Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion музички спотови ТВ известува оператор на камера


Добредојдовте Услуги Преглед на трошоци Од нашите референци Контактирајте не

Од резултатите од над 2 децении видео продукција

„Откријте ја црквата замок Свети Тринитатис во...


интервју, Света Троица, Велосипедска тура Јохан Себастијан Бах, црквата замок, Улрих Боме (оргулист Томас во Лајпциг) , попатна посета, Наумбург, Лајпциг, Вајсенфелс


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
... да ги објавите на ТВ, веб, на BluRay, ДВД.Мал буџет, голем предизвик: Дали ги одржувате високите стандарди?

Обично треба да дадете приоритет бидејќи овие опции меѓусебно се исклучуваат. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Камерите што ги користиме се модерни модели со големи, најнова генерација 1-инчни сензори за слика од ист тип. Како резултат на тоа, оптималниот квалитет на сликата е загарантиран дури и во тешки услови на осветлување. Во зависност од ситуацијата, се користат програмабилни навалувачи на тавата на моторот. Далечинската контрола постигната на овој начин ги минимизира трошоците за персоналот и ги намалува трошоците за вас како клиент.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Главното поле на активност на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е снимање видео со повеќе камери и видео продукција. Се користат неколку камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Професионален софтвер се користи за уредување видео на компјутери со високи перформанси, што го користат и ТВ станиците ширум светот. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на концерти, театарски претстави, читања ...

Видеоснимањето на концерти, театарски претстави, читања и слично секако се прави со неколку камери. Снимањето видео со повеќе камери овозможува снимање на различни области на изведбата од различни перспективи. Се користат камери со далечинско управување. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. Потребно е само едно лице да ги контролира сите камери. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Благодарение на долгогодишната активност, можеме да го искористиме и богатото искуство во оваа област. Ова резултираше со неколку стотици ТВ прилози и видео-прилози. Темите беа разновидни исто како и местата за кои се известуваше. Темите се движеа од актуелни вести и информации до културни и спортски настани, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Секогаш се неопходни повеќе од две камери кога станува збор за интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Ако треба да се снимаат рунди разговори без публика, можеби нема да биде потребно навалување на моторот. Ова го намалува техничкиот напор.
Монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. Важен дел од уредувањето видео материјал е прилагодување и мешање на саундтракот или аудио траките. Интеграцијата на дополнителен текст и материјал за слики, како и интеграција на логоа и замаглувања, исто така се случува за време на уредувањето на видеото. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Дали ви требаат ЦД-а, ДВД-а или Blu-ray-дискови во мали количини? Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. За разлика од другите медиуми за складирање, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите имаат непобедливи предности. Хард дисковите, USB-стиковите и мемориските картички не траат вечно. На Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а им недостасуваат електронски компоненти. Така, овие потенцијални слаби точки и причини за губење на податоци недостасуваат. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Резултати од повеќе од 20 години креативен процес
ТВ репортажа за обемната реставрација на историските витражи во катедралата Наумбург, со интервју со Др. Холгер Кунде (Обединети донатори на катедралите од Мерсебург и Наумбург и колеџискиот манастир Цајц), Сара Јарон (менаџер на работилницата за главен реставратор на MA York ACR ICON) и Иво Рауч (менаџер на проектот), кои даваат увид во сложената работа на реставраторите.

ТВ репортажа за бараното реставрирање на ...»
Прес-конференцијата на SSC ​​Saalesportclub Weissenfels ги разгледува увидите, дел 1

Прес-конференцијата на SSC ​​Saale-Sport-Club Weissenfels ги ... »
Убијка? - Мислење на вработен во секторот за нега во областа Бургенланд

Убијка? - Мисли на вработен во секторот за нега - ... »
Интервју со Клаус Ритер, претседател на Веслачкиот клуб Вајсенфелс 1884. Тој зборува за важноста на новата зграда за обука за клубот и придобивките што таа ќе им ги донесе на спортистите.

ТВ репортажа за веслачкиот клуб Вајсенфелс 1884 ... »
Противпожарната бригада на Вајсенфелс ги инспирира учениците од основните училишта за заштита од пожари: интервјуа со службеници и наставници

Учениците од основното училиште Лангендорф учат да ... »
ТВ репортажа: Ракомет во 4K/UHD - HC Burgenland против SV 04 Plauen Oberlosa во горната лига на областа Бургенланд.

Комплетна игра во 4K/UHD: HC Burgenland против SV 04 Plauen Oberlosa ... »
Фестивалот Цајц Мендл - Лутер, Брехт и Фриш - а Михаел Мендл го има последниот збор - во францисканскиот манастир во градот Цајц (Саксонија-Анхалт)

Мендл фестивал - Мартин Лутер, Бертолт Брехт и ... »
Рене Третшок: FairPlay-Tour создава ентузијазам - ТВ репортажа за прес-конференцијата за презентација на фудбалската турнеја со интервју на Рене Третшок

Фудбалската турнеја предизвикува возбуда во ... »
Областа Бургенланд дава заклетва за новите кандидати за секретари на област кои започнуваат двегодишен курс за обука во државната служба, назначен од окружниот администратор Гец Улрих, ТВ извештај, интервју со Надин Вег

Окружниот администратор Гец Улрих дава заклетва ... »
Разговор во Архе небра со проф.д-р. Харалд Мелер и Кристијан Форберг на објавувањето на книгата Die Himmelsscheibe von Nebra

Небесниот диск на Небра: Ток-шоу во Архе Небра со ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion околу светот
українська • ukrainian • ukrainien
Монгол • mongolian • mongolski
suomalainen • finnish • фински
한국인 • korean • kóreska
eesti keel • estonian • אסטונית
қазақ • kazakh • kazahu
հայերեն • armenian • armenia
svenska • swedish • swedish
íslenskur • icelandic • ісландська
čeština • czech • český
中国人 • chinese • kinesisk
हिन्दी • hindi • hindi
فارسی فارسی • persian farsia • ফারসি ফারসি
dansk • danish • danish
lietuvių • lithuanian • литвански
Ελληνικά • greek • গ্রীক
azərbaycan • azerbaijani • アゼルバイジャン語
latviski • latvian • латыш
deutsch • german • vokiečių kalba
français • french • Французский
bahasa indonesia • indonesian • indonesiano
ქართული • georgian • georgiano
bosanski • bosnian • bosníska
türk • turkish • turco
malti • maltese • малтешки
беларускі • belarusian • bjeloruski
nederlands • dutch • հոլանդերեն
italiano • italian • italština
slovenščina • slovenian • sloven
magyar • hungarian • ungaresch
português • portuguese • portugalski
basa jawa • javanese • जावानीस
shqiptare • albanian • albanialainen
slovenský • slovak • orang slovakia
bugarski • bulgarian • Болгар
македонски • macedonian • macédonien
tiếng việt • vietnamese • वियतनामी
norsk • norwegian • norveġiż
עִברִית • hebrew • ebraică
suid afrikaans • south african • दक्षिण अफ़्रीकी
Српски • serbian • serbisk
polski • polish • polonais
عربي • arabic • arabisht
english • anglais • język angielski
gaeilge • irish • Ирланд
lëtzebuergesch • luxembourgish • luxemburský
日本 • japanese • Японский
Русский • russian • রাশিয়ান
hrvatski • croatian • харвацкая
română • romanian • 루마니아 사람
বাংলা • bengali • bengaals
español • spanish • իսպաներեն


Ενημέρωση αυτής της σελίδας από Mira Gonzalez - 2023.12.03 - 14:48:50