдорф во Бургенландкрајс.

ВХВ 91 против СВ 07 Аполенсдорф во Бургенландкрајс: Ракометниот клуб Вајсенфелс слави важна победа.

... понатаму и до видеото »


Во супермаркет - гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Поднесување на благајник од областа Бургенланд

Како дел од гласањето на граѓаните, свое мислење за мерките за Корона испрати и касиерка. Ова мислење на ... продолжи на видеото и повеќе информации »


ТВ репортажа: ТВ прилог за крштевањето на новите чамци за спасување на DLRG Weißenfels-Hohenmölsen во областа Бургенланд. Извештајот покажува впечатоци од крштевањето и содржи интервју со Рони Столце, претседател на локалната група.

Ефикасна спасувачка работа: Извештај за работата на DLRG Weißenfels-Hohenmölsen и нивните нови чамци за спасување, кои овозможуваат ефикасна спасувачка работа во вода. Извештајот го прикажува крштевањето на чамците и интервју со Рони Столце за подобрувањата што новите чамци ги носат во работата на DLRG.

ТВ репортажа, крштевање чамци, нови чамци за спасување, DLRG Weißenfels Hohenmölsen, Германско здружение за... Кликнете овде за видеото и дополнителни информации »


„Јавна средба во Зорбау: Дискусии и информации за заштита од бучава на автопатот А9 со Питер Лоце и Уве Вајс“

„Заштита од бучава на А9 во Зорбау: Состанокот на граѓаните со Питер Лоце и Уве Вајс ги информира граѓаните“

... повеќе информации и видеото »


Фокус и страст во 1. ФК Цајц: ТВ прилог за натпреварот против СВ Гросгрима во Бургенландкрајс. Интервјуто со тренерот Торстен Пелиц е за важноста на фокусот и страста во фудбалот и како тимот на 1. FC Zeitz ги покажа овие квалитети.

Висока тензија на фудбалскиот терен: ТВ прилог за натпреварот помеѓу 1. FC Zeitz и SV Grossgrimma во Бургенландкрајс. Интервјуто со Торстен Пелиц, тренерот на 1. ФК Цајц, е за предизвиците што ги донесе играта со себе и како тимот се справи со неа.

... повеќе информации и видеото »


Ден на читање за возрасни: Градската библиотека Наумбург ве поканува да читате и слушате заедно.

Интервју со Сабине Мацнер: Како градската библиотека Наумбург ги инспирира возрасните да читаат на глас.

... до видеото и дополнителни информации »


По патеката на Словените: Видео интервју со Едит Бајлшмит за влијанието на Словените врз Глеина и важноста на Свантевит за нивната култура.

Патување низ историјата на Глеина: видео интервју со Едит Бајлшмит за развојот на местото и важноста на Свантевит за Словените.

Видео интервју со Едит Бајлшмит, во кое таа фрла светлина на 900-годишната историја на Глеина, град во близина на Цајц. ... Понатамошна информација »


Лаутербах во понеделничка прошетка - мисли на граѓанин - гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Лаутербах во понеделничка прошетка - гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Можеби мислите дека сите знаат што се случува. Во Pfizer податоците за одобрување на вакцинацијата ... продолжи на видеото и повеќе информации »


Агентот за недвижности - мислење на жител на областа Бургенланд

Агентот за недвижности - гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Моето име е Уте. Јас сум самовработен агент за недвижности веќе 15 години. Тоа има врска со фактот дека ... за видеото и повеќе информации »


„Борба за победа: Бено Винтер и неговото „Зелено чудовиште“ во 4-то коло од шампионатот за патека на камиони во Теучерн, Саксонија-Анхалт“

„Фокус на Саксонија-Анхалт: ТВ репортажа за 4-то коло од Меѓународниот шампионат за камиони во Теучерн“

Патека за камиони, меѓународно првенство, 4-то коло во Теучерн, Бургенландкрајс, ... Понатамошна информација »


„Од витешка борба до занаетчиство: есенскиот пазар во Хоенмолсен“, ТВ репортажа за разновидна програма на средновековниот пазар, вклучувајќи интервјуа со организаторите Мартина Вебер и Дирк Холцшух.

„Минатото се среќава со сегашноста на есенскиот пазар во Хоенмолсен“, ТВ репортажа за комбинацијата на историскиот шмек и модерните атракции на средновековниот пазар, со оценки на Мартина Вебер и Дирк Холцшух.

... дополнителни информации и видеото »


Моника Кединг зборува во ТВ-прилог за нејзините искуства како менаџер за медицински сестри во клиниката Бургенландкрајс во Цајц.

Интервју со Моника Каединг, поранешен шеф на медицински сестри во клиниката Бургенландкрајс во Цајц, за предизвиците на работата.

... повеќе информации и видеото »


Можеме да работиме за вас во следните области, меѓу другото

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Продукцијата на видео со повеќе камери е главниот фокус на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion. Се користат професионални камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

Видеоснимањето на концерти, театарски претстави, читања и слично секако се прави со неколку камери. Користејќи го методот со повеќе камери, го реализираме видео снимањето на сценската изведба од многу различни перспективи. Се користат камери со далечинско управување. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. Ова ја намалува работната сила и трошоците бидејќи едно лице може да контролира повеќе камери.
ТВ и видео извештаи за радио и интернет стриминг

Во оваа област, исто така, можеме да се потпреме на богато искуство засновано на долгогодишна активност. Беа произведени и емитувани стотици ТВ прилози и прилози. И темите и локациите беа многу разновидни. Тие вклучуваат актуелни информации и вести, социјални настани, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет и многу повеќе. Ние сме во состојба да истражуваме за вас во сите можни области и да произведуваме видео прилози и ТВ-прилози.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од нарачката, користиме и неколку камери за видео продукција на интервјуа, настани за дискусија, тркалезни маси итн. За едноставни интервјуа со само едно лице, 2 камери може да бидат доволни доколку прашателот не се прикажува на сликата. Ако интервјуто или разговорот со неколку луѓе треба да се снима на видео, употребата на повеќе од 2 камери е од суштинско значење. Ќе се користат камери со далечинско управување доколку се работи за настан со публика. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Видео монтажа, прилагодување на видео, аудио монтажа

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на паричката. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. Аудио записите или звучните записи мора да се гледаат и прилагодат кога се уредува видео материјалот. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
Мала серија на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди мало сериско производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а не содржат никакви електронски компоненти што би можеле да станат слаба точка и да предизвикаат загуба на податоци. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Резултати од над 20 години
Зад сцената на Blüchermarsch во Цајц: Увид во обуката и подготовките на резервистите на Бундесверот за државниот натпревар, вклучително и интервју со Ханс Тиеле, претседател на државната група на Здружението на резервисти Саксонија-Анхалт.

ТВ репортажа за маршот Blücher во Цајц: впечатоци од ... »
Увид во секојдневната работа на главниот лекар Др. медицински Ендрју Хелвегер. Овој ТВ прилог дава увид во секојдневната работа на главниот лекар Др. медицински Андреас Хелвегер во Asklepiosklinik Weißenfels.

Главниот лекар Др. медицински Андреас Хелвегер: ... »
Корина Трамер, Хартмут Кример и Клаус-Дитер Куник во разговор: Како настана фотокнигата Wetterzeube - 16 села во прекрасниот Елстертал и кои се посебните карактеристики на 16-те села?

Патување низ 16-те села во Елстертал: видео интервју со ... »
Актерот Мајкл Мендл - Мендл фестивал во Цајц - Омаж на музиката и пеењето

Фестивал Мендл 2019 во Цајц со актерот Мајкл Мендл - ... »
Администрација во старечки дом - Писмо од граѓанин на областа Бургенланд

Администрација во домот за стари лица - Жител на ... »
Училишниот придружник - Жител на областа Бургенланд

Училишниот придружник - гласот на граѓаните на ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion на вашиот јазик
nederlands · dutch · holandský
suomalainen · finnish · finlandiż
shqiptare · albanian · albanees
english · anglais · 영어
bugarski · bulgarian · bulgarisch
français · french · francia
íslenskur · icelandic · islandês
eesti keel · estonian · basa estonia
українська · ukrainian · úkraínska
עִברִית · hebrew · héber
slovenščina · slovenian · slovenă
ქართული · georgian · الجورجية
norsk · norwegian · norvegian
bahasa indonesia · indonesian · इन्डोनेशियाई
türk · turkish · turki
polski · polish · польский
فارسی فارسی · persian farsia · perská farsie
lëtzebuergesch · luxembourgish · लक्जमबर्गिश
中国人 · chinese · kinesisk
basa jawa · javanese · javanese
عربي · arabic · arapski
bosanski · bosnian · bosnia keel
हिन्दी · hindi · hindi
italiano · italian · itāļu valoda
lietuvių · lithuanian · liotuáinis
română · romanian · ռումիներեն
gaeilge · irish · írsky
հայերեն · armenian · আর্মেনিয়ান
Монгол · mongolian · Μογγόλος
čeština · czech · tsjechisch
suid afrikaans · south african · afrika selatan
Ελληνικά · greek · griichesch
deutsch · german · tysk
malti · maltese · 몰티즈
português · portuguese · პორტუგალიური
한국인 · korean · koreansk
қазақ · kazakh · kasachisch
magyar · hungarian · ungerska
македонски · macedonian · ম্যাসেডোনিয়ান
hrvatski · croatian · croata
azərbaycan · azerbaijani · azerbajdzsáni
tiếng việt · vietnamese · vijetnamski
日本 · japanese · japanilainen
Русский · russian · russisch
latviski · latvian · lätlane
বাংলা · bengali · bengalese
dansk · danish · dinamarquês
беларускі · belarusian · belarusian
svenska · swedish · 瑞典
Српски · serbian · الصربية
español · spanish · người tây ban nha
slovenský · slovak · slowakesch


Posodobitev te strani do Sergio Lai - 2023.12.06 - 22:02:39