Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Театарско видео снимање видео интервју оператор на камера


Добредојдовте Опсег на услуги Преглед на трошоци Завршени проекти Контактирајте не

Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини
Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. Хард дисковите, USB-стиковите и мемориските картички не траат вечно. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.


ДВД-а беа претставени во доцните 1990-ти, додека Blu-ray-дисковите беа претставени во средината на 2000-тите.

Производството со мали серии овозможува поголема флексибилност во производствениот процес, овозможувајќи приспособување и персонализација на финалниот производ.

ДВД-а и Blu-ray-дисковите се компатибилни со повеќето DVD и Blu-ray плеери, што ги прави достапни за широк опсег на гледачи.

Производството со мали серии овозможува брзо време на обложување и намалено време на производство во споредба со поголемите серии на производство.

ДВД-а и Blu-ray-дисковите обезбедуваат висококвалитетно гледање без потреба од интернет-врска или услуга за стриминг.

Производството со мали серии овозможува помали нивоа на залиха и намалени барања за складирање, заштедувајќи простор и минимизирајќи го отпадот.

ДВД-а и Blu-ray-дисковите може да се користат за создавање колекционерски предмет за љубителите на одреден изведувач или бренд.

ДВД-а и Blu-ray-дисковите обезбедуваат поконтролирано доживување при гледањето, со можност за прескокнување, премотување и паузирање на содржината по желба.

Blu-ray нуди побрзи брзини на пренос на податоци во споредба со складирањето облак, што е ограничено од брзината на вашата интернет конекција. Со Blu-ray, можете да пренесувате податоци со брзина до 10 Gbps, што го прави идеален за брзо и ефикасно пренесување големи датотеки.


Нашиот асортиман на услуги

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди снимање и продукција на видео со повеќе камери. Се користат професионални камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Видео материјалот се сече на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Во видео снимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично, секако се користат неколку камери. Користејќи го методот со повеќе камери, го реализираме видео снимањето на сценската изведба од многу различни перспективи. Се користат камери со далечинско управување. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. Потребно е само едно лице да ги контролира сите камери. Не се потребни дополнителни сниматели.
ТВ и видео извештаи за радио, стриминг и интернет

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Ова резултираше со неколку стотици ТВ прилози и видео-прилози. И темите и локациите беа многу разновидни. Тие вклучуваат актуелни информации и вести, социјални настани, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет и многу повеќе. Ние сме во состојба да истражуваме за вас во сите можни области и да произведуваме видео прилози и ТВ-прилози.
Видео продукција на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Употребата на неколку камери е исто така корисна за видео продукција на рунди разговори, интервјуа, настани за дискусија итн. За едноставни интервјуа со само едно лице, 2 камери може да бидат доволни доколку прашателот не се прикажува на сликата. Ако интервјуто или разговорот со неколку луѓе треба да се снима на видео, употребата на повеќе од 2 камери е од суштинско значење. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Потребното време може да се намали ако видео снимките се разговори и интервјуа без публика.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на паричката. По снимањето на видеото, неминовно следи видео монтажата. Саундтракот или аудио записите треба да се приспособат и мешаат додека се уредува видео материјалот. Интеграцијата на дополнителен текст и материјал за слики, како и интеграција на логоа и замаглувања, исто така се случува за време на уредувањето на видеото. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. УСБ-мемориските картички и хард дисковите имаат ограничен рок на траење. На Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а им недостасуваат електронски компоненти. Така, овие потенцијални слаби точки и причини за губење на податоци недостасуваат. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

Резултати и исходи во врска со видео продукцијата
Гледачите на турнирот во пинг-понг на ВСГ Кугелберг Вајсенфелс против ТСВ Ајнтрахт Лицен беа воодушевени од учеството на 87-годишниот играч Клаус Сомермаер.

На турнирот во пинг-понг на ВСГ Кугелберг ... »
„21. информативен саем за кариери во Цајц: ТВ-извештај со стручни мислења“ Во оваа ТВ-извештај се претставени експертските мислења на Томас Бом и Мајкл Хилдебрант на 21-от информативен саем за кариери во стручните училишта во областа Бургенланд во Цајц. Двајцата експерти ќе разговараат за актуелните предизвици и перспективи на професионалниот свет и ќе дадат совети за оние кои ја започнуваат својата кариера.

„Увид во светот на работата: ТВ извештај од ... »
Специјалната изложба „Династиски грмотевици“ во музејот во замокот Ној-Аугустусбург во Вајсенфелс е накратко претставена во ТВ-прилог и Аико Вулф, директорот на музејот, дава возбудливи сознанија за позадината на изложбата во кратко интервју.

Специјалната изложба „Династиски грмотевици“ ... »
Театарската претстава „Снежана и 7-те џуџиња“ во театарот Наумбург годинава е во сенка на темна тема: троен обид за убиство. Кристине Стал раководи и е одговорна за опремата. Таа во едно интервју зборува за предизвиците за реализација на претставата.

Божиќната бајка „Снежана и 7-те џуџиња“ годинава ... »
Лекарот - мислење на граѓанин од областа Бургенланд.

Докторот - Писмо од граѓанин на областа ... »
ТВ репортажа за третиот младински камп на АОК во Вајзенфелс во МБЦ (Клубот за кошарка Мителдојчер) со фокус на влијанието на кампот врз младите, интервјуа со учесниците и нивните родители и увид во нивните искуства.

ТВ репортажа за третиот младински камп на АОК во ... »
Станете невладеливи! Станете понезависни! - Граѓанскиот глас на округот Бургенланд

Роналд Нол во разговор - Станете неуправлив! Станете ... »
Анет Бауман зборува за тешката ситуација за гостилницата „Зум Дорфкруг“ во Ремсдорф за време на кризата со Корона, нејзините надежи за иднината и нејзините размислувања за Цајцер Мајкл - интервју.

Видео интервју со Анет Бауман: Како гостилницата ... »
Интервју со Елмар Швенке, Питер Лемар

Не сакаме да станеме конформистички ... »
Матијас Вос и Уве Кранеис во разговор

Матијас Вос во разговор со Уве Кранеис ... »
Мајмуните силни, а лавовите паметни: Како децата учат и растат преку движење - Извештај за едукативните аспекти на детската гимнастика шоу во Цајц

Детска гимнастика во областа Бургенланд: Како ... »
Аплауз за носителите на маски - Жител на областа Бургенланд

Аплауз за носителите на маски - гласот на граѓаните ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion на вашиот јазик
ქართული ¦ georgian ¦ gruusia keel
malti ¦ maltese ¦ maltese
română ¦ romanian ¦ rúmenska
íslenskur ¦ icelandic ¦ アイスランド語
tiếng việt ¦ vietnamese ¦ виетнамски
latviski ¦ latvian ¦ letonisht
español ¦ spanish ¦ স্পেনীয়
čeština ¦ czech ¦ czech
हिन्दी ¦ hindi ¦ hinduski
Монгол ¦ mongolian ¦ monqol
қазақ ¦ kazakh ¦ कजाख
bugarski ¦ bulgarian ¦ Болгар
slovenščina ¦ slovenian ¦ словеначки
中国人 ¦ chinese ¦ kinesisk
slovenský ¦ slovak ¦ slovaque
беларускі ¦ belarusian ¦ vitryska
norsk ¦ norwegian ¦ норвешки
українська ¦ ukrainian ¦ ukrainian
македонски ¦ macedonian ¦ macedoński
suid afrikaans ¦ south african ¦ south african
hrvatski ¦ croatian ¦ hrvatski
한국인 ¦ korean ¦ korean
فارسی فارسی ¦ persian farsia ¦ الفارسية الفارسية
svenska ¦ swedish ¦ švédský
shqiptare ¦ albanian ¦ albanska
english ¦ anglais ¦ englesch
deutsch ¦ german ¦ niemiecki
Русский ¦ russian ¦ krievu valoda
eesti keel ¦ estonian ¦ estisk
nederlands ¦ dutch ¦ hollandi keel
azərbaycan ¦ azerbaijani ¦ آذربایجانی
bosanski ¦ bosnian ¦ bośniacki
lietuvių ¦ lithuanian ¦ литовський
bahasa indonesia ¦ indonesian ¦ 印度尼西亚
magyar ¦ hungarian ¦ ハンガリー語
basa jawa ¦ javanese ¦ iávais
gaeilge ¦ irish ¦ irlandez
Ελληνικά ¦ greek ¦ grieks
日本 ¦ japanese ¦ japonca
türk ¦ turkish ¦ török
português ¦ portuguese ¦ portugiż
հայերեն ¦ armenian ¦ αρμενικός
עִברִית ¦ hebrew ¦ иврит
français ¦ french ¦ צָרְפָתִית
italiano ¦ italian ¦ italiaans
বাংলা ¦ bengali ¦ bengalska
dansk ¦ danish ¦ orang denmark
عربي ¦ arabic ¦ araibis
lëtzebuergesch ¦ luxembourgish ¦ luksemburški
Српски ¦ serbian ¦ serbian
suomalainen ¦ finnish ¦ finnish
polski ¦ polish ¦ polonisht


оновлення Kyaw Rani - 2023.12.06 - 20:45:53