Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Корпоративен продуцент на видео Изработка на видео извештаи продукција на музичко видео


Добредојдовте Опсег на услуги Цените Референци (избор) Лице за контакт

Од нашите референци

На новогодишниот прием во областа Бургенланд,...


ТВ-извештај, окружен администратор, област Бургенланд, компанија на годината, архива, метална конструкција, област Бургенланд , 17-ти новогодишен прием, Марио Кернер, претседател на Шпаркасе, Зигмар Габриел, министер за надворешни работи, Гец Улрих, Зигхард Бургграф


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање концерти, театарски претстави, настани, разговори...
за објавување на Интернет, ТВ, на ДВД, BluRay...Мал буџет наспроти високи барања?

Како по правило, невозможно е да се реализираат и двете во исто време. Сепак, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Нашите камери се најновата генерација од истиот тип со големи сензори за слика од 1 инчи. Одличен квалитет на сликата се постигнува во тешки услови на осветлување. Камерите може да се контролираат од далечина со користење на програмабилни навали на моторот, што ја намалува работната сила и заштедува трошоци.


Ова се меѓу другото и нашите услуги

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е една од ретките компании што нуди видео продукција со повеќе камери. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Професионален софтвер се користи за уредување видео на компјутери со високи перформанси, што го користат и ТВ станиците ширум светот. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

Во видео снимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично, секако се користат неколку камери. Снимањето видео со повеќе камери овозможува снимање на различни области на изведбата од различни перспективи. Ние користиме камери кои се контролираат од далечина. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Порасна богато искуство од многу години како видео новинар. Беа произведени и емитувани стотици ТВ прилози и прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат актуелни информации и вести, социјални настани, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет и многу повеќе. Поради нашето долгогодишно искуство, можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас на речиси секоја тема.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Употребата на неколку камери е исто така корисна за видео продукција на рунди разговори, интервјуа, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Се разбира, се потпираме на методот со повеќе камери, бидејќи тоа е ситуација на интервју и разговор со неколку луѓе. Ќе се користат камери со далечинско управување доколку се работи за настан со публика. Ако интервјуата, разговорите или рундите за дискусија се снимаат без публика, нема потреба од навалување на моторот.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Се разбира, не е доволно само снимање концерти, настани, интервјуа и дискусии итн. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. Аудио записите или звучните записи мора да се гледаат и прилагодат кога се уредува видео материјалот. Интеграцијата на дополнителен текст и материјал за слики, како и интеграција на логоа и замаглувања, исто така се случува за време на уредувањето на видеото. Можете исто така да испратите постоечки слики, текст, видео и аудио материјал. Ако, на пример, треба да се совладаат аудио записите од снимката на концертот, можеме да го направиме тоа или можете да го доставите како датотека.
Мала серија на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. За разлика од другите медиуми за складирање, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите имаат непобедливи предности. Безбедноста на податоците на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови не е загарантирана вечно. Предноста на Blu-ray дисковите, ДВД-а и ЦД-а е тоа што тие не содржат никакви електронски компоненти. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се најдобриот избор за продажба, подарување или архивирање музика и видеа како спомен.

Од нашите бројни резултати од преку 20 години видео продукција
Репортажа за важноста на спортот и активностите во заедницата како што е домашниот фестивал на SV Großgrimma за локалната заедница и улогата на здружението во промовирањето на интеграцијата и кохезијата, со интервју со Anke Färber.

Извештај за историјата на домашниот фестивал на SV ... »
Во видео интервју, Оливер Тиле зборува за стадионот Ернст Талман и за карираната историја на фудбалот во Цајц

Цајц во фудбалска треска: Во видео-интервју, ... »
Ноти на заедништво: Кристин Бојтлер во разговор со Симон Вос за волшебниот свет на музиката во училиштето на животот

Звучни врски: Како музиката ги обединува луѓето! - ... »
„Боречки вештини во Наумбург: С.Г. Фризен ја прославува својата годишнина со емисии и работилници“ - ТВ репортажа со интервјуа со Геролд Кеслер и Питер Битнер.

„35 години школа за боречки вештини SG Friesen: ... »
Фокусирајте се на романескната куќа во Бад Косен на романескниот пат - Интервју со Кристин Герт, истражувачки асистент во музејот Наумбург.

Портрет на романескната куќа во Бад Косен по ... »
Писмото од пожарникар од областа Бургенланд

Мислење на пожарникар од областа ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion на многу различни јазици
nederlands · dutch · հոլանդերեն
bahasa indonesia · indonesian · indonesisk
italiano · italian · italština
беларускі · belarusian · bielorusso
español · spanish · اسپانیایی
lietuvių · lithuanian · Литва
한국인 · korean · korejščina
english · anglais · anglisht
bosanski · bosnian · bosanski
عربي · arabic · arabe
română · romanian · רומנית
malti · maltese · maltčina
bugarski · bulgarian · búlgaro
Ελληνικά · greek · grieķu valoda
日本 · japanese · seapánach
basa jawa · javanese · iávais
français · french · prancis
shqiptare · albanian · अल्बानियन
hrvatski · croatian · croate
polski · polish · kiillottaa
gaeilge · irish · إيرلندي
Русский · russian · орыс
svenska · swedish · švédsky
íslenskur · icelandic · islandski
हिन्दी · hindi · ჰინდი
Монгол · mongolian · mongools
Српски · serbian · servisch
հայերեն · armenian · armenski
norsk · norwegian · नार्वेजियन
українська · ukrainian · украин
eesti keel · estonian · estonština
slovenský · slovak · slovakiska
tiếng việt · vietnamese · вьетнамский
dansk · danish · taani keel
suid afrikaans · south african · sud africain
magyar · hungarian · венгерский язык
қазақ · kazakh · kazah
deutsch · german · 독일 사람
বাংলা · bengali · bengali
türk · turkish · turc
suomalainen · finnish · 芬兰
slovenščina · slovenian · словеначки
português · portuguese · Πορτογαλικά
فارسی فارسی · persian farsia · 波斯语
中国人 · chinese · çinli
latviski · latvian · lett
lëtzebuergesch · luxembourgish · luksemburgi keel
čeština · czech · চেক
македонски · macedonian · mazedonisch
azərbaycan · azerbaijani · アゼルバイジャン語
ქართული · georgian · грузиски
עִברִית · hebrew · ibrani


Stran posodobil avtor Joe Imran - 2023.12.03 - 13:53:17