Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Снимање на видео концерт Видео продукција на ток шоу видео продукција


Почетна страница Нашиот асортиман на понуди Цените Претходни проекти Лице за контакт

Видео извештаи за телевизија и Интернет
Работејќи како видеоновинар долги години, успеав да стекнам релевантно искуство во оваа област. Со текот на годините, неколку стотици видео репортажи и ТВ содржини се истражувани, снимени, монтирани и емитувани на телевизија. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство е толку богато што можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас за секакви теми.


Процесот на креирање видео извештај започнува со истражување на тема и собирање информации. Видео новинарите мора да бидат способни да управуваат со камери, да уредуваат снимки и да произведуваат висококвалитетни аудио датотеки.

Видео-извештаите често бараат патување до локации каде што се развива приказната.

Видео новинарите треба да бидат способни да се прилагодат на променливите околности и да ги приспособат своите планови доколку е потребно. Успешниот видео извештај бара силна наративна структура и привлечни визуелни слики.

Мешањето на звукот и корекција на бои се критични аспекти на видео постпродукцијата.

Употребата на камери од 360 степени и технологија за виртуелна реалност е тренд кој се појавува во производството на видео. Видео извештаите може да се произведуваат во различни формати, вклучувајќи вести, документарни и кратки филмови.

Способноста за производство на висококвалитетна видео содржина станува сè поважна вештина во медиумската индустрија.


Овие се вклучени меѓу другите услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е една од ретките компании што нуди видео продукција со повеќе камери. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Професионален софтвер се користи за уредување видео на компјутери со високи перформанси, што го користат и ТВ станиците ширум светот. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на концерти, театарски претстави, читања ...

Кога станува збор за снимање видео театарски претстави, концерти, читања итн., природно го користиме методот со повеќе камери. Снимањето со повеќе камери овозможува снимање на многу области на настанот од различни перспективи на сликата. Се користат камери со далечинско управување. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Порасна богато искуство од многу години како видео новинар. Во текот на годините беа произведени и емитувани стотици видео-прилози и ТВ-прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Употребата на неколку камери е исто така корисна за видео продукција на рунди разговори, интервјуа, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Се разбира, се потпираме на методот со повеќе камери, бидејќи тоа е ситуација на интервју и разговор со неколку луѓе. Ќе се користат камери со далечинско управување доколку се работи за настан со публика. Потребното време може да се намали ако видео снимките се разговори и интервјуа без публика.
Монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, интервјуа и дискусии не е доволно. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. Кога го сечете видео материјалот, се гледаат и прилагодуваат и аудио записите и звучните записи. Интеграцијата на дополнителен текст и материјал за слики, како и интеграција на логоа и замаглувања, исто така се случува за време на уредувањето на видеото. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Нашата палета на услуги вклучува и производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите не само што нудат непобедливи предности во однос на архивирањето. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Од нашите резултати, произведени во повеќе од 20 години видео продукција.
Млада мајка од Наумбург - мислење на граѓанин од областа Бургенланд

Мисли на една млада мајка од Наумбург - Гласот на ... »
Обиколка: Разглед на Капитол во Цајц по повод годишнината со Констанзе Теиле како водич. Турата ги прикажува различните простории и области на театарот, како и историските елементи кои биле зачувани низ годините.

Интервју со Катрин Нерлинг: Интервју со Катрин ... »
Елстерфлосграбен: скапоцен камен во природата на Саксонија-Анхалт - ТВ прилог за Förderverein Elsterfloßgraben eV и неговата работа за зачувување и промовирање на природното и културното наследство долж Флосграбен, со интервју со Др. Френк Тиел.

Ново поглавје за Elsterfloßgraben - ТВ прилог за ... »
Силни заедно против дрогата - Гетегимназијата Вајсенфелс во борбата против злоупотребата на дрога - ТВ извештај со интервјуа со ученици, наставници, Силвио Клавон и Ханс-Јирген Нојфанг за важноста на кохезијата и превенцијата.

Спортот како превенција - Како Гетегимназијата ... »
Трчањето и возењето скутер се во фокусот на 19-тиот детски дуатлон Цајц, кој се одржува на Алтмаркт во Цајц. Настанот е организиран од сообраќајната полиција на Цајц и одделот за возење велосипед SG Chemie Zeitz и е поддржан од градоначалникот Кристијан Тиме и Карола Хофер. Телевизиски извештај ќе го документира настанот.

Трчањето и возењето скутер се во фокусот на ... »
Собранието на Гетевиц работи напорно за да ја спаси својата црква од распаѓање. Овој ТВ прилог ја прикажува историјата и важноста на црквата и напорите за спасување на објектот. Интервју со Френк Ледер, член на парохискиот црковен совет Hohenmölsener Land.

Група волонтери се посветени на зачувување на ... »
Тензијата се зголемува на последниот домашен натпревар на Блау Вајс Зорбау против СВ Берде од Магдебург. Разговаравме со Дитмар Нојхаус (претседател на Блау-Вајс Зорбау) и Маик Кунзе (спортски директор и главен тренер на Блау-Вајс Зорбау).

Фудбалска треска во Зорбау: Блау Вајс Зорбау се ... »
Надја Лауе и Волкер Турм ги дешифрираат имињата на местата на нашата татковина - потекло, значење, интерпретација.

Надја Лауе и Волкер Турм го откриваат потеклото, ... »
Комплетна игра во 4K/UHD: HC Burgenland против SV 04 Plauen Oberlosa во Оберлигата во областа Бургенланд.

Горната лига на областа Бургенланд во фокус: HC ... »
„Heimat im Krieg 1914 1918“ - Отворена нова изложба во музејот во замокот Вајсенфелс Музејот во замокот Вајсенфелс отвори нова изложба за Првата светска војна. Интервјуто со директорот на музејот Аико Вулф дава увид во истражувачката работа и создавањето на претставата.

Вајсенфелс ја одбележува првата светска војна со ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion без граници
français » french » fransız dili
қазақ » kazakh » kazah
日本 » japanese » japanski
polski » polish » პოლონური
hrvatski » croatian » хорватский
tiếng việt » vietnamese » vietnameze
español » spanish » espagnol
svenska » swedish » sueco
bosanski » bosnian » bósnio
english » anglais » angleščina
עִברִית » hebrew » hebreo
suomalainen » finnish » finlandeză
deutsch » german » vācu
azərbaycan » azerbaijani » azerbaïdjanais
eesti keel » estonian » estisk
latviski » latvian » lets
한국인 » korean » کره ای
中国人 » chinese » китайский язык
հայերեն » armenian » ерменски
bugarski » bulgarian » բուլղարերեն
slovenský » slovak » sllovake
हिन्दी » hindi » hindi
македонски » macedonian » maķedonietis
lëtzebuergesch » luxembourgish » lussemburghese
nederlands » dutch » nederlands
basa jawa » javanese » Ġavaniż
shqiptare » albanian » албански
Русский » russian » rusian
ქართული » georgian » גרוזינית
gaeilge » irish » irländska
português » portuguese » 포르투갈 인
română » romanian » رومانیایی
українська » ukrainian » ukrainalainen
dansk » danish » danščina
slovenščina » slovenian » اسلوونیایی
беларускі » belarusian » bielorrusso
bahasa indonesia » indonesian » người indonesia
italiano » italian » italia
suid afrikaans » south african » sud-african
norsk » norwegian » норвег
íslenskur » icelandic » ijslands
Монгол » mongolian » mongolo
عربي » arabic » arabic
বাংলা » bengali » 벵골 사람
Српски » serbian » serb
čeština » czech » чэшскі
türk » turkish » турецька
Ελληνικά » greek » greco
lietuvių » lithuanian » litauiska
malti » maltese » マルタ語
فارسی فارسی » persian farsia » Персиска фарсија
magyar » hungarian » হাঙ্গেরিয়ান


Эта страница была обновлена Ning Nair - 2024.07.14 - 06:35:11