Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion видео продукција Продукција на видео интервју Видео продукција со повеќе камери


Добредојдовте Опсег на понуди Цените Од нашите референци Контакт

Од нашите резултати од преку 20 години видео продукција

Преглед на фестивалот на волонтерската...


Бундесвер, Интервју, Бургенландкрајс, кучиња за спасување, ТХВ, Хелмут Турм (доброволна противпожарна бригада на Лицен) , историски противпожарни возила со коњи, Прослава на 125 години од волонтерската противпожарна бригада Лицен


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најекономичен, а сепак професионален начин за снимање концерти, театарски претстави, настани, дискусии...
за објавување на Интернет, ТВ, на ДВД, BluRay...Барате проект и покрај ограничените финансиски можности?

Обично треба да направите избор бидејќи овие опции меѓусебно се исклучуваат. Сепак, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Користиме модерни, најнова генерација камери од ист тип со големи сензори за слика од 1 инчи. Оптималниот квалитет на сликата е загарантиран дури и при предизвикувачки услови на осветлување. Програмабилните моторизирани навалувања овозможуваат далечинско управување на камерите, а со тоа ја намалува потребата од персонал, што резултира со заштеда на трошоците.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер кога станува збор за снимање со повеќе камери и видео продукција. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Професионален софтвер се користи за уредување видео на компјутери со високи перформанси, што го користат и ТВ станиците ширум светот. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

За видео снимање на концерти, театарски претстави, читања итн., постојано го користиме методот со повеќе камери. Ако многуте области од сценската изведба треба да се снимаат на видео од различни перспективи, ние го користиме методот со повеќе камери за да го направиме тоа. Се користат камери со далечинско управување. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. На овој начин, 5 или повеќе камери може да бидат контролирани од само едно лице. Цел настан може целосно да биде снимен од само едно лице.
ТВ и видео извештаи за радио и интернет стриминг

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Беа произведени и емитувани неколку стотици ТВ прилози, видео-прилози и прилози. И темите и локациите беа многу разновидни. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство е толку богато што можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас за секакви теми.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од задачата, неколку камери се користат и за интервјуа, настани за дискусија и тркалезни маси. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Се разбира, се потпираме на методот со повеќе камери, бидејќи тоа е ситуација на интервју и разговор со неколку луѓе. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Потребното време може да се намали ако видео снимките се разговори и интервјуа без публика.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, интервјуа и дискусии не е доволно. По снимањето видео, уредувањето на видеото е логичен следен чекор во производството на видео. Саундтракот или аудио записите треба да се приспособат и мешаат додека се уредува видео материјалот. Комплетната видео продукција вклучува создавање и интеграција на логоа, замаглувања и, доколку е потребно, дополнителна слика, текст и видео материјал. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. УСБ-мемориските картички и хард дисковите имаат ограничен рок на траење. На Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а им недостасуваат електронски компоненти. Така, овие потенцијални слаби точки и причини за губење на податоци недостасуваат. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Од резултатите од над 2 децении видео продукција
Хоенмолсен во транзиција: Интервју со градоначалникот Хауг и проф. Беркнер

Во Цајц, експертите разговараат за исфрлањето на ... »
Петти концерт на Реј Купер во црквата на замокот Госек

Концерт на Реј Купер Unplugged во црквата на замокот ... »
Вајсенфелс го прослави почетокот на театарските денови со белег: мјузиклот „Еликсир“ од Гимназијата Гете. Во телевизиски извештај, Роберт Брукнер објави колку е важен настанот за локалната културна сцена и што може да очекува публиката оваа година.

Деновите на театарот во Вајсенфелс започнаа и ... »
ТВ репортажа за 15-тиот велосипедски крст околу Auensee во Граншут со предизвикот Biehler Cross и интервју со Winfried Kreis (White Rock eV Weißenfels) во областа Бургенланд

Фокус на Granschütz: 15-та велосипедска крос трка ...»
Длабоко ја осудувам војната - Ставот на жител на областа Бургенланд

Длабоко ја осудувам војната - Жител на областа ... »
Администрација во старечки дом - размислувања на граѓанин - гласот на граѓаните Бургенландкрајс

Администрација во домот за стари лица - гласот на ... »
Интервју со окружниот администратор Гец Улрих и современиот сведок Ханс-Петер Милер за важноста на обновувањето на мостот во Гросјена на Унштрут и емотивниот момент на официјалното ослободување по штетите од поплавите.

Во едно интервју, окружниот администратор Гец Улрих ... »
Ракометен успех во Оберлигата: ТВ репортажа за натпреварот на РК Бургенланд против ХСВ Аполда 90 Репортажа за ракометниот успех на ХК Бургенланд на натпреварот во Оберлигата против ХСВ Аполда 90. Штефен Баумгарт, главниот тренер на РК Бургенланд, ја дава својата оценка во интервјуто надвор на играта.

Бургенланд се бори против ХСВ Аполда 90: ТВ ... »
ТВ извештај: Прес-конференција во компанијата Хајцман во Цајц со Агенцијата за вработување и Окружната канцеларија за економски развој во Бургенланд - Како компаниите во регионот имаат корист од иницијативата за повратници и какви мерки се преземаат за поддршка на повратниците.

Интервју со Тино Вурм (сервис за греење) - Како се ... »
Ракометни муабети – точно на средина

Leutzscher Welle - Ракометниот разговор - точно во ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion околу светот
հայերեն ⋄ armenian ⋄ 亚美尼亚语
македонски ⋄ macedonian ⋄ macedônio
ქართული ⋄ georgian ⋄ georgisk
日本 ⋄ japanese ⋄ Япон
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ luxemburgi
বাংলা ⋄ bengali ⋄ bengali
polski ⋄ polish ⋄ poľský
čeština ⋄ czech ⋄ ceko
Русский ⋄ russian ⋄ russisk
magyar ⋄ hungarian ⋄ mađarski
română ⋄ romanian ⋄ roumain
eesti keel ⋄ estonian ⋄ estonski
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ dél-afrikai
english ⋄ anglais ⋄ енглески језик
中国人 ⋄ chinese ⋄ chinese
français ⋄ french ⋄ franču valoda
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ אינדונזית
deutsch ⋄ german ⋄ জার্মান
gaeilge ⋄ irish ⋄ ایرلندی
italiano ⋄ italian ⋄ İtalyan
norsk ⋄ norwegian ⋄ норвезька
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ aserbajdsjansk
slovenský ⋄ slovak ⋄ eslovaco
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ litouws
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ kreikkalainen
hrvatski ⋄ croatian ⋄ קרואטית
nederlands ⋄ dutch ⋄ هولندي
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ ivrit
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ болгарский
svenska ⋄ swedish ⋄ schweedesch
беларускі ⋄ belarusian ⋄ hviderussisk
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ vjetnamietis
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ სლოვენური
türk ⋄ turkish ⋄ turkų
basa jawa ⋄ javanese ⋄ cava
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ ჰინდი
عربي ⋄ arabic ⋄ arabesch
español ⋄ spanish ⋄ Шпански
shqiptare ⋄ albanian ⋄ אלבני
bosanski ⋄ bosnian ⋄ bosnių
Монгол ⋄ mongolian ⋄ モンゴル語
українська ⋄ ukrainian ⋄ ukrainsk
suomalainen ⋄ finnish ⋄ Финланд
malti ⋄ maltese ⋄ мальталық
Српски ⋄ serbian ⋄ serbo
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ 아이슬란드어
latviski ⋄ latvian ⋄ laitvis
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ perzsa perzsa
português ⋄ portuguese ⋄ portugalų
dansk ⋄ danish ⋄ dán
한국인 ⋄ korean ⋄ карэйская
қазақ ⋄ kazakh ⋄ Казак


Nuashonrú déanta ag Sita Jia - 2024.07.14 - 05:03:25