Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion видео продукција Снимање видео за говор Специјалист за промотивно видео


Првата страница Услуги Цените Претходни проекти Контакт

Резултати од повеќе од 20 години креативен процес

Репортажа за училишниот проектен ден „Шума...


вкус, проект, Zeitz, слух, област Бургенланд, SOKO шума, Дијана Џенрих (социјален работник и шумски едукатор), Rehmsdorf, основно училиште, училиште за животна средина, интервју, Јана Фихтлер (главно основно училиште Ремсдорф Цајц) , мирис, шумски едукатор, чувство, ТВ репортажа


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најекономичен, а сепак професионален начин за снимање концерти, театарски претстави, настани, дискусии...
за објавување на веб, ТВ, на BluRay, ДВДГолема побарувачка, но само мал буџет?

Честопати не е изводливо да се постигнат и двете. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Камерите што ги користиме се модерни модели од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи. Одличен квалитет на сликата се постигнува дури и при предизвикувачки услови на осветлување. Употребата на програмабилни моторизирани навалувања овозможува далечинско управување со камерата и ја намалува работната сила, што резултира со заштеда на трошоци.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Продукцијата на видео со повеќе камери е главниот фокус на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Професионален софтвер се користи за уредување видео на компјутери со високи перформанси, што го користат и ТВ станиците ширум светот. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на концерти, театарски претстави, читања ...

Видеоснимањето на концерти, театарски претстави, читања и слично секако се прави со неколку камери. Ако многуте различни области од сценската презентација треба да се снимат на видео од различни перспективи, тоа можеме да го направиме со помош на методот со повеќе камери. Ние користиме камери кои се контролираат од далечина. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. На овој начин, едно лице може да управува со 5 или повеќе камери. Ова ви заштедува персонални трошоци.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Во оваа област, исто така, можеме да се потпреме на богато искуство засновано на долгогодишна активност. Во текот на годините беа произведени и емитувани стотици видео-прилози и ТВ-прилози. Темите беа разновидни исто како и местата за кои се известуваше. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Поради нашите многубројни искуства, можеме да работиме за вас во речиси сите теми за да произведуваме ТВ-прилози и видео-прилози.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Употребата на неколку камери е исто така корисна за видео продукција на рунди разговори, интервјуа, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Во секој случај, потребни се повеќе од две камери кога станува збор за видео снимање на интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Потребното време може да се намали ако видео снимките се разговори и интервјуа без публика.
Монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, интервјуа и дискусии не е доволно. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. Важен дел од уредувањето видео материјал е прилагодување и мешање на саундтракот или аудио траките. Интеграцијата на дополнителен текст и материјал за слики, како и интеграција на логоа и замаглувања, исто така се случува за време на уредувањето на видеото. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. За разлика од другите медиуми за складирање, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите имаат непобедливи предности. Хард дисковите, USB-стиковите и мемориските картички не траат вечно. Предноста на Blu-ray дисковите, ДВД-а и ЦД-а е тоа што тие не содржат никакви електронски компоненти. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

Од нашите резултати создадени во повеќе од 20 години видео продукција.
Вистинските фудбалери повеќе не се потребни: На турнирот FIFA19 eSoccer на СВ Мертендорф, гејмерите од областа Бургенланд покажаа дека во никој случај не се инфериорни во однос на професионалците.

Најдобрите играчи на ФИФА19 во областа Бургенланд се ... »
Театарот Наумбург ја изведе „Том Соер и Хаклбери Фин“ во аудиториумот на училиштето Салцтор со децата од проектот за театарско образование. ТВ репортажа известува за успешната изведба и прикажува импресивни слики од сцената. Во едно интервју, режисерката и сценограф Катја Преус зборува за тоа како настанала продукцијата и работата со младите актери.

Претставата на Наумбург театарот „Том Соер и ... »
Корина Трамер, Хартмут Кример и Клаус-Дитер Куник во разговор: Како настана фотокнигата Wetterzeube - 16 села во прекрасниот Елстертал и кои се посебните карактеристики на 16-те села?

Зад сцената на илустрираната книга Ветерзеубе - 16 села ... »
Taffi and the grass lions - Возбудливото детско гимнастичко шоу во Цајц во ТВ прилогот

Детска гимнастика во областа Бургенланд: Како ... »
Интервју со Дороти Зибер: Интервју со Дороти Зибер, член на работната група за ментори за читање во Здружението на граѓани Наумбург. Таа зборува за работата на спонзорите на читањето, за искуствата со децата и за целите што тие ги стремат со настанот.

Интервју со Доротеа Мајнхолд: Интервју со Доротеа ... »
Нови чамци за поголема безбедност: Извештај за важноста на новите чамци за спасување на DLRG Weißenfels-Hohenmölsen за безбедност на вода. Извештајот го прикажува крштевањето на чамците и вклучува интервјуа со спасувачите кои во пракса ги тестираат новите чамци.

Ефикасна спасувачка работа: Извештај за работата на ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion на многу различни јазици
english / anglais / angličtina
basa jawa / javanese / jávsky
lietuvių / lithuanian / литва
беларускі / belarusian / belarussu
bosanski / bosnian / босански
عربي / arabic / għarbi
suomalainen / finnish / ফিনিশ
türk / turkish / turco
nederlands / dutch / ডাচ
Русский / russian / russisk
қазақ / kazakh / kazakh
Српски / serbian / serbian
latviski / latvian / letonca
português / portuguese / португальский
gaeilge / irish / irish
norsk / norwegian / norweski
한국인 / korean / kóreska
فارسی فارسی / persian farsia / farsia persană
বাংলা / bengali / бенгалски
македонски / macedonian / makedonialainen
deutsch / german / जर्मन
slovenščina / slovenian / sloveens
हिन्दी / hindi / ヒンディー語
Монгол / mongolian / mongolski
íslenskur / icelandic / islandi
ქართული / georgian / georgisk
中国人 / chinese / китайский язык
tiếng việt / vietnamese / orang vietnam
eesti keel / estonian / estnisch
slovenský / slovak / slovaki
svenska / swedish / schwedisch
bahasa indonesia / indonesian / indonesisk
italiano / italian / итальянский
polski / polish / lenkas
magyar / hungarian / macar
Ελληνικά / greek / grec
français / french / ֆրանսերեն
čeština / czech / չեխ
shqiptare / albanian / अल्बानियन
español / spanish / スペイン語
română / romanian / romanian
українська / ukrainian / ukrain
hrvatski / croatian / croata
malti / maltese / maltiešu
dansk / danish / danois
lëtzebuergesch / luxembourgish / luksemburgase
עִברִית / hebrew / hebrejski
suid afrikaans / south african / Паўднёваафрыканскі
հայերեն / armenian / wong armenia
日本 / japanese / Японскі
azərbaycan / azerbaijani / azerbaijan
bugarski / bulgarian / bulgāru


Az oldal frissítése készítette Hugo Gonçalves - 2023.12.01 - 06:23:49