Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Видео продукција на ток шоу оператор на камера продуцент на имиџ филм


Првата страница Услуги Барање за понуда Референци (избор) Контактирајте не

Од нашите бројни резултати од преку 20 години видео продукција

ТВ репортажа за активностите на окружната полиција...


кошаркарски клуб Мителдојчер, превенција од дрога, зависност и насилство, Бургенландкрајс , Силвио Клавон (полиција Бургенландкрајс), МБЦ, Стадтале, интервју, Вајсенфелс, ТВ-извештај, 4-та спортска вечер на Вајсенфелс


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање концерти, театарски претстави, настани, разговори...
… да ги објавите на ТВ, Интернет, ДВД, Blu-Ray диск итн.Предизвикувачка комбинација: барања и тесен буџет?

Како по правило, невозможно е да се реализираат и двете во исто време. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Нашиот избор се најновите камери со големи сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Спорните услови на осветлување не влијаат на одличниот квалитет на сликата. Камерите може да се контролираат од далечина со помош на програмабилни моторизирани навали, намалувајќи ги трошоците за работна сила и овозможувајќи заштеда на трошоците.


Од нашата палета на услуги

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер кога станува збор за снимање со повеќе камери и видео продукција. Се користат неколку камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Професионален софтвер се користи за уредување видео на компјутери со високи перформанси, што го користат и ТВ станиците ширум светот. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Ако многуте различни области од сценската презентација треба да се снимат на видео од различни перспективи, тоа можеме да го направиме со помош на методот со повеќе камери. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
ТВ и видео извештаи за радио, стриминг и интернет

Работејќи како видеоновинар долги години, успеав да стекнам релевантно искуство во оваа област. Во текот на годините беа направени стотици видео-прилози и ТВ прилози. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Тие вклучуваат актуелни информации и вести, социјални настани, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео продукција на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Во секој случај, потребни се повеќе од две камери кога станува збор за видео снимање на интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Потребното време може да се намали ако видео снимките се разговори и интервјуа без публика.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, не е доволно само снимање концерти, настани, интервјуа и дискусии итн. По снимањето на видеото, неминовно следи видео монтажата. Важен дел од уредувањето видео материјал е прилагодување и мешање на саундтракот или аудио траките. Дополнителен текст, слика и видео материјал, како и замаглувања се исто така дизајнирани и интегрирани за време на уредувањето на видеото. Доколку сакате да се интегрира видео материјал од вас или од други извори, добредојдени сте да го поднесете ова. Аудио записите од концертните снимки исто така може да се ремиксираат и ремастерираат.
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Нашата палета на услуги вклучува и производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. Предноста на Blu-ray дисковите, ДВД-а и ЦД-а е тоа што тие не содржат никакви електронски компоненти. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

резултати од нашата работа
Одам на прошетка - Мисли на граѓанин - Гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Одам на прошетка - Жител на областа ... »
Ова е брзање! – Граѓанскиот глас на округот Бургенланд

Ова е брзање! – Мислење на еден жител во областа ... »
Штадтале во Вајсенфелс беше место за одржување на 15-тиот Куп на Штатверке во мал фудбал. Во интервјуата со Матијас Хаук и Екарт Гинтер, се истакнува важноста на турнирот за масовен спорт и соработката меѓу општинските комунални претпријатија и клубовите.

Најдобрите тимови во регионот се сретнаа во ... »
Дел 1 SSC Saalesportclub Weissenfels Прес-конференција Прегледи Увиди Outlooks

Прес-конференцијата на SSC ​​Saale-Sport-Club Weissenfels ги ... »
Право на глас на жените: Изложба за 100-годишнината - ТВ-прилог за славеничкиот настан и изложбата Сами би избрале - 100 години право на глас на жените во Schlossmuseum Neu-Augustusburg во Вајсенфелс, со интервју со фотографката Сабине Фелбер за нејзините изложбени изложби.

Самиот би избрал: Изложба за секого - ТВ-прилог за ... »
ОСНОВЕН ЗАКОН, НЕ БЛАГОДАРАМ? - Ралф Боес во Наумбург - Гласот на граѓаните на областа Бургенланд

ОСНОВЕН ЗАКОН, НЕ БЛАГОДАРАМ? - Ралф Боес во Наумбург - ...»
Ние не сме лабораториски стаорци - едно мислење - гласот на граѓаните на Бургенландкрајс

Ние не сме лабораториски стаорци - Поднесување со ... »
ТВ репортажа: Лизгалиштето на Наумбург на божиќниот пазар ги инспирира младите и старите во областа Бургенланд. Интервју со градскиот менаџер Силвија Кул за проектот и неговиот одговор.

Божиќниот пазар во Наумбург со белег: лизгалиштето е ...»Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion во други земји
عربي ⟩ arabic ⟩ арабская
íslenskur ⟩ icelandic ⟩ icelandic
қазақ ⟩ kazakh ⟩ казахська
українська ⟩ ukrainian ⟩ ukrajinski
bahasa indonesia ⟩ indonesian ⟩ indonezijski
Монгол ⟩ mongolian ⟩ tiếng mông cổ
slovenský ⟩ slovak ⟩ basa slovak
فارسی فارسی ⟩ persian farsia ⟩ persisch farsie
bugarski ⟩ bulgarian ⟩ bolgár
hrvatski ⟩ croatian ⟩ horvātu
ქართული ⟩ georgian ⟩ gruzīnu
Ελληνικά ⟩ greek ⟩ yunani
lietuvių ⟩ lithuanian ⟩ litauisk
română ⟩ romanian ⟩ rumano
english ⟩ anglais ⟩ bahasa inggris
한국인 ⟩ korean ⟩ korejski
magyar ⟩ hungarian ⟩ ungáiris
svenska ⟩ swedish ⟩ suédois
nederlands ⟩ dutch ⟩ walanda
հայերեն ⟩ armenian ⟩ armenska
türk ⟩ turkish ⟩ turks
slovenščina ⟩ slovenian ⟩ slloven
eesti keel ⟩ estonian ⟩ estonski
deutsch ⟩ german ⟩ tiếng Đức
español ⟩ spanish ⟩ испан
suomalainen ⟩ finnish ⟩ finski
Српски ⟩ serbian ⟩ serbisk
日本 ⟩ japanese ⟩ იაპონელი
čeština ⟩ czech ⟩ tšekki
suid afrikaans ⟩ south african ⟩ јужно Африканец
norsk ⟩ norwegian ⟩ noruego
беларускі ⟩ belarusian ⟩ 벨라루스어
עִברִית ⟩ hebrew ⟩ hebrejščina
malti ⟩ maltese ⟩ Мальта
Русский ⟩ russian ⟩ russo
বাংলা ⟩ bengali ⟩ bengáli
shqiptare ⟩ albanian ⟩ albanisch
dansk ⟩ danish ⟩ дат
中国人 ⟩ chinese ⟩ кинески
basa jawa ⟩ javanese ⟩ јавански
gaeilge ⟩ irish ⟩ irish
polski ⟩ polish ⟩ 抛光
português ⟩ portuguese ⟩ portuqal
हिन्दी ⟩ hindi ⟩ hindi
lëtzebuergesch ⟩ luxembourgish ⟩ luksemburski
tiếng việt ⟩ vietnamese ⟩ вьетнамдық
latviski ⟩ latvian ⟩ латиська
bosanski ⟩ bosnian ⟩ bosnies
македонски ⟩ macedonian ⟩ մակեդոնական
français ⟩ french ⟩ francúzsky
italiano ⟩ italian ⟩ إيطالي
azərbaycan ⟩ azerbaijani ⟩ azerbeidjans


Sideopdatering lavet af Alina Im - 2023.12.03 - 15:08:39