Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Специјалист за постпродукција. Концертна видео продукција сечење видео


Добредојдовте Нашиот асортиман на понуди Преглед на трошоци Преглед на проектот Лице за контакт

Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго
Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Ако многуте области од сценската изведба треба да се снимаат на видео од различни перспективи, ние го користиме методот со повеќе камери за да го направиме тоа. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. Ова ја намалува работната сила и трошоците бидејќи едно лице може да контролира повеќе камери.


Повеќекратните агли на камерата и овозможуваат на публиката динамично и извонредно искуство.

Ток-шоуите и тркалезните маси бараат снимање со повеќе камери за да се снимаат разговорите меѓу гостите.
Снимањето со повеќе камери бара посебен аудио тим за да се обезбеди висококвалитетен звук од секоја камера.
Префрлувачите на видео се користат при снимање со повеќе камери за префрлање помеѓу доводите на камерата во реално време.

Снимањето со повеќе камери е корисно и за внатрешни и за надворешни настани за снимање на различни аспекти од изведбата.
Снимањето со повеќе камери може да обезбеди поисполиран краен производ што ги истакнува најважните моменти на настанот и ги доловува реакциите на публиката.
Снимањето со повеќе камери може да се користи за да се создаде повеќе филмски изглед и чувство и да се подобри искуството на гледачот.

Снимката со повеќе камери може да се уредува за да се создаде специфично расположение или атмосфера за да се подобри искуството на гледачот.
Преносот во живо им овозможува на гледачите од целиот свет да присуствуваат на настани во живо.


Овие се вклучени меѓу другите услуги

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Продукцијата на видео со повеќе камери е главниот фокус на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Уредувањето на видеото се одвива на компјутери со високи перформанси. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на театарски претстави, концерти, читања ...

Во видео снимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично, секако се користат неколку камери. Ако многуте различни области од сценската презентација треба да се снимат на видео од различни перспективи, тоа можеме да го направиме со помош на методот со повеќе камери. Ние користиме камери кои се контролираат од далечина. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Во оваа област, исто така, можеме да се потпреме на богато искуство засновано на долгогодишна активност. Ова резултираше со неколку стотици ТВ прилози и видео-прилози. И темите и локациите беа многу разновидни. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Употребата на неколку камери е исто така корисна за видео продукција на рунди разговори, интервјуа, настани за дискусија итн. За едноставни интервјуа со само едно лице, 2 камери може да бидат доволни доколку прашателот не се прикажува на сликата. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Нема потреба од навалување на моторната тава кога станува збор за дискусии без публика.
Монтажа на видео и аудио материјал

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е секако само половина од битката. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. Аудио записите или звучните записи мора да се гледаат и прилагодат кога се уредува видео материјалот. Ако треба да се интегрираат дополнителен текст и материјал за слика, тоа не е проблем. Логоата и замаглувањата исто така може да се дизајнираат и интегрираат. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
Мала серија на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. Хард дисковите, USB-стиковите и мемориските картички не траат вечно. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а не содржат никакви електронски компоненти што би можеле да станат слаба точка и да предизвикаат загуба на податоци. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Од резултатите од над 2 децении видео продукција
Виш лекар по акутна медицина - мислење на жител на областа Бургенланд

Виш лекар по акутна медицина - Граѓанскиот глас на ... »
Вработени во болница - Жител на Бургенландкрајс

Вработените во болница - гласот на граѓаните од ... »
Изглед на планираните активности како дел од проектот Smart Osterland и нивното влијание врз регионалниот развој, со коментари на проф. Маркус Крабс и други експерти.

Извештај за иновативните пристапи и идеи кои беа ... »
Градителот на оџаци - Мисли на граѓанин - Гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Градителот на оџаци - мислење на жител на областа ... »
Креативни импулси за Цајц: Како поранешната градска библиотека стана креативен центар: Извештај за реновирањето на библиотеката и нејзиното користење како простор за уметност и култура.

Интервју со Филип Баумгартен: Како салонот ... »
Патување низ 16-те села во Елстертал: видео интервју со Корина Трамер, Хартмут Кример и Клаус-Дитер Куник за илустрираната книга Ветерзеубе - 16 села во прекрасниот Елстертал и како настанала.

Илустрираната книга Ветерзеубе - 16 села во ... »
Во едно интервју, Серена Рејес-Фуентес зборува за нејзините искуства како службеник за еднакви можности во градот Цајц и нејзиниот семеен живот.

Во видео интервју, Серена Рејес-Фуентес, службеник за ... »
Пролевање: опасност за невакцинираните? Нинџа за нивните искуства - Граѓанскиот глас на Бургенландкрајс

Искуствата на Нинџа со пролевање: Опасност за ... »
ТВ репортажа за новата зграда за обука на Веслачкиот клуб Вајсенфелс во 1884 година. Краткиот филм ги прикажува различните фази на изградба и завршувањето на зградата.

Подобрување на условите за обука: Извештај за ... »
ТВ репортажа за средновековно пешачење со фокус на „вештерство и суеверие“ во Вирхвиц. Волкер Турм, локален хроничар во Кајна, зборува за вештерки, гатање, суеверија и многу повеќе. Заедницата на интерес Blumenmühle Blumenau / Würchwitz од Бургенландкрајс е важна поддршка за настанот.

ТВ репортажа за средновековно пешачење околу Вирхвиц ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion на вашиот јазик
bugarski ⟩ bulgarian ⟩ Болгар
Русский ⟩ russian ⟩ russies
Српски ⟩ serbian ⟩ serbisch
čeština ⟩ czech ⟩ çeke
español ⟩ spanish ⟩ ispanų
lëtzebuergesch ⟩ luxembourgish ⟩ luxemburský
svenska ⟩ swedish ⟩ 瑞典
gaeilge ⟩ irish ⟩ irlantilainen
nederlands ⟩ dutch ⟩ dutch
deutsch ⟩ german ⟩ Герман
বাংলা ⟩ bengali ⟩ Бенгальська
română ⟩ romanian ⟩ romunščina
basa jawa ⟩ javanese ⟩ javanese
हिन्दी ⟩ hindi ⟩ 힌디 어
lietuvių ⟩ lithuanian ⟩ لیتوانیایی
عربي ⟩ arabic ⟩ arabiska
polski ⟩ polish ⟩ polonais
english ⟩ anglais ⟩ ingliż
íslenskur ⟩ icelandic ⟩ izlandi
ქართული ⟩ georgian ⟩ जॉर्जीयन्
latviski ⟩ latvian ⟩ lätlane
norsk ⟩ norwegian ⟩ norveški
hrvatski ⟩ croatian ⟩ クロアチア語
français ⟩ french ⟩ 法语
suid afrikaans ⟩ south african ⟩ južnoafrikanac
dansk ⟩ danish ⟩ dänesch
malti ⟩ maltese ⟩ maltesisk
Ελληνικά ⟩ greek ⟩ গ্রীক
shqiptare ⟩ albanian ⟩ albansk
magyar ⟩ hungarian ⟩ húngaro
suomalainen ⟩ finnish ⟩ fins
հայերեն ⟩ armenian ⟩ armeenlane
slovenščina ⟩ slovenian ⟩ sloven
tiếng việt ⟩ vietnamese ⟩ vietnamesiska
türk ⟩ turkish ⟩ турски
한국인 ⟩ korean ⟩ Солонгос
Монгол ⟩ mongolian ⟩ मंगोलियन
中国人 ⟩ chinese ⟩ chinese
azərbaycan ⟩ azerbaijani ⟩ azerbajdžanski
українська ⟩ ukrainian ⟩ ukrajinski
日本 ⟩ japanese ⟩ japansk
bosanski ⟩ bosnian ⟩ bosanski
eesti keel ⟩ estonian ⟩ eistneska, eisti, eistneskur
עִברִית ⟩ hebrew ⟩ іврит
português ⟩ portuguese ⟩ portugisiska
беларускі ⟩ belarusian ⟩ белоруски
slovenský ⟩ slovak ⟩ სლოვაკური
bahasa indonesia ⟩ indonesian ⟩ Ινδονησιακά
فارسی فارسی ⟩ persian farsia ⟩ persia persia
қазақ ⟩ kazakh ⟩ ყაზახური
македонски ⟩ macedonian ⟩ makedoonlane
italiano ⟩ italian ⟩ taliansky


দ্বারা তৈরি পৃষ্ঠার রিফ্রেশিং Anton Sylla - 2023.12.03 - 15:57:05