Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion видеограф продуцент на имиџ филм Изработка на видео извештаи


Добредојдовте Услуги Цените Референци (избор) Лице за контакт

Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа
Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на паричката. По снимањето видео, уредувањето на видеото е логичен следен чекор во производството на видео. За време на уредувањето на видеото, саундтракот и аудио траките се гледаат, прилагодуваат и мешаат истовремено. Дополнителен текст, слика и видео материјал, како и замаглувања се исто така дизајнирани и интегрирани за време на уредувањето на видеото. Можете исто така да испратите постоечки слики, текст, видео и аудио материјал. Ако, на пример, треба да се совладаат аудио записите од снимката на концертот, можеме да го направиме тоа или можете да го доставите како датотека.


Надворешната снимка често се користи при уредување видео за да се надополни или дополни оригиналната снимка.

Надворешната снимка може да додаде визуелен интерес или да обезбеди дополнителен контекст на конечниот излез. Професионалните камери и леќи произведуваат висококвалитетна снимка што може да се уредува во формати со висока резолуција. Технологијата со висок динамички опсег (HDR) ја подобрува снимката со висока резолуција со поголем контраст и детали во светли и темни области.

Форматите со висока резолуција обезбедуваат детали и острина, зголемувајќи го визуелното влијание на содржината. Снимката со висока резолуција ја минимизира загубата на квалитет за време на постпродукцијата, обезбедувајќи финален резултат со највисок квалитет. Познавањето на теоријата и психологијата на боите е од суштинско значење за да се создадат влијателни бои во конечниот резултат.

Снимките со висока резолуција создаваат видеа од 360 степени за целосно извонредни искуства при гледањето. Снимката со висока резолуција може да се користи за создавање привлечна снимка во заднина, како што се сцени од природата или градски пејзажи.


Овие се вклучени меѓу другите услуги

Снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е една од ретките компании што нуди видео продукција со повеќе камери. Се користат професионални камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Уредувањето на видеото се одвива на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Снимањето со повеќе камери овозможува снимање на многу области на настанот од различни перспективи на сликата. Ние користиме камери кои се контролираат од далечина. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. Ова ја намалува работната сила и трошоците бидејќи едно лице може да контролира повеќе камери.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Работејќи како видеоновинар долги години, успеав да стекнам релевантно искуство во оваа област. Во текот на годините беа произведени и емитувани стотици видео-прилози и ТВ-прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат актуелни информации и вести, социјални настани, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет и многу повеќе. Ние сме во состојба да истражуваме за вас во сите можни области и да произведуваме видео прилози и ТВ-прилози.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Употребата на неколку камери е исто така корисна за видео продукција на рунди разговори, интервјуа, настани за дискусија итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Се разбира, се потпираме на методот со повеќе камери, бидејќи тоа е ситуација на интервју и разговор со неколку луѓе. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Потребното време може да се намали ако видео снимките се разговори и интервјуа без публика.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. Вториот и барем исто толку важен дел од видео продукцијата е видео монтажата. Важен дел од уредувањето видео материјал е прилагодување и мешање на саундтракот или аудио траките. Интеграцијата на дополнителен текст и материјал за слики, како и интеграција на логоа и замаглувања, исто така се случува за време на уредувањето на видеото. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди мало сериско производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. Бидејќи Blu-ray-дисковите, ДВД-а и ЦД-а не содржат електронски компоненти, оваа потенцијална ранливост и причина за губење на податоци е отсутна. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се најдобриот избор за продажба, подарување или архивирање музика и видеа како спомен.

Резултати од над 20 години
Телевизиски прилог за фасцинантната реставрација на витражите во катедралата Наумбург, со интервјуа на Др. Холгер Кунде (Обединети донатори на катедралата во Мерсебург и Наумбург и колеџискиот манастир Цајц), Сара Јарон (Главен раководител на работилницата за реставрација на MA York ACR ICON) и Иво Рауч (проект менаџер), кои даваат увид во историјата и важноста на оваа работа.

ТВ репортажа за обемната реставрација на ... »
Бабата - нејзиното мислење - Граѓанскиот глас на областа Бургенланд

Поглед на една баба од областа ... »
Концепт за живеење Штрајперт, индивидуален дизајн на дневна соба, видео со слики, 4K/UHD

Концепт на живеење Штрајперт во (Stößen во ... »
Пријателите на Weißenfelser HV 91 покажуваат социјална посветеност: играта со придобивки собира пари за сиромашните во регионот

Силни заедно: Добротворната игра на Weißenfelser HV 91 и ... »
Секој одлучува за себе - Жител на областа Бургенланд

Секој одлучува за себе - мислењето на жител на ... »
ТВ извештај за растот на заедницата на Фејсбук во градот Вајсенфелс, интервју со Катарина Вокун (прес-служба на градот Вајсенфелс)

ТВ репортажа за предностите на присуството на ... »
Интервју со Кристин Герт: Романската куќа во Бад Косен - портрет по романескниот пат.

Портрет на романескната куќа во Бад Косен на ... »
Вајсенфелс ја одбележува првата светска војна со нова изложба Музејот во замокот Вајсенфелс отвори нова изложба на тема „Дом во војната 1914 1918“. Интервјуто со директорот на музејот Аико Вулф дава увид во истражувачката работа и создавањето на изложбата.

Вајсенфелс ја одбележува првата светска војна со ... »
4-та ноќ на Печа Куча во градското собрание на Цајц, тема: утопија, организатор: манастир Поса, отворен простор

Видео продукција на 4-та ноќ на Печа Куча во ... »
Интервју со Ерхард Гинтер - увид во трката со чамци со змеј на Зале во Вајсенфелс во областа Бургенланд.

Искусете ги трките со чамци со змејови - Интервју со ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion меѓународни
polski ⋄ polish ⋄ polaco
한국인 ⋄ korean ⋄ koreai
latviski ⋄ latvian ⋄ người latvia
中国人 ⋄ chinese ⋄ চাইনিজ
basa jawa ⋄ javanese ⋄ Ιάβας
english ⋄ anglais ⋄ אנגלית
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ yunan
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ litouws
Монгол ⋄ mongolian ⋄ মঙ্গোলীয়
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ լյուքսեմբուրգերեն
slovenský ⋄ slovak ⋄ slovaque
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ hebrejski
українська ⋄ ukrainian ⋄ người ukraina
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ indonesian
bosanski ⋄ bosnian ⋄ ბოსნიელი
македонски ⋄ macedonian ⋄ makedonský
Русский ⋄ russian ⋄ orosz
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ јужноафрички
svenska ⋄ swedish ⋄ schwedisch
eesti keel ⋄ estonian ⋄ estų
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ slovensk
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ bulgarescg
বাংলা ⋄ bengali ⋄ ბენგალური
español ⋄ spanish ⋄ spuenesch
shqiptare ⋄ albanian ⋄ albán
հայերեն ⋄ armenian ⋄ armenski
malti ⋄ maltese ⋄ მალტური
français ⋄ french ⋄ fransk
Српски ⋄ serbian ⋄ serb
dansk ⋄ danish ⋄ dán
ქართული ⋄ georgian ⋄ georgian
gaeilge ⋄ irish ⋄ ирландский
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ Περσική Φαρσία
română ⋄ romanian ⋄ rumunski
عربي ⋄ arabic ⋄ 阿拉伯
italiano ⋄ italian ⋄ italijanščina
magyar ⋄ hungarian ⋄ hongaria
suomalainen ⋄ finnish ⋄ finščina
беларускі ⋄ belarusian ⋄ bjeloruski
português ⋄ portuguese ⋄ পর্তুগীজ
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ islandski
nederlands ⋄ dutch ⋄ 荷兰语
čeština ⋄ czech ⋄ চেক
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ azerbajxhani
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ hindi
norsk ⋄ norwegian ⋄ נורבגית
hrvatski ⋄ croatian ⋄ Хорватська
türk ⋄ turkish ⋄ turc
deutsch ⋄ german ⋄ jerman
қазақ ⋄ kazakh ⋄ kasahhi
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ vietnamese
日本 ⋄ japanese ⋄ ژاپنی


Бетті жаңарту жасаған Huan Roy - 2024.07.14 - 06:06:32