Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Снимање на видео кино Производител на содржина на социјалните медиуми креатор на слики


Почетна страница Опсег на услуги Цените Завршени проекти Лице за контакт

резултати од нашата работа

„Кампањата за вреќи за читање“ на Градската...


градска библиотека, Јана Сем (книжарница Сеум Вајсенфелс), интервју, Бургенландкрајс , основно училиште, Кампања, вреќи за читање, Лангендорф, основците добиваат вреќи за читање, Андреа Вибигке (градска библиотека Вајсенфелс), Вајсенфелс


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - врвен квалитет и по најдобра цена - професионално снимање на концерти, настани, дискусии, театарски претстави...
... да ги објавите на ТВ, веб, на BluRay, ДВД.Високи барања, но само мал буџет?

Обично еден е меѓусебно исклучува. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Користиме камери од ист тип од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи. Оптималниот квалитет на сликата е загарантиран дури и при тешки услови на осветлување. Програмабилните навалувања на моторот овозможуваат далечинско управување на камерите и на тој начин придонесуваат за намалување на трошоците со минимизирање на трошоците за персоналот.


Можеме да работиме за вас во следните области, меѓу другото

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Главното поле на активност на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е снимање видео со повеќе камери и видео продукција. Се користат неколку камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Уредувањето на видеото се одвива на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на концерти, театарски претстави, читања ...

Видеоснимањето на концерти, театарски претстави, читања и слично секако се прави со неколку камери. Ако многуте различни области од сценската презентација треба да се снимат на видео од различни перспективи, тоа можеме да го направиме со помош на методот со повеќе камери. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. Потребно е само едно лице да ги контролира сите камери. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Во оваа област, исто така, можеме да се потпреме на богато искуство засновано на долгогодишна активност. Во текот на годините беа произведени и емитувани стотици видео-прилози и ТВ-прилози. И темите и локациите беа многу разновидни. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Поради нашето долгогодишно искуство, можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас на речиси секоја тема.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Ако интервјуто или разговорот со неколку луѓе треба да се снима на видео, употребата на повеќе од 2 камери е од суштинско значење. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Ако интервјуата, разговорите или рундите за дискусија се снимаат без публика, нема потреба од навалување на моторот.
Монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, интервјуа и дискусии не е доволно. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. Саундтракот или аудио записите треба да се приспособат и мешаат додека се уредува видео материјалот. Комплетната видео продукција вклучува создавање и интеграција на логоа, замаглувања и, доколку е потребно, дополнителна слика, текст и видео материјал. Можете исто така да испратите постоечки слики, текст, видео и аудио материјал. Ако, на пример, треба да се совладаат аудио записите од снимката на концертот, можеме да го направиме тоа или можете да го доставите како датотека.
Мала серија на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Нашата палета на услуги вклучува и производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите не само што нудат непобедливи предности во однос на архивирањето. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. Бидејќи Blu-ray-дисковите, ДВД-а и ЦД-а не содржат електронски компоненти, оваа потенцијална ранливост и причина за губење на податоци е отсутна. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

резултати од нашата работа
Матурантите од средното училиште Drei Türme во Хоенмолсен засадија златен брест на крајот од нивните училишни денови. Директорот Френк Кек ја придружуваше кампањата. Завршна класа 10а во 2021 година.

За да ги одбележат нивните училишни денови, ... »
ТВ репортажа за трката со чамци со змеј на Зале во Вајсенфелс - Ерхард Гинтер зборува за подготовките и натпреварот на вода.

Интервју со Ерхард Гинтер - увид во трката со чамци ... »
Нова ознака на велосипедската патека Зале: Подобра ориентација за велосипедистите - ТВ прилог за подобрената сигнализација на велосипедската патека Зале во Лајслинг, со интервју со Др. Метју Хенигер.

Нова сигнализација за велосипедистите во ... »
Трчањето и возењето скутер се во фокусот на 19-тиот детски дуатлон Цајц, кој се одржува на Алтмаркт во Цајц. Сообраќајната полиција на Цајц и велосипедскиот оддел на СГ Шеми Цајц го поддржуваат настанот. Градоначалникот Кристијан Тиме и Карола Хофер се исто така таму, а за тоа ќе известува ТВ-прилог.

19-ти Детски дуатлон на Цајц, трчање, возење скутер, ...»
Барање до локалната политика - гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Барање до локалната политика - Жител на областа ... »
Интервју со Гец Улрих (окружен администратор Бургенландкрајс) за ефектите од структурните промени врз економијата и општеството во регионот

ТВ репортажа: Состанок на жителите во градското ... »
Хајо Бартлау и Уве Кранеис за иднината на 1. ФК Цајц - промоција во следната повисока лига во фокус.

Промоција на повидок - Хајо Бартлау и Уве Кранеис ... »
Дискриминација во училиштата - Мисли на граѓанинот - Гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Дискриминација во училиштата - Писмо од жител - ... »
ТВ репортажа за посетата на Мајкл Мендл на градот Цајц, организирана од Бит Тониоло и содржи интервјуа со обожаватели и жители.

ТВ репортажа за посетата на актерот Мајкл Мендл ... »
100 години од стадионот Ернст Талман во Цајц: Оливер Тиле во разговор за важноста на стадионот за областа Бургенланд и регионот Саксонија-Анхалт

100 години Ернст Талман стадион во Цајц: Оливер Тиле во ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion на други јазици
íslenskur » icelandic » icelandic
suomalainen » finnish » ფინური
azərbaycan » azerbaijani » азербејџански
हिन्दी » hindi » hindi
malti » maltese » Мальтийский
한국인 » korean » корейська
eesti keel » estonian » észt
shqiptare » albanian » albanų
slovenský » slovak » اسلواکی
română » romanian » rumence
беларускі » belarusian » بلاروسی
polski » polish » polonês
magyar » hungarian » hongaars
português » portuguese » portugheză
čeština » czech » tjekkisk
tiếng việt » vietnamese » víetnamska
latviski » latvian » letón
norsk » norwegian » noruego
lietuvių » lithuanian » litauisk
dansk » danish » dänisch
فارسی فارسی » persian farsia » Персідская фарсія
slovenščina » slovenian » 斯洛文尼亚语
svenska » swedish » sueco
italiano » italian » italiano
中国人 » chinese » kínverska
عربي » arabic » arabic
Русский » russian » 俄语
suid afrikaans » south african » nam phi
македонски » macedonian » makedonski
қазақ » kazakh » kazahstanski
українська » ukrainian » ukrayna
gaeilge » irish » ირლანდიელი
français » french » ranskan kieli
nederlands » dutch » dutch
english » anglais » inglise
հայերեն » armenian » armeens
lëtzebuergesch » luxembourgish » lucsamburgach
ქართული » georgian » gruzínský
日本 » japanese » Ιαπωνικά
עִברִית » hebrew » ebraico
basa jawa » javanese » iávais
bugarski » bulgarian » búlgaro
hrvatski » croatian » kroatisk
deutsch » german » jerman
Српски » serbian » սերբերեն
türk » turkish » turco
Монгол » mongolian » Мангольская
bosanski » bosnian » Βόσνιος
বাংলা » bengali » benqal dili
bahasa indonesia » indonesian » الأندونيسية
Ελληνικά » greek » اليونانية
español » spanish » espagnol


Жаңартқан Mark Mehmood - 2023.12.06 - 21:01:02