Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Концертна видео продукција Изработка на видео интервјуа продуцент на имиџ филм


Добредојдовте Услуги Барање за понуда Преглед на проектот Контакт

Од нашите бројни резултати од преку 20 години видео продукција

Локални приказни: Шокантен инцидент - млада жена...


Фолкер Турм ја опишува трагичната приказна за една млада жена, велигденска девојка и слугинка, која брутално била убиена пред црквата. Ова видео е достапно на многу различни јазици за да привлече широка публика.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
за објавување на Интернет, ТВ, на ДВД, BluRay...Само мал буџет, но сепак високи стандарди?

Овие две работи обично се некомпатибилни. Сепак, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Се користат сегашни камери со големи сензори за слика од 1 инчи од ист тип од најновата генерација. Оптималниот квалитет на сликата е загарантиран дури и при предизвикувачки услови на осветлување. Програмабилните моторизирани навалувања овозможуваат далечинско управување на камерите, а со тоа ја намалува потребата од персонал, што резултира со заштеда на трошоците.


Нашиот асортиман на услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Главното поле на активност на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е снимање видео со повеќе камери и видео продукција. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Уредувањето на видеото се одвива на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на театарски претстави, концерти, читања ...

Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Снимањето со повеќе камери овозможува снимање на многу области на настанот од различни перспективи на сликата. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. На овој начин, 5 или повеќе камери може да бидат контролирани од само едно лице. Цел настан може целосно да биде снимен од само едно лице.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Порасна богато искуство од многу години како видео новинар. Беа произведени и емитувани стотици ТВ прилози и прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат актуелни информации и вести, социјални настани, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет и многу повеќе. Нашето богато искуство е толку богато што можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас за секакви теми.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Исто така користиме повеќе камери за снимање интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Монтажа на видео и аудио материјал

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на паричката. По снимањето на видеото, неминовно следи видео монтажата. Важен дел од уредувањето видео материјал е прилагодување и мешање на саундтракот или аудио траките. Интеграцијата на дополнителен текст и материјал за слики, како и интеграција на логоа и замаглувања, исто така се случува за време на уредувањето на видеото. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Мала серија на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. За разлика од другите медиуми за складирање, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите имаат непобедливи предности. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. На Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а им недостасуваат електронски компоненти. Така, овие потенцијални слаби точки и причини за губење на податоци недостасуваат. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Резултати од над 20 години
Прес-конференција во Геринг Машиненбау во Наумбург: Фокусирајте се на повеќе жени во техничките професии и стажирање за метал - Интервју со Марион Цимерман, координатор на мрежата.

Недостаток на квалификувани работници во областа ... »
Портрет на американската пејачка Адриен Морган Хамонд и нејзината кариера во госпел музиката, со фокус на нејзината соработка со хорот Celebrate, Бургенландкрајс и нејзиното учество на вториот госпел концерт на отворено во Altmarkt во Хохенмолсен.

Изглед на претстојниот 3-ти госпел концерт на отворено ... »
Разговор покрај оган со Мехтилд Рајнхард и Матијас Олер во Наумбург (Hotel Zur alten Schmiede)

Мехтилд Рајнхард и Матијас Олер на разговор покрај ... »
Концепт на живеење Штрајперт во (Stößen во близина на Наумбург, област Бургенланд, Саксонија-Анхалт) индивидуален дизајн на дневна соба, видео со слики

Жив концепт Штрајперт, филм со слика, дизајн на ... »
Интервју со Хајди Фере, менаџер на филијалата на ÖSA Versicherung: Зошто заштитните елеци се важни за децата од дневниот престој во областа Бургенланд.

KiTa Knirpsenland Weißenfels: Децата сега носат заштитни ... »
Планови и перспективи - Хајо Бартлау и Уве Кранеис откриваат како 1. ФК Цајц има намера да се издигне.

Хајо Бартлау и Уве Кранеис за иднината на 1. ФК Цајц - ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion исто така и на други јазици
français | french | ფრანგული
қазақ | kazakh | kasahhi
íslenskur | icelandic | islandez
македонски | macedonian | macedonean
dansk | danish | δανικός
عربي | arabic | arabies
հայերեն | armenian | אַרְמֶנִי
lëtzebuergesch | luxembourgish | lussemburghese
norsk | norwegian | नार्वेजियन
slovenščina | slovenian | slovėnų
עִברִית | hebrew | عبری
malti | maltese | maltesisk
suid afrikaans | south african | দক্ষিণ আফ্রিকান
português | portuguese | পর্তুগীজ
eesti keel | estonian | estoniano
italiano | italian | итальян
فارسی فارسی | persian farsia | perská farsie
hrvatski | croatian | kroatisch
ქართული | georgian | gürcü
беларускі | belarusian | belarusia
latviski | latvian | لتونی
türk | turkish | turško
Ελληνικά | greek | grieks
한국인 | korean | koreaans
हिन्दी | hindi | hindi
Монгол | mongolian | moğolca
বাংলা | bengali | bengali
română | romanian | roumain
english | anglais | inglese
shqiptare | albanian | 阿尔巴尼亚语
svenska | swedish | svensk
Српски | serbian | servisch
中国人 | chinese | չինական
bosanski | bosnian | ბოსნიელი
deutsch | german | german
Русский | russian | ruski
basa jawa | javanese | Яван
suomalainen | finnish | finlandés
polski | polish | polaco
tiếng việt | vietnamese | 越南语
español | spanish | hispaania keel
nederlands | dutch | olandų
bahasa indonesia | indonesian | indoneziya dili
čeština | czech | чех
bugarski | bulgarian | bulgaro
lietuvių | lithuanian | litaus
українська | ukrainian | ukrainlane
gaeilge | irish | إيرلندي
日本 | japanese | japončina
slovenský | slovak | اسلواکی
magyar | hungarian | ουγγρικός
azərbaycan | azerbaijani | ażerbajġani


द्वारा इस पृष्ठ का संशोधन Wei Edwards - 2023.12.03 - 13:36:41