Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Видео продукција со повеќе камери Снимање на видео концерт видеограф на настанот


Првата страница Услуги Цените Преглед на проектот Лице за контакт

Од нашите резултати од преку 20 години видео продукција

Младинска противпожарна бригада на Бургенланд:...


Рудигер Блоковски (претседател на младинската противпожарна бригада на Бургенландкрајс) , интервју, Бургенландкрајс, здружение на окружни противпожарни бригади, конференција на делегати, противпожарна бригада за деца и млади, ТВ извештај


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
за објавување на Интернет, ТВ, на Blu-ray диск, ДВДМал буџет, голем предизвик: Дали ги одржувате високите стандарди?

Ретко е возможно да ги има и двете во исто време. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Користиме камери од ист тип од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи. Во тешки услови на осветлување, се обезбедува првокласен квалитет на сликата. Камерите може да се контролираат од далечина преку употреба на програмабилни моторизирани навали, намалувајќи ја работната сила и овозможувајќи заштеда на трошоците.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди снимање и продукција на видео со повеќе камери. Се користат професионални камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Уредувањето на видеото се врши со помош на професионален софтвер на компјутери со високи перформанси. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на театарски претстави, концерти, читања ...

Видеоснимањето на концерти, театарски претстави, читања и слично секако се прави со неколку камери. Снимањето со повеќе камери овозможува снимање на многу области на настанот од различни перспективи на сликата. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. На овој начин, едно лице може да управува со 5 или повеќе камери. Ова ви заштедува персонални трошоци.
ТВ и видео извештаи за радио, стриминг и интернет

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Беа произведени и емитувани стотици ТВ прилози и прилози. И темите и локациите беа многу разновидни. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство е толку богато што можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас за секакви теми.
Видео продукција на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Исто така користиме повеќе камери за снимање интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Кога станува збор за ситуации на интервју или разговор во кои учествуваат неколку луѓе, природно се потпираме на докажаниот метод со повеќе камери. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Видео монтажа, прилагодување на видео, аудио монтажа

Се разбира, снимањето настани, концерти, интервјуа и дискусии не е доволно. По снимањето на видеото, неминовно следи видео монтажата. Важен дел од уредувањето видео материјал е прилагодување и мешање на саундтракот или аудио траките. Ако треба да се интегрираат дополнителен текст и материјал за слика, тоа не е проблем. Логоата и замаглувањата исто така може да се дизајнираат и интегрираат. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите не само што нудат непобедливи предности во однос на архивирањето. Безбедноста на податоците на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови не е загарантирана вечно. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Од нашите резултати, произведени во повеќе од 20 години видео продукција.
„Боречките уметници во Наумбург слават годишнина: 35 години С.Г. Фризен со Џију рју доџо и шотокан карате“ - ТВ репортажа со интервјуа со Геролд Кеслер и Питер Битнер.

„Годишнина на школата за боречки вештини SG Friesen ... »
Патување низ 16-те села во Елстертал: видео интервју со Корина Трамер, Хартмут Кример и Клаус-Дитер Куник за илустрираната книга Ветерзеубе - 16 села во прекрасниот Елстертал и како настанала.

Илустрираната книга Ветерзеубе - 16 села во ... »
Демо против игри на семафор: Видео извештај од Вајсенфелс на 18 септември 2023 година

Документација на демонстрацијата: КРАЈ СО ИГРИТЕ ... »
Еден ден од животот на резервистот: извештај за обуката и подготовките на резервистите на Бундесверот за Блучермарш во Цајц, вклучително и интервју со Ханс Тиеле, претседател на регионалната група резервисти во Саксонија-Анхалт, за улогата на резервисти во Бундесверот.

Зад сцената на Blüchermarsch во Цајц: Увид во обуката и ... »
ТВ репортажа за 4-та социјална конференција на областа Бургенланд во Наумбург. Извештајот покажува впечатоци од конференцијата и содржи интервјуа со окружниот администратор Гец Улрих, Томас Лохфинк, Штефи Шикор и проф. Мајкл Клунд на темите на конференцијата.

Против сиромаштијата и за образованието: Извештај ... »
„Музика и движење: работилница за тапани за деца со Бенџамин Герт од RedAttack во Културхаус Вајсенфелс“

„Тапаните во Културхаус Вајсенфелс: Бенџамин Герт ...»Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion прекугранична
slovenský : slovak : словачки
беларускі : belarusian : beloruski
nederlands : dutch : walanda
عربي : arabic : արաբերեն
suid afrikaans : south african : güney afrikalı
עִברִית : hebrew : hebreiska
lietuvių : lithuanian : litháískur
english : anglais : англійская
malti : maltese : malteški
basa jawa : javanese : javanska
বাংলা : bengali : Бенгал
português : portuguese : पुर्तगाली
македонски : macedonian : người macedonian
magyar : hungarian : mađarski
suomalainen : finnish : finn
italiano : italian : ιταλικός
slovenščina : slovenian : Σλοβενική
中国人 : chinese : chiński
فارسی فارسی : persian farsia : Персідская фарсія
español : spanish : اسپانیایی
čeština : czech : tsjekkisk
日本 : japanese : ճապոներեն
ქართული : georgian : grúz
hrvatski : croatian : kroatisk
հայերեն : armenian : სომხური
shqiptare : albanian : ալբանացի
lëtzebuergesch : luxembourgish : luksemburg
gaeilge : irish : إيرلندي
dansk : danish : deens
bahasa indonesia : indonesian : indonéština
svenska : swedish : svensk
norsk : norwegian : নরওয়েজীয়
bugarski : bulgarian : البلغارية
Српски : serbian : seirbis
Ελληνικά : greek : greacă
deutsch : german : njemački
Русский : russian : 俄语
eesti keel : estonian : estonia
latviski : latvian : laitvis
tiếng việt : vietnamese : vietnamesisch
Монгол : mongolian : Мангольская
français : french : फ्रेंच
українська : ukrainian : ուկրաինական
türk : turkish : турски
bosanski : bosnian : bosnyák
polski : polish : polaco
한국인 : korean : hàn quốc
íslenskur : icelandic : Исланд
română : romanian : rumeno
हिन्दी : hindi : 힌디 어
қазақ : kazakh : kazakh
azərbaycan : azerbaijani : ադրբեջաներեն


Síðuuppfærsla gerð af Ibrahim O - 2024.06.19 - 11:10:40