Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion видео интервју дизајнер на движење видеограф на настанот


Првата страница Услуги Преглед на трошоци Претходни проекти Контакт

Од нашите резултати создадени во повеќе од 20 години видео продукција.

Писмото од пожарникар од областа...


Потребна е вашата поддршка! ... »


Како дел од гласањето на граѓаните, свое мислење за мерките за коронавирусот испрати и пожарникар. Во видеото се чита мислењето на пожарникарот. Пожарникарот пишува дека нема разбирање за мерките и вакцинацијата. Тој исто така оди директно кај окружниот администратор.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најекономичен, а сепак професионален начин за снимање концерти, театарски претстави, настани, дискусии...
за издавање на ТВ, веб, Blu-ray диск, ДВДИзвонреден квалитет и покрај ограничените финансиски ресурси?

Ова обично е исклучено. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Користиме модерни камери од ист тип од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи. Одличен квалитет на сликата е загарантиран и покрај тешките услови на осветлување. Употребата на програмабилни моторизирани навалувања овозможува далечинско управување на камерите, што ја намалува работната сила и заштедува пари.


Ова се меѓу другото и нашите услуги

Снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Кога станува збор за снимање и видео продукција со повеќе камери, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Професионален софтвер се користи за уредување видео на компјутери со високи перформанси, што го користат и ТВ станиците ширум светот. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

Видеоснимањето на концерти, театарски претстави, читања и слично секако се прави со неколку камери. Ако многуте различни области од сценската презентација треба да се снимат на видео од различни перспективи, тоа можеме да го направиме со помош на методот со повеќе камери. Ние користиме камери кои се контролираат од далечина. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. Потребно е само едно лице да ги контролира сите камери. Не се потребни дополнителни сниматели.
ТВ и видео извештаи за радио, стриминг и интернет

Благодарение на долгогодишната активност, можеме да го искористиме и богатото искуство во оваа област. Беа произведени и емитувани стотици ТВ прилози и прилози. И темите и локациите беа многу разновидни. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство е толку богато што можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас за секакви теми.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Употребата на неколку камери е исто така корисна за видео продукција на рунди разговори, интервјуа, настани за дискусија итн. За едноставни интервјуа со само едно лице, 2 камери може да бидат доволни доколку прашателот не се прикажува на сликата. Во секој случај, потребни се повеќе од две камери кога станува збор за видео снимање на интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Ако треба да се снимаат рунди разговори без публика, можеби нема да биде потребно навалување на моторот. Ова го намалува техничкиот напор.
Видео монтажа, прилагодување на видео, аудио монтажа

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. Важен дел од уредувањето видео материјал е прилагодување и мешање на саундтракот или аудио траките. Ако треба да се интегрираат дополнителен текст и материјал за слика, тоа не е проблем. Логоата и замаглувањата исто така може да се дизајнираат и интегрираат. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Мала серија на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. УСБ-мемориските картички и хард дисковите имаат ограничен рок на траење. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се најдобриот избор за продажба, подарување или архивирање музика и видеа како спомен.

резултати од нашата работа
Интервју со Ролф Бејер: Како Рот-Вајс Вајсенфелс победи на натпреварот во одбојка против атлетскиот клуб Унит од Магдебург

Поглед на одбојкарскиот натпревар помеѓу Рот-Вајс ... »
Откријте богатства на знаење, применувајте совети и искусете многу повеќе! Кристин Бојтлер ве придружува како тренер на патот кон успешно основање на сопствено независно училиште и место на учење.

Откријте свет на знаење, добијте вредни совети и ... »
Трчање, пешачење, играње: Спортските денови на Наумбург нудат по нешто за секого: Извештај за различните натпревари и спортски активности што се нудат на спортските денови во Наумбург.

Спортски денови во Наумбург 2018: Голем спортски настан ... »
Откриен трикот на фармерот: Рис и Ернст бараат индиции од лажниот гробар - локални приказни

Паметна измама: Лажниот гробар, Рис и Ернст бараат ... »
Ужасот на Црната смрт однесе 99 жртви.

99 души станаа жртви на Црната ... »
Убијка? - Вработен од секторот за нега во областа Бургенланд

Убијка? – Член на медицинскиот ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion во други земји
español • spanish • spanyol
norsk • norwegian • norvegese
français • french • francouzština
shqiptare • albanian • albansk
magyar • hungarian • húngaro
polski • polish • polonês
ქართული • georgian • bahasa georgia
lëtzebuergesch • luxembourgish • luksemburški
Русский • russian • krievu valoda
lietuvių • lithuanian • lituano
עִברִית • hebrew • hébreu
gaeilge • irish • irländska
svenska • swedish • шведскі
basa jawa • javanese • javanês
azərbaycan • azerbaijani • asarbaiseáinis
português • portuguese • portugalski
malti • maltese • мальтыйская
bugarski • bulgarian • бугарски
عربي • arabic • arapski
bahasa indonesia • indonesian • indoneesia
日本 • japanese • जापानी
हिन्दी • hindi • ჰინდი
қазақ • kazakh • kazakstan
slovenščina • slovenian • სლოვენური
italiano • italian • італьянскі
tiếng việt • vietnamese • vietnamita
eesti keel • estonian • estonesch
հայերեն • armenian • армян
čeština • czech • чешский язык
english • anglais • Англи
latviski • latvian • latvių
türk • turkish • turks
한국인 • korean • korea keel
فارسی فارسی • persian farsia • farsia peirsis
dansk • danish • дански
українська • ukrainian • ukrainisch
suomalainen • finnish • finlandais
română • romanian • rumın
deutsch • german • գերմաներեն
nederlands • dutch • холандски
hrvatski • croatian • хорватский
中国人 • chinese • kinesisk
беларускі • belarusian • белоруски
slovenský • slovak • 斯洛伐克语
Ελληνικά • greek • יווני
македонски • macedonian • マケドニアの
Српски • serbian • serb
Монгол • mongolian • মঙ্গোলীয়
suid afrikaans • south african • sør-afrikansk
বাংলা • bengali • bengalski
bosanski • bosnian • bosnisch
íslenskur • icelandic • исланд


Mise à jour faite par Ling Ortega - 2023.12.06 - 20:30:48