Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion дизајнер на движење продуцент на имиџ филм видео новинар


Почетна страница Опсег на услуги Цените Преглед на проектот Контактирајте не

прашалник за цена
Колку чини видео продукцијата? Едноставно прашање, но одговорот на него не е толку лесен. Поради оваа причина, ве молиме контактирајте со нас. Понуда може да се направи само кога ги знаеме вашите желби и идеи. Ние сме во состојба да реализираме видео продукции дури и за мали буџети.


Како компанија за видео продукција, разбираме дека секој проект е единствен и бара приспособени цени.

Индивидуалните цени, исто така, ни овозможуваат да ги прилагодиме нашите цени за да одговараат на буџетот на клиентот.
Клиентите ги ценат нашите индивидуални цени, бидејќи имаат слобода да ги изберат услугите што им се потребни без да бидат врзани за пакет договор. Клиентите исто така можат да имаат корист од нашата експертиза во индустријата за видео продукција, бидејќи можеме да понудиме совети за најисплатливите услуги за нивниот проект.

Нашиот модел на цени гарантира дека квалитетот на нашите услуги останува висок, бидејќи не треба да се намалуваме за да одржуваме ниска цена.
Ние веруваме дека индивидуалните цени се од суштинско значење за градење на долгорочни односи со нашите клиенти, бидејќи тоа покажува дека им даваме приоритет на нивните потреби. Нашиот индивидуален модел на цени, исто така, ни овозможува да бидеме пофлексибилни во услугите што ги нудиме, што може да им користи на клиентите со единствени барања.

Со нудење индивидуални цени, можеме да привлечеме поширок опсег на клиенти, бидејќи можеме да одговориме на различни буџети и барања.
Разбираме дека видео продукцијата може да биде значајна инвестиција, па затоа нудиме индивидуални цени за да се осигураме дека клиентите ќе ја добијат најдобрата вредност за нивните пари.


Овие се вклучени меѓу другите услуги

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Главното поле на активност на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е снимање видео со повеќе камери и видео продукција. Се користат неколку камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Уредувањето на видеото се врши со помош на професионален софтвер на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на театарски претстави, концерти, читања ...

Кога станува збор за снимање видео театарски претстави, концерти, читања итн., природно го користиме методот со повеќе камери. Ако многуте области од сценската изведба треба да се снимаат на видео од различни перспективи, ние го користиме методот со повеќе камери за да го направиме тоа. Се користат камери со далечинско управување. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. Ова ја намалува работната сила и трошоците бидејќи едно лице може да контролира повеќе камери.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Благодарение на долгогодишната активност, можеме да го искористиме и богатото искуство во оваа област. Со текот на годините, неколку стотици видео репортажи и ТВ содржини се истражувани, снимени, монтирани и емитувани на телевизија. И темите и локациите беа многу разновидни. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Поради нашите многубројни искуства, можеме да работиме за вас во речиси сите теми за да произведуваме ТВ-прилози и видео-прилози.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Употребата на неколку камери е исто така корисна за видео продукција на рунди разговори, интервјуа, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Ако интервјуата, разговорите или рундите за дискусија се снимаат без публика, нема потреба од навалување на моторот.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, интервјуа и дискусии не е доволно. Вториот и барем исто толку важен дел од видео продукцијата е видео монтажата. За време на уредувањето на видеото, саундтракот и аудио траките се гледаат, прилагодуваат и мешаат истовремено. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Нашата палета на услуги вклучува и производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. Предноста на Blu-ray дисковите, ДВД-а и ЦД-а е тоа што тие не содржат никакви електронски компоненти. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Од резултатите од над 2 децении видео продукција
На прес-конференција на 12 јули 2021 година во Хоенмолсен, беше објавено успешното проширување на широкопојасен интернет во областа Бургенланд и Хоенмелсен. Со поставување на линии со оптички влакна, корисниците кои живеат подалеку од дистрибутерите сега можат да постигнат брзина до 1.000 Mbit/s.

На 12 јули 2021 година, на прес-конференција во ... »
Трчањето и возењето скутер се во фокусот на 19-тиот детски дуатлон Цајц, кој се одржува на Алтмаркт во Цајц. Настанот е организиран од сообраќајната полиција на Цајц и одделот за возење велосипед SG Chemie Zeitz и е поддржан од градоначалникот Кристијан Тиме и Карола Хофер. Телевизиски извештај ќе го документира настанот.

19-тиот детски дуатлон на Цајц се одржува на Алтмаркт ... »
Главниот лекар Др. медицински Андреас Хелвегер: Спасување животи во болница. Во овој ТВ прилог, животот на главниот лекар Др. медицински Андреас Хелвегер осветлуваше во Asklepiosklinik Weißenfels додека тој секојдневно спасува животи. Дел 2

Главниот лекар Др. медицински Андреас Хелвегер: ... »
Пролевање: опасност за невакцинираните? Нинџа за нивните искуства - Граѓанскиот глас на Бургенландкрајс

Пролевање: опасност за невакцинираните? - ... »
Есенски настан во Глобус: Резба на тиква со Артур Фелгер: ТВ прилог за работилница за резба на тиква во трговскиот центар Глобус во Тејсен во Бургенландкрајс. Интервјуто со Артур Фелгер е за уметноста на резба на тиква и како најдобро да се направи тоа.

Семинар за креативни клиенти во Глобус: Резба на ... »
На патот до победата: извештај за маршот Блушер во Цајц и обуката на резервистите на Бундесверот за државниот натпревар, вклучително и анализа на успехот преку интервју со Ханс Тиеле, претседател на државната група резервисти во Саксонија-Анхалт .

Зад сцената на Blüchermarsch во Цајц: Увид во обуката и ... »
Надја Лауе и Волкер Турм го откриваат потеклото, значењето и толкувањето на имињата на местата во нашата татковина.

Имиња на места во нашата татковина декодирани од ... »
Секој одлучува за себе - мислење на граѓанин од областа Бургенланд.

Секој одлучува за себе - гласот на граѓаните на ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion во други земји
dansk ⋄ danish ⋄ deens
eesti keel ⋄ estonian ⋄ estoneze
հայերեն ⋄ armenian ⋄ ormiański
বাংলা ⋄ bengali ⋄ бенгальская
беларускі ⋄ belarusian ⋄ belarussu
español ⋄ spanish ⋄ испанский
français ⋄ french ⋄ fraincis
basa jawa ⋄ javanese ⋄ ジャワ語
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ Люксембург
عربي ⋄ arabic ⋄ għarbi
日本 ⋄ japanese ⋄ japonska
türk ⋄ turkish ⋄ turkkilainen
nederlands ⋄ dutch ⋄ голланд
shqiptare ⋄ albanian ⋄ albanski
magyar ⋄ hungarian ⋄ vengrų
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ indonesian
македонски ⋄ macedonian ⋄ makedonia
italiano ⋄ italian ⋄ người Ý
português ⋄ portuguese ⋄ पुर्तगाली
latviski ⋄ latvian ⋄ Латви
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ bulgarian
українська ⋄ ukrainian ⋄ 우크라이나 인
norsk ⋄ norwegian ⋄ basa norwegia
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ फ़ारसी फ़ारसी
ქართული ⋄ georgian ⋄ الجورجية
svenska ⋄ swedish ⋄ Шведский
қазақ ⋄ kazakh ⋄ казахська
hrvatski ⋄ croatian ⋄ хрватски
čeština ⋄ czech ⋄ tsjechisch
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ vietnamez
Српски ⋄ serbian ⋄ серб
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ hebrajų
polski ⋄ polish ⋄ lenkas
slovenský ⋄ slovak ⋄ Σλοβάκος
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ južnoafrikanac
malti ⋄ maltese ⋄ maltański
deutsch ⋄ german ⋄ däitsch
Русский ⋄ russian ⋄ vene keel
中国人 ⋄ chinese ⋄ kinesiska
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ sloveno
한국인 ⋄ korean ⋄ korean
gaeilge ⋄ irish ⋄ ირლანდიელი
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ азербејџански
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ grieg
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ islandi
bosanski ⋄ bosnian ⋄ boshnjake
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ lituanien
Монгол ⋄ mongolian ⋄ моңғол
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ hindi
suomalainen ⋄ finnish ⋄ fins
română ⋄ romanian ⋄ rumænsk
english ⋄ anglais ⋄ englisch


Mise à jour effectuée par Sakina Dominguez - 2024.07.14 - 06:08:13