Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Театарска видео продукција Продукција на видео интервју Корпоративен продуцент на видео


Првата страница Нашиот асортиман на понуди Цените Преглед на проектот Лице за контакт

Резултати од над 20 години

Во едно интервју, Уве Кранеис објаснува дека Verbandsgemeinde...


Verbandsgemeinde на Droyßig-Zeitzer Forst планира реновирање на замокот Droyßig со цел да го прошири во административен центар. Градоначалникот на Асоцијацијата на општини, Уве Кранеис, во видео интервју зборува за планираното реновирање на замокот Дројсиг.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најекономичен, а сепак професионален начин за снимање настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави ...
... да ги објавите на ТВ, Интернет, ДВД, BluRay итн.Високи очекувања и покрај ограничените ресурси?

Ретко е возможно да се постигнат и двете во исто време. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Се користат сегашни камери од истиот тип од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи. Извонреден квалитет на сликата се постигнува во тешки услови на осветлување. Со програмабилни моторизирани навали, камерите може да се контролираат од далечина, минимизирајќи ја работната сила и овозможувајќи заштеда на трошоци.


Овие се вклучени меѓу другите услуги

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди снимање и продукција на видео со повеќе камери. Се користат неколку камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Видео материјалот се сече на компјутери со високи перформанси. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Видеоснимањето на концерти, театарски претстави, читања и слично секако се прави со неколку камери. Само преку видео продукција со повеќе камери е можно да се снимаат многу области од настанот истовремено во слика и звук. Се користат камери со далечинско управување. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
ТВ и видео извештаи за радио и интернет стриминг

Порасна богато искуство од многу години како видео новинар. Беа произведени и емитувани стотици ТВ прилози и прилози. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Ние сме во состојба да истражуваме за вас во сите можни области и да произведуваме видео прилози и ТВ-прилози.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Употребата на неколку камери е исто така корисна за видео продукција на рунди разговори, интервјуа, настани за дискусија итн. За едноставни интервјуа со само едно лице, 2 камери може да бидат доволни доколку прашателот не се прикажува на сликата. Ако интервјуто или разговорот со неколку луѓе треба да се снима на видео, употребата на повеќе од 2 камери е од суштинско значење. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Ако треба да се снимаат рунди разговори без публика, можеби нема да биде потребно навалување на моторот. Ова го намалува техничкиот напор.
Монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. По снимањето на видеото, неминовно следи видео монтажата. Аудио записите или звучните записи мора да се гледаат и прилагодат кога се уредува видео материјалот. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Нашата палета на услуги вклучува и производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. Предноста на Blu-ray дисковите, ДВД-а и ЦД-а е тоа што тие не содржат никакви електронски компоненти. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

резултати од нашата работа
Училишниот придружник - Жител на областа Бургенланд

Училишниот придружник - Писмо од граѓанин на ... »
Ова е брзање! – Граѓанскиот глас на округот Бургенланд

Ова е брзање! - Жител на областа ... »
Главниот лекар Др. медицински Андреас Хелвегер: Спасување животи во болница. Во овој ТВ прилог, животот на главниот лекар Др. медицински Андреас Хелвегер осветлуваше во Asklepiosklinik Weißenfels додека тој секојдневно спасува животи.

Увид во секојдневната работа на главниот лекар Др. ... »
Deutsche Soccer Liga eV ја претставува турнејата во Наумбург - ТВ репортажа од прес-конференцијата со интервју на Рене Третшок за презентацијата на фудбалската турнеја FairPlay.

Sparkassen FairPlay Soccer Tour 2018 ги инспирира фудбалските фанови ... »
Културен момент во областа Бургенланд: Едноставно и Швејк на музичкиот фестивал Хајнрих Шуц: ТВ-прилог за изведбата на Симпл и Швејк во балската сала на замокот Морицбург во Цајц

Уметничко толкување на историските настани: ТВ ... »
„Регрутирање странски вработени: ТВ-прилог од прес-конференцијата во Вајсенфелс“ Овој ТВ-прилог ги сумира најважните информации од прес-конференцијата „Поврзување на Бургенланд“ во Вајсенфелс за регрутирање странски вработени. Стефан Шолц од Агенцијата за вработување Бургенландкрајс и Ларс Франке од HELO Logistics & Services известуваат за можностите што ги нудат информативниот центар за кариера и центарот за вработување и даваат увид во нивните сопствени искуства со странски работници.

„Меѓународни квалификувани работници за областа ... »
WHV 91 против СВ Анхалт Бернбург II: Возбудлива ракометна игра во јужната лига во Саксонија-Анхалт. Целосно снимање на играта во 4K квалитет

WHV 91 се бори против СВ Анхалт Бернбург II во Verbandsliga ... »
Предавачот Артур Фелгер ја покажува уметноста на резба на тиква во трговскиот центар Глобус: ТВ прилог за работилница за резба на тиква во трговскиот центар Глобус во Тејсен во областа Бургенланд. Во интервју со Артур Фелгер, дознаваме повеќе за уметноста на резба на тиква и како најдобро да го направиме тоа.

Работилница во Глобус: Резба на тиква со Артур ... »
Потекло, значење, толкување: Надја Лауе и Волкер Турм ги расветлуваат имињата на местата во нашата татковина.

Имиња на места во нашата татковина декодирани од ... »
Прошетка (демонстрација) во Вајзенфелс, медиумска критика, Курт Тухолски, Ден на германското единство

Демо / прошетка Вајсенфелс, медиумска критика, Курт ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion исто така и на други јазици
english ¦ anglais ¦ enska
gaeilge ¦ irish ¦ إيرلندي
türk ¦ turkish ¦ turco
basa jawa ¦ javanese ¦ javanese
bosanski ¦ bosnian ¦ boshnjake
polski ¦ polish ¦ putsa
malti ¦ maltese ¦ wong malta
Русский ¦ russian ¦ rusia
Ελληνικά ¦ greek ¦ grčki
日本 ¦ japanese ¦ Японскі
македонски ¦ macedonian ¦ makedónska
қазақ ¦ kazakh ¦ Казак
lietuvių ¦ lithuanian ¦ litauisch
slovenský ¦ slovak ¦ السلوفاكية
עִברִית ¦ hebrew ¦ Еврей
latviski ¦ latvian ¦ latvian
hrvatski ¦ croatian ¦ kroatų
فارسی فارسی ¦ persian farsia ¦ Перс Фарс
беларускі ¦ belarusian ¦ bielorusso
íslenskur ¦ icelandic ¦ islandsk
中国人 ¦ chinese ¦ ჩინური
italiano ¦ italian ¦ итальянский
dansk ¦ danish ¦ danés
español ¦ spanish ¦ स्पैनिश
suid afrikaans ¦ south african ¦ dél-afrikai
shqiptare ¦ albanian ¦ albánsky
Монгол ¦ mongolian ¦ mongol
bahasa indonesia ¦ indonesian ¦ الأندونيسية
português ¦ portuguese ¦ portugalčina
suomalainen ¦ finnish ¦ finština
हिन्दी ¦ hindi ¦ Хинди
ქართული ¦ georgian ¦ грузинский
čeština ¦ czech ¦ čehu
한국인 ¦ korean ¦ korejski
română ¦ romanian ¦ rumāņu valoda
magyar ¦ hungarian ¦ უნგრული
বাংলা ¦ bengali ¦ bengali
Српски ¦ serbian ¦ srbština
azərbaycan ¦ azerbaijani ¦ Азербайджанский
عربي ¦ arabic ¦ araabia keel
svenska ¦ swedish ¦ स्वीडिश
deutsch ¦ german ¦ němec
հայերեն ¦ armenian ¦ أرميني
українська ¦ ukrainian ¦ украінскі
nederlands ¦ dutch ¦ hollenska
bugarski ¦ bulgarian ¦ bulgaars
tiếng việt ¦ vietnamese ¦ vietnamlane
slovenščina ¦ slovenian ¦ basa slovenia
eesti keel ¦ estonian ¦ estnisch
norsk ¦ norwegian ¦ норвешки
lëtzebuergesch ¦ luxembourgish ¦ liuksemburgiečių
français ¦ french ¦ người pháp


Aktualizacja Xiaoxia Jadhav - 2024.06.19 - 11:31:33