Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ТВ известува видео новинар продуцент на имиџ филм


Почетна страница Услуги Барање за понуда Од нашите референци Лице за контакт

Од резултатите од над 2 децении видео продукција

„Trommel.Werk.Stadt во Културхаус Вајсенфелс: Децата...


пејсмејкерите, RedAttack, Работилница за тапани за деца, Бенџамин Герт (RedAttack) , trommel.werk.stadt, Kulturhaus, Бургенландкрајс, интервју, Weißenfels


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
... да ги објавите на ТВ, Интернет, ДВД, BluRay итн.Постигнете импресивни резултати со буџет?

Ова обично е исклучено. Сепак, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Нашите камери се најновата генерација од истиот тип со големи сензори за слика од 1 инчи. Извонреден квалитет на сликата се постигнува во тешки услови на осветлување. Со програмабилни моторизирани навали, камерите може да се контролираат од далечина, минимизирајќи ја работната сила и овозможувајќи заштеда на трошоци.


Ова се меѓу другото и нашите услуги

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Главното поле на активност на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е снимање видео со повеќе камери и видео продукција. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Кога станува збор за квалитетот на сликата, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion не прави компромиси. Снимањето е барем во 4K/UHD. Видео материјалот се сече на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

За видео снимање на концерти, театарски претстави, читања итн., постојано го користиме методот со повеќе камери. Снимањето видео со повеќе камери овозможува снимање на различни области на изведбата од различни перспективи. Ние користиме камери кои се контролираат од далечина. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. На овој начин, едно лице може да управува со 5 или повеќе камери. Ова ви заштедува персонални трошоци.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Работејќи како видеоновинар долги години, успеав да стекнам релевантно искуство во оваа област. Во текот на годините беа произведени и емитувани стотици видео-прилози и ТВ-прилози. И темите и локациите беа многу разновидни. Темите се движеа од актуелни вести и информации до културни и спортски настани, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео продукција на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од задачата, неколку камери се користат и за интервјуа, настани за дискусија и тркалезни маси. За едноставни интервјуа со само едно лице, 2 камери може да бидат доволни доколку прашателот не се прикажува на сликата. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Ќе се користат камери со далечинско управување доколку се работи за настан со публика. Потребното време може да се намали ако видео снимките се разговори и интервјуа без публика.
Видео монтажа, прилагодување на видео, аудио монтажа

Се разбира, снимањето настани, концерти, интервјуа и дискусии не е доволно. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. Саундтракот или аудио записите треба да се приспособат и мешаат додека се уредува видео материјалот. Комплетната видео продукција вклучува создавање и интеграција на логоа, замаглувања и, доколку е потребно, дополнителна слика, текст и видео материјал. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите не само што нудат непобедливи предности во однос на архивирањето. УСБ-мемориските картички и хард дисковите имаат ограничен рок на траење. Бидејќи Blu-ray-дисковите, ДВД-а и ЦД-а не содржат електронски компоненти, оваа потенцијална ранливост и причина за губење на податоци е отсутна. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Од резултатите од над 2 децении видео продукција
Во рамките на фестивалот Мендл, на 24 август 2019 година во поранешниот манастир Поса се одржа вечер со наслов -Wir zeitzen.

-Wir zeitzen- беше насловот на настанот во манастирот ... »
Застапникот за продажба - мислење на граѓанин од областа Бургенланд.

Претставникот за продажба - мислење на жител на ... »
Секој одлучува за себе - Жител на областа Бургенланд

Секој одлучува за себе - мислењето на жител на ... »
Дизајнирање на бесплатно училиште: Инструкции на Кристин Бојтлер за среќа во учењето, природата и емпатијата!

Бесплатно внатре и надвор: поставувањето локација за ... »
Здравје и храброст - мислење на граѓанин од областа Бургенланд.

Здравје и храброст - Мисли на граѓанин - Гласот на ... »
Ова е брзање! - Писмо на жител - Граѓанскиот глас Бургенландкрајс

Ова е брзање! – Мислење на еден жител во областа ... »
Зборувајте храбро: НЕМА ДА ЈА ЗАТВОРАМ УСТАТА! Покажете го вашиот глас на демонстрацијата во Вајсенфелс на 25 септември 2023 година.

Гласно за промена: НЕМА ДА ЈА ЗАТВОРАМ УСТАТА! ... »
Како клубовите се под влијание на Општата регулатива за заштита на податоци GDPR: Информативен настан од Heimtaverein Teuchern во Бургенландкрајс.

Heimtaverein Teuchern im Burgenlandkreis беше домаќин на информативен ... »
Шокантно откритие: Обесена бабица - Рис и Ернст бараат индиции!

Шокантни откритија: Рис и Ернст по трагата на ... »
FIFA19 eSoccer турнирот во СВ Мертендорф беше полн погодок, со возбудливи натпревари и интервју со членот на одборот Улрих Бауман.

Во СВ Мертендорф се одржа турнир во еСоцер ФИФА19 ... »
не ти е гајле – Мислење на граѓанин од областа Бургенланд.

не ти е гајле - Писмо на жител - Граѓанскиот глас ... »
Гледачите на турнирот во пинг-понг на ВСГ Кугелберг Вајсенфелс против ТСВ Ајнтрахт Лицен беа воодушевени од учеството на 87-годишниот играч Клаус Сомермаер.

87-годишниот пингпонгар Клаус Сомермаер приреди ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion на други јазици
português · portuguese · portugais
français · french · francúzsky
polski · polish · poljski
shqiptare · albanian · Албани
lëtzebuergesch · luxembourgish · luksemburg
norsk · norwegian · norský
slovenščina · slovenian · slovensky
bahasa indonesia · indonesian · індонезійська
한국인 · korean · korejski
nederlands · dutch · olandų
bosanski · bosnian · боснійський
basa jawa · javanese · الجاوية
বাংলা · bengali · bengali
deutsch · german · nemški
Монгол · mongolian · mongol
عربي · arabic · arabesch
azərbaycan · azerbaijani · aserbajdsjansk
malti · maltese · malteški
hrvatski · croatian · croate
فارسی فارسی · persian farsia · 페르시아 페르시아
slovenský · slovak · slovak
română · romanian · румунська
italiano · italian · italiaans
latviski · latvian · lets
gaeilge · irish · irlandiż
беларускі · belarusian · hviterussisk
magyar · hungarian · hongaria
中国人 · chinese · chinese
íslenskur · icelandic · islantilainen
english · anglais · англійська
español · spanish · spanyol
עִברִית · hebrew · hebreeuws
Русский · russian · russesch
suid afrikaans · south african · južni afričan
հայերեն · armenian · أرميني
türk · turkish · türkisch
dansk · danish · 丹麦语
svenska · swedish · svéd
lietuvių · lithuanian · litwan
bugarski · bulgarian · البلغارية
eesti keel · estonian · الإستونية
Ελληνικά · greek · grieks
日本 · japanese · japonų
Српски · serbian · serbian
македонски · macedonian · 마케도니아 어
ქართული · georgian · gruzínský
čeština · czech · češki
tiếng việt · vietnamese · vijetnamski
suomalainen · finnish · фінська
українська · ukrainian · ukrajinski
हिन्दी · hindi · 힌디 어
қазақ · kazakh · kazah


განახლება გააკეთა Said Mejia - 2023.12.06 - 21:42:22