Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion филмаџии документарист Концертна видео продукција


Првата страница Нашиот асортиман на понуди Барање за понуда Преглед на проектот Лице за контакт

Контактирајте не!
Доколку не контактирате преку е-пошта, можете директно да ни ги известите вашите идеи и желби.Се разбира, можете да ни се јавите и преку нашиот централен број.
Со нудење индивидуални цени, ние гарантираме дека нашите клиенти плаќаат само за услугите што ги бараат и не плаќаат за ништо непотребно.

Индивидуалните цени, исто така, ни овозможуваат да ги прилагодиме нашите цени за да одговараат на буџетот на клиентот. Клиентите ги ценат нашите индивидуални цени, бидејќи имаат слобода да ги изберат услугите што им се потребни без да бидат врзани за пакет договор. Со индивидуални цени, клиентите можат подобро да го планираат својот буџет и да избегнат неочекувани трошоци.

Клиентите често го ценат личниот допир на индивидуалните цени, бидејќи тоа покажува дека ги цениме нивните уникатни барања. Ние веруваме дека индивидуалните цени се од суштинско значење за градење на долгорочни односи со нашите клиенти, бидејќи тоа покажува дека им даваме приоритет на нивните потреби. Индивидуалните цени се исто така неопходни за да се понудат точни понуди за поголеми проекти, како што се филмски продукции или ТВ реклами.

Нашиот индивидуален модел на цени, исто така, ни овозможува да останеме конкурентни во индустријата, бидејќи можеме да понудиме цени што се прилагодени на потребите на нашите клиенти. Разбираме дека видео продукцијата може да биде значајна инвестиција, па затоа нудиме индивидуални цени за да се осигураме дека клиентите ќе ја добијат најдобрата вредност за нивните пари.
Од нашата палета на услуги

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Кога станува збор за снимање и видео продукција со повеќе камери, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Уредувањето на видеото се одвива на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на театарски претстави, концерти, читања ...

Кога станува збор за снимање видео театарски претстави, концерти, читања итн., природно го користиме методот со повеќе камери. Ако многуте области од сценската изведба треба да се снимаат на видео од различни перспективи, ние го користиме методот со повеќе камери за да го направиме тоа. Ние користиме камери кои се контролираат од далечина. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
ТВ и видео извештаи за радио, стриминг и интернет

Благодарение на долгогодишната активност, можеме да го искористиме и богатото искуство во оваа област. Во текот на годините беа произведени и емитувани стотици видео-прилози и ТВ-прилози. Темите беа разновидни исто како и местата за кои се известуваше. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Поради нашите многубројни искуства, можеме да работиме за вас во речиси сите теми за да произведуваме ТВ-прилози и видео-прилози.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од задачата, неколку камери се користат и за интервјуа, настани за дискусија и тркалезни маси. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Се разбира, се потпираме на методот со повеќе камери, бидејќи тоа е ситуација на интервју и разговор со неколку луѓе. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Ако треба да се снимаат рунди разговори без публика, можеби нема да биде потребно навалување на моторот. Ова го намалува техничкиот напор.
Монтажа на видео и аудио материјал

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е секако само половина од битката. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. Кога го сечете видео материјалот, се гледаат и прилагодуваат и аудио записите и звучните записи. Ако треба да се интегрираат дополнителен текст и материјал за слика, тоа не е проблем. Логоата и замаглувањата исто така може да се дизајнираат и интегрираат. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Нашата палета на услуги вклучува и производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите не само што нудат непобедливи предности во однос на архивирањето. Хард дисковите, USB-стиковите и мемориските картички не траат вечно. Бидејќи Blu-ray-дисковите, ДВД-а и ЦД-а не содржат електронски компоненти, оваа потенцијална ранливост и причина за губење на податоци е отсутна. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Од нашите резултати од преку 20 години видео продукција
Мистериозна трагедија: Рис и Ернст ја истражуваат смртта на акушерката - локални приказни

Шокантно откритие: Обесена бабица - Рис и Ернст ... »
Вајсенфелс ја прослави 20-годишнината од здружението PonteKö. Претседателката на здружението Грит Хајнкес во една ТВ репортажа зборуваше за формирањето и развојот на здружението. Маик Малгут од локалната управа за учество во областа Бургенланд, исто така, во интервју објасни како изгледа поддршката за лицата со попреченост во регионот.

Здружението PonteKö во Вајсенфелс постои 20 години и ... »
Убиство и ѓаволот во Кајна - Љубовна приказна во која почина еден од љубовниците - Домашни приказни.

Домашни приказни за љубовта, убиството и ѓаволот ... »
Откриено: Потекло, значење, толкување на имињата на местата во нашата татковина од Надја Лауе и Волкер Турм.

Надја Лауе и Волкер Турм ги дешифрираат имињата на ... »
Телевизиски прилог за церемонијата на дополнување на новата зграда за обука на Веслачкиот клуб Вајсенфелс во 1884 година во областа Бургенланд. Извештајот покажува впечатоци од прославата и содржи интервју со Клаус Ритер, претседател на здружението.

Подобрување на условите за обука: Извештај за новата ... »
Аплауз за носителите на маски - мислење на граѓанин од областа Бургенланд.

Аплауз за носителите на маски - мисли на граѓанин - ...»
За органи и концерти: Ен-Хелена Шлутер во видео интервју

Зад сцената на црковната музика: Ен-Хелена Шлуетер во ... »
Прес-конференција SSC ​​SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Review Insights Outlook Дел 2

Дел 2 SSC Saalesportclub Weissenfels Прес-конференција Прегледи ...»
Како областа Бургенланд има корист од Европа: Разговор со Рајнхард Ветиг и Др. Кристина Лангханс.

ТВ репортажа: Дали ни треба Европа? Дискусија во ... »
Zeitz City Run - Интервју со Дитмар Фојгт за трчањето во паркот замок во Морицбург Цајц за деца, жени и мажи.

ТВ репортажа за градското трчање на Цајц - Поглед ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion речиси насекаде во светот
čeština | czech | चेक
eesti keel | estonian | এস্তোনিয়ান
íslenskur | icelandic | islandski
македонски | macedonian | Μακεδόνας
dansk | danish | danish
magyar | hungarian | венгерскі
deutsch | german | जर्मन
عربي | arabic | արաբերեն
norsk | norwegian | norvég
español | spanish | स्पैनिश
فارسی فارسی | persian farsia | persesch farsien
slovenský | slovak | eslovaco
日本 | japanese | јапонски
Ελληνικά | greek | kreeka keel
lietuvių | lithuanian | lituano
বাংলা | bengali | бенгальская
bugarski | bulgarian | bulgarian
հայերեն | armenian | örmény
latviski | latvian | 라트비아 사람
basa jawa | javanese | javanski
bosanski | bosnian | 波斯尼亚语
Монгол | mongolian | mongolský
gaeilge | irish | irländska
türk | turkish | turc
português | portuguese | portugais
қазақ | kazakh | qazax
slovenščina | slovenian | סלובנית
беларускі | belarusian | hvítrússneska
Српски | serbian | serbu
한국인 | korean | koreaans
hrvatski | croatian | ხორვატული
tiếng việt | vietnamese | виетнамски
suid afrikaans | south african | दक्षिण अफ़्रीकी
italiano | italian | italialainen
lëtzebuergesch | luxembourgish | люксембурзький
english | anglais | Англиски
हिन्दी | hindi | hindi
עִברִית | hebrew | hebreeuws
français | french | francuski
suomalainen | finnish | Ֆիններեն
azərbaycan | azerbaijani | azerbejdžanski
ქართული | georgian | grúz
中国人 | chinese | қытай
malti | maltese | 몰티즈
română | romanian | romanialainen
українська | ukrainian | यूक्रेनी
svenska | swedish | সুইডিশ
polski | polish | polandia
nederlands | dutch | nederlandsk
bahasa indonesia | indonesian | indonesisk
shqiptare | albanian | albanski
Русский | russian | ruština


Թարմացնել Isaac Pandey - 2023.12.03 - 15:12:39Одрекувањето од одговорност
Сите информации на оваа веб-локација се обезбедени од: . При составувањето на содржината се водеше најголема можна грижа. И покрај сето ова, заблуди, грешки и промени се резервирани во секое време. Меѓутоа, ако содржината или делови од ова присуство го прекршуваат важечкиот закон или ги повредуваат правата на трети страни, бараме известување за да ги промениме или избришеме таквите делови. Вклучувањето на правен советник не е неопходно. Ако вашите постапки резултираат со трошоци, тие ќе бидат на товар на вас. Се повикува на должноста за ублажување на штетата, која треба да ја земете во предвид.