Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Изработка на видео интервјуа Театарско видео снимање продукција на музичко видео


Добредојдовте Опсег на услуги Преглед на трошоци Претходни проекти Лице за контакт

Ова се меѓу другото и нашите услугиПродукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди снимање и продукција на видео со повеќе камери. Се...
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

За видео снимање на концерти, театарски претстави, читања итн., постојано го...
ТВ и видео извештаи за радио и интернет стриминг

Работејќи како видеоновинар долги години, успеав да стекнам релевантно искуство во оваа...
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Исто така користиме повеќе камери за снимање интервјуа, тркалезни маси, настани за...
Монтажа на видео и аудио материјал

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на...
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали ...Од нашата палета на услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди видео снимање со неколку камери истовремено. Се користат професионални камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Видеоснимањето на концерти, театарски претстави, читања и слично секако се прави со неколку камери. Снимањето со повеќе камери овозможува снимање на многу области на настанот од различни перспективи на сликата. Се користат камери со далечинско управување. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Порасна богато искуство од многу години како видео новинар. Во текот на годините беа направени стотици видео-прилози и ТВ прилози. И темите и локациите беа многу разновидни. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Ние сме во состојба да истражуваме за вас во сите можни области и да произведуваме видео прилози и ТВ-прилози.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Употребата на неколку камери е исто така корисна за видео продукција на рунди разговори, интервјуа, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Секогаш се неопходни повеќе од две камери кога станува збор за интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Ќе се користат камери со далечинско управување доколку се работи за настан со публика. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. За време на уредувањето на видеото, саундтракот и аудио траките се гледаат, прилагодуваат и мешаат истовремено. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
Мала серија на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. УСБ-мемориските картички и хард дисковите имаат ограничен рок на траење. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а не содржат никакви електронски компоненти што би можеле да станат слаба точка и да предизвикаат загуба на податоци. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се најдобриот избор за продажба, подарување или архивирање музика и видеа како спомен.

Резултати од над 20 години
Во Зорбау беше прославена годишнината од Фестангер - наполни 30 години. Денот беше исполнет со прекрасна парада, палка за пушки и танцување. Мартин Милер, претседател на Zorbauer Heimatverein 1991 eV, ни кажа за прославите во едно интервју.

За 30-годишнината на Фестангер во Зорбау имаше ... »
д-р медицински Андреас Хелвегер: Зад сцената на траума хирургија и ортопедија. Во овој ТВ прилог, Др. медицински Андреас Хелвегер го придружува додека работи зад сцената во траума хирургија и ортопедија во Asklepiosklinik Weißenfels. Дел 2

Еден ден во клиниката Асклепиос во Вајсенфелс со ... »
Интервју со Силвија Кул, градскиот менаџер на Naumburger Innenstadt eV, за новото лизгалиште на божиќниот пазар во Наумбург.

Божиќниот пазар во Наумбург со белег: лизгалиштето е ...»
4К снимка од ракометниот натпревар на Verbandsliga Süd: WHV 91 наспроти SV Anhalt Bernburg II во Бургенландкрајс. Целосниот натпревар за гледање

WHV 91 и SV Anhalt Bernburg II во Verbandsliga Süd: Целосна ракометна ... »
Бургенландкрајс: Новите кандидати за окружни секретари се назначуваат и полагаат заклетва кај окружниот администратор Гец Улрих - започнува двегодишната обука за кариера во државната служба. Надин Вег известува во ТВ прилог.

Нови кандидати за окружни секретари во областа ... »
Возење велосипед во Зале-Унштрут-Триаланд: Новите знаци ја олеснуваат навигацијата - ТВ-прилог за подобрената ознака на велосипедската патека Зале во Лајслинг, со интервју со Др. Метју Хенигер.

Возете велосипед безбедно и удобно: Нови знаци на ... »
„Патување низ Мемлебен: ТВ репортажа за манастирот и царската палата на романескниот пат со манастирот, урнатините на манастирската црква и криптата“

„Мемлебен - каде живее историјата: Портрет на ... »
ТВ репортажа за 4-та социјална конференција на областа Бургенланд во Наумбург. Извештајот покажува впечатоци од конференцијата и содржи интервјуа со окружниот администратор Гец Улрих, Томас Лохфинк, Штефи Шикор и проф. Мајкл Клунд на темите на конференцијата.

Посветеност кон човековите права: Извештај за ... »
Сиромаштија во регионот, 3200 сиромашни луѓе и оние кои се погодени од сиромаштија во старост, Матијас Вос во разговор со Матијас Гробнер

3200 сиромашни и сиромашни луѓе во регионот, Матијас Вос ...»
Петра Грим-Бен зборува на новогодишниот прием на АОК Саксонија-Анхалт во центарот за клиенти во Хале

АОК Саксонија-Анхалт: Како клиентскиот центар во Хале ... »
Свечено отворен центарот за ракометни перформанси во младинскиот и спортскиот хотел Еуровил во Наумбург - гласови на гостите во интервју.

Андреас Михаелман, Оливер Петер Кан и Армин Милер ... »
Откриено: Златниот добиток на Требен - кражба на марка при тргување со коњи со Рис и Ернст

Рис и Ернст во потрага по индиции: Златниот добиток ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion прекугранична
Српски ¦ serbian ¦ srpski
bosanski ¦ bosnian ¦ босански
magyar ¦ hungarian ¦ унгарски
українська ¦ ukrainian ¦ ukrainalainen
slovenský ¦ slovak ¦ słowacki
suid afrikaans ¦ south african ¦ sydafrikansk
Русский ¦ russian ¦ rúisis
čeština ¦ czech ¦ czech
norsk ¦ norwegian ¦ norvégien
lëtzebuergesch ¦ luxembourgish ¦ اللوكسمبرجية
malti ¦ maltese ¦ maltčina
Ελληνικά ¦ greek ¦ yunan
عربي ¦ arabic ¦ arabíska
日本 ¦ japanese ¦ Японскі
বাংলা ¦ bengali ¦ bengali
dansk ¦ danish ¦ δανικός
한국인 ¦ korean ¦ korejiešu
ქართული ¦ georgian ¦ gjeorgjiane
tiếng việt ¦ vietnamese ¦ vijetnamski
italiano ¦ italian ¦ italien
português ¦ portuguese ¦ portugisiska
עִברִית ¦ hebrew ¦ hebraishtja
فارسی فارسی ¦ persian farsia ¦ persiese farsia
македонски ¦ macedonian ¦ македонська
polski ¦ polish ¦ pólsku
қазақ ¦ kazakh ¦ קזחית
türk ¦ turkish ¦ turecki
latviski ¦ latvian ¦ letonă
беларускі ¦ belarusian ¦ bjellorusisht
bugarski ¦ bulgarian ¦ болгар
slovenščina ¦ slovenian ¦ slovinský
հայերեն ¦ armenian ¦ arménien
中国人 ¦ chinese ¦ кітайскі
íslenskur ¦ icelandic ¦ islandsk
svenska ¦ swedish ¦ سوئدی
shqiptare ¦ albanian ¦ albanac
basa jawa ¦ javanese ¦ yava dili
lietuvių ¦ lithuanian ¦ litauiska
suomalainen ¦ finnish ¦ фінская
français ¦ french ¦ franču valoda
bahasa indonesia ¦ indonesian ¦ indonézsky
deutsch ¦ german ¦ däitsch
română ¦ romanian ¦ rumun
español ¦ spanish ¦ spanjisht
eesti keel ¦ estonian ¦ estniska
gaeilge ¦ irish ¦ אִירִית
azərbaycan ¦ azerbaijani ¦ azerbaigiano
nederlands ¦ dutch ¦ голланд
Монгол ¦ mongolian ¦ Μογγόλος
हिन्दी ¦ hindi ¦ hindi
hrvatski ¦ croatian ¦ croata
english ¦ anglais ¦ ინგლისური


Թարմացնել Rana Manna - 2023.12.03 - 15:07:06