Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion видео едитор продуцент на имиџ филм Театарско видео снимање


Првата страница Услуги Цените Завршени проекти Контактирајте не

Од нашите бројни резултати од преку 20 години видео продукција

Документација на демонстрацијата: КРАЈ СО ИГРИТЕ НА...


Ве молиме поддржете ги ваквите видео продукции! ... »


Многу сум тажен што сум толку кукавица!


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - професионално снимање на настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави по најдобра цена со врвен квалитет...
… да ги објавите на ТВ, Интернет, ДВД, Blu-Ray диск итн.Предизвикувачка комбинација: барања и тесен буџет?

Поголемиот дел од времето треба да одлучите помеѓу овие опции. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Користиме камери од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Одличен квалитет на сликата се постигнува дури и при предизвикувачки услови на осветлување. Употребата на програмабилни моторизирани навалувања овозможува далечинско управување со камерата и ја намалува работната сила, што резултира со заштеда на трошоци.


Овие се вклучени меѓу другите услуги

Снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Кога станува збор за снимање и видео продукција со повеќе камери, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Кога станува збор за снимање видео театарски претстави, концерти, читања итн., природно го користиме методот со повеќе камери. Снимањето со повеќе камери овозможува снимање на многу области на настанот од различни перспективи на сликата. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. На овој начин, 5 или повеќе камери може да бидат контролирани од само едно лице. Цел настан може целосно да биде снимен од само едно лице.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Порасна богато искуство од многу години како видео новинар. Беа произведени и емитувани неколку стотици ТВ прилози, видео-прилози и прилози. Темите беа разновидни исто како и местата за кои се известуваше. Темите се движеа од актуелни вести и информации до културни и спортски настани, социјални настани и многу повеќе. Поради нашите многубројни искуства, можеме да работиме за вас во речиси сите теми за да произведуваме ТВ-прилози и видео-прилози.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од нарачката, користиме и неколку камери за видео продукција на интервјуа, настани за дискусија, тркалезни маси итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Ако интервјуата, разговорите или рундите за дискусија се снимаат без публика, нема потреба од навалување на моторот.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на паричката. Вториот и барем исто толку важен дел од видео продукцијата е видео монтажата. Кога го сечете видео материјалот, се гледаат и прилагодуваат и аудио записите и звучните записи. Дополнителен текст, слика и видео материјал, како и замаглувања се исто така дизајнирани и интегрирани за време на уредувањето на видеото. Доколку сакате да се интегрира видео материјал од вас или од други извори, добредојдени сте да го поднесете ова. Аудио записите од концертните снимки исто така може да се ремиксираат и ремастерираат.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. Бидејќи Blu-ray-дисковите, ДВД-а и ЦД-а не содржат електронски компоненти, оваа потенцијална ранливост и причина за губење на податоци е отсутна. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се најдобриот избор за продажба, подарување или архивирање музика и видеа како спомен.

Од резултатите од над 2 децении видео продукција
Во ТВ прилогот е претставена специјалната изложба „Династиски грмотевици“ во музејот во замокот Ној-Аугустусбург во Вајсенфелс и во едно интервју режисерот Аико Вулф кажува повеќе за важноста на изложбата за областа Бургенланд.

Телевизиски извештај ги прикажува најважните ... »
Писмо од еден претприемач од областа Бургенланд

Поглед на еден претприемач од областа ... »
Бидете пораката!

Интервју и дискусија со Андреас ... »
Мартин Лутер, Бертолт Брехт и Макс Фриш - и Мајкл Мендл го има последниот збор - Мендл фестивал

Мендл фестивал - Лутер, Брехт и Фриш - и Михаел Мендл ... »
ТВ репортажа за успехот на креативниот центар Цајц во поддршката на децата и младите и ефектите врз нивниот креативен, интелектуален и социјален развој.

Центарот за креативност Цајц ја слави својата ... »
Агентот за недвижности - Мисли на граѓанин - Граѓанскиот глас на Бургенландкрајс

Агентот за недвижности - Писмо од граѓанин на ... »
99 души биле убиени од Црната смрт.

99 души станаа жртви на Црната ... »
Акција на Зале - ТВ репортажа за трката со чамци со змеј во Вајсенфелс со Ерхард Гинтер како спортски директор.

Трки со чамци со змејови во Вајсенфелс - Ерхард Гинтер ... »
Успешна завршна изведба на „Албан и кралицата“ во Културхаус Вајсенфелс, церемонијален влез во градската книга, интервју со Барбара Доринг (претседавач на Музичката уметност Вајсенфелс еВ), Рајнхард Зехафер (композитор на мјузиклот), Бургенландкрајс.

Емотивно збогување: „Албан и кралицата“ ... »
Проширување на музејот Луцен за масовни гробници, споменикот на Густав Адолф, финансирање и личен придонес, окружниот администратор Гец Урлих и градоначалникот на Лицен потпишаа договор, во интервју со Катја Розенбаум

Потпишан договор за проширување на музејот Луцен за ...»
Видео придонес за снимањето на играниот филм Девојката со златни раце со Корина Харфуш во Цајц.

Видео-репортажа за снимањето на играниот филм ... »
Противпожарни бригади за деца и млади во Бургенланд: Конференцијата дава поттик за иднината - ТВ прилог за делегатската конференција на млади противпожарни бригади во областа Бургенланд, со интервју со Рудигер Блоковски.

Младинска противпожарна бригада во областа ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion прекугранична
हिन्दी - hindi - hindi
čeština - czech - tšekki
basa jawa - javanese - javanesisk
беларускі - belarusian - valgevenelane
عربي - arabic - arabsko
português - portuguese - portugalski
tiếng việt - vietnamese - vietnamci
slovenský - slovak - basa slovak
հայերեն - armenian - Армянский
עִברִית - hebrew - ivrits
Ελληνικά - greek - græsk
magyar - hungarian - język węgierski
slovenščina - slovenian - sloweens
қазақ - kazakh - kasachisch
lietuvių - lithuanian - Литва
gaeilge - irish - iresch
español - spanish - espagnol
日本 - japanese - japansk
한국인 - korean - koreyalı
français - french - franséisch
ქართული - georgian - Ġorġjan
bugarski - bulgarian - bulgarsk
македонски - macedonian - makedonski
eesti keel - estonian - estniska
Русский - russian - ruse
bahasa indonesia - indonesian - basa indonesia
lëtzebuergesch - luxembourgish - луксембуршки
türk - turkish - турски
বাংলা - bengali - bengalski
Монгол - mongolian - 蒙
中国人 - chinese - չինական
suid afrikaans - south african - სამხრეთ აფრიკელი
polski - polish - পোলিশ
english - anglais - engelsk
azərbaycan - azerbaijani - Азербайджанська
svenska - swedish - Švedijos
íslenskur - icelandic - islandzki
norsk - norwegian - Νορβηγός
latviski - latvian - letton
فارسی فارسی - persian farsia - persialainen farsia
Српски - serbian - srbština
malti - maltese - المالطية
bosanski - bosnian - bosnių
українська - ukrainian - यूक्रेनी
italiano - italian - italiană
hrvatski - croatian - croata
shqiptare - albanian - albanian
română - romanian - ρουμανικός
suomalainen - finnish - Ֆիններեն
dansk - danish - dänesch
nederlands - dutch - ডাচ
deutsch - german - jerman


רענון הדף שנעשה על ידי Jianzhong Carvalho - 2023.12.01 - 07:50:13