Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion оператор на камера Снимање видео за говор Видео продукција на ток шоу


Добредојдовте Нашите услуги Преглед на трошоци Преглед на проектот Контакт

Од резултатите од над 2 децении видео продукција

Единство и правда и слобода? – Мислење на еден...


Ве молиме поддржете ги ваквите видео продукции! ... »


Единство и правда и слобода - нели така вели нашата национална химна? Политичарите редовно ги нарекуваат луѓето кои не биле вакцинирани во јавноста како фашисти, нацисти, странични мислители, шетачи, асоцијални несолидаристи и возачи на пандемии. Оригиналната снимка беше отстранета од Јутјуб бидејќи наводно содржи медицински дезинформации. Во описот на видеото под скратеното видео ќе го најдете линкот до целото видео.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најекономичен, а сепак професионален начин за снимање настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави ...
... да ги објавите на ТВ, веб, на Blu-Ray диск, ДВД.Амбициозни и покрај ограничените финансиски можности?

Нормално, не можете да изберете помеѓу двете опции. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Камерите што ги користиме се најновата генерација од истиот тип со големи сензори за слика од 1 инчи. Оптималниот квалитет на сликата е загарантиран дури и при тешки услови на осветлување. Програмабилните навалувања на моторот овозможуваат далечинско управување на камерите и на тој начин придонесуваат за намалување на трошоците со минимизирање на трошоците за персоналот.


Ова се меѓу другото и нашите услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер кога станува збор за снимање со повеќе камери и видео продукција. Се користат неколку камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Кога станува збор за снимање видео театарски претстави, концерти, читања итн., природно го користиме методот со повеќе камери. Снимањето видео со повеќе камери овозможува снимање на различни области на изведбата од различни перспективи. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. На овој начин, 5 или повеќе камери може да бидат контролирани од само едно лице. Цел настан може целосно да биде снимен од само едно лице.
ТВ и видео извештаи за радио, стриминг и интернет

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Со текот на годините, неколку стотици видео репортажи и ТВ содржини се истражувани, снимени, монтирани и емитувани на телевизија. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Поради нашето долгогодишно искуство, можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас на речиси секоја тема.
Видео продукција на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од нарачката, користиме и неколку камери за видео продукција на интервјуа, настани за дискусија, тркалезни маси итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Ќе се користат камери со далечинско управување доколку се работи за настан со публика. Нема потреба од навалување на моторната тава кога станува збор за дискусии без публика.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. Важен дел од уредувањето видео материјал е прилагодување и мешање на саундтракот или аудио траките. Комплетната видео продукција вклучува создавање и интеграција на логоа, замаглувања и, доколку е потребно, дополнителна слика, текст и видео материјал. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. Хард дисковите, USB-стиковите и мемориските картички не траат вечно. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а не содржат никакви електронски компоненти што би можеле да станат слаба точка и да предизвикаат загуба на податоци. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Од нашите референци
Интервју со проф.д-р. Маркус Крабес за проектот Smart Osterland и неговите цели, како и за важноста на иновациите за регионалната економија и општество.

Извештај за важноста на иновациите за иднината на ...»
„Мемлебен - каде живее историјата: Портрет на манастирот и царската палата на романескниот пат со м-р Андреа Кнопик“

Портрет на манастирот Мемлебен и царската палата на ...»
Манастир Мемлебен: Изложбата знаење+моќ ја покажува важноста на Свети Бенедикт и Отонците за регионот

Museum Kloster und Kaiserpfalz Memleben: Изложба знаење + моќ им ... »
Предизвици во воспитувањето на децата: Интервју со детскиот психолог Др. медицински Карина Хинцман од клиниката Асклепиос во Вајсенфелс

Дали навистина ги разбираме нашите деца? Разговор ... »
Корона против фудбалски и спортски клубови, Матијас Вос разговараше со Маик Цимерман и Уве Абрахам од ССЦ Вајсенфелс

Корона вирусот наспроти фудбалските и ... »
„Акција во Бундеслигата во Бургенландкрајс: ТВ-извештај од УХЦ Шпаркасе Вајсенфелс против ДЈК Холцбитеген“ Овој ТВ-извештај ги прикажува најважните моменти од играта на флорт во Бундеслигата помеѓу УХЦ Шпаркасе Вајсенфелс и ДЈК Холцбитеген во Бургенландкрајс. Мартин Брукнер од УХЦ Шпаркасе Вајсенфелс дава увид во подготовката за игра и атмосферата во тимот.

„Форбалска тепачка во Бундеслигата: ТВ извештај ... »
„Интервју со претседавачот Стив Вебер и возачот Бено Винтер: Поглед зад сцената на 4-от круг на Меѓународниот шампионат за патеки за камиони во Теучерн, Саксонија-Анхалт“

„Борба за победа: Бено Винтер и неговото ... »
Изложби Astro-Kids и Terra Blue: Како трговскиот центар Schöne Aussicht во Лајслинг ги привлекува посетителите со оваа атракција - интервју со Роберт Х. Клаузен

Поглед на изложбите Astro-Kids и Terra Blue во трговскиот ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion на други јазици
lëtzebuergesch » luxembourgish » luksemburgiešu
bosanski » bosnian » bosnies
malti » maltese » malteze
日本 » japanese » japanilainen
latviski » latvian » lettisch
íslenskur » icelandic » islandeze
suid afrikaans » south african » јужноафрички
čeština » czech » чешки
lietuvių » lithuanian » litván
deutsch » german » njemački
Русский » russian » rusia
română » romanian » ρουμανικός
basa jawa » javanese » cava
shqiptare » albanian » basa albania
فارسی فارسی » persian farsia » persisk farsia
қазақ » kazakh » Казак
norsk » norwegian » ioruais
українська » ukrainian » oekraïens
gaeilge » irish » irski
עִברִית » hebrew » Еврей
ქართული » georgian » грузінскі
Монгол » mongolian » moğolca
eesti keel » estonian » estonština
Српски » serbian » srpski
nederlands » dutch » olandeză
português » portuguese » portuguese
हिन्दी » hindi » hindí
slovenščina » slovenian » السلوفينية
slovenský » slovak » словацький
tiếng việt » vietnamese » viëtnamees
italiano » italian » italiano
bugarski » bulgarian » búlgaro
polski » polish » لهستانی
bahasa indonesia » indonesian » indonésio
беларускі » belarusian » hviterussisk
français » french » limba franceza
한국인 » korean » korea
hrvatski » croatian » харвацкая
Ελληνικά » greek » greco
dansk » danish » дански
বাংলা » bengali » benggala
magyar » hungarian » hongrois
中国人 » chinese » κινέζικα
español » spanish » испан
türk » turkish » turki
azərbaycan » azerbaijani » azerbeidzjaans
suomalainen » finnish » finnesch
english » anglais » Ағылшын
svenska » swedish » švédsky
македонски » macedonian » makedon
հայերեն » armenian » jermenski
عربي » arabic » arábica


Revisione di questa pagina da parte di Kassa Öztürk - 2023.12.03 - 15:13:27