Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Концертна видео продукција Снимање видео со повеќе камери Креатор на видео содржина


Добредојдовте Нашите услуги Цените Преглед на проектот Лице за контакт

Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.
Во зависност од нарачката, користиме и неколку камери за видео продукција на интервјуа, настани за дискусија, тркалезни маси итн. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Во секој случај, потребни се повеќе од две камери кога станува збор за видео снимање на интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.


Осветлувањето е критичен аспект на видео продукцијата за интервјуа, тркалезни маси и ток-шоуа.

Поставувањето повеќе камери често се користи во производството на интервјуа, тркалезни маси и ток-шоуа. Употребата на графика и пониски третини може да помогне да се истакнат клучните точки и да се обезбеди контекст за дискусијата.

Тимот за производство мора да биде способен да се прилагоди на променливите околности и да го прилагоди производството по потреба.

Ток-шоуите може да вклучуваат публика во живо, што може да додаде енергија и возбуда во продукцијата. Интервјуата, тркалезните маси и ток-шоуите може да се снимаат во студио или на локација.

Употребата на висококвалитетни камери и леќи е важна за да се осигура дека видео снимката е јасна и јасна.

Продукцискиот тим мора да има познавања за авторските права и други правни размислувања кога прави интервјуа, тркалезни маси и ток-шоуа. Употребата на кадри со поделен екран може да биде ефикасна за прикажување на повеќе учесници за време на дискусиите на тркалезната маса.


Овие се вклучени меѓу другите услуги

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер кога станува збор за снимање со повеќе камери и видео продукција. Ние користиме камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Уредувањето на видеото се врши со помош на професионален софтвер на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

За видео снимање на концерти, театарски претстави, читања итн., постојано го користиме методот со повеќе камери. Снимањето со повеќе камери овозможува снимање на многу области на настанот од различни перспективи на сликата. Ние користиме камери кои се контролираат од далечина. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. На овој начин, 5 или повеќе камери може да бидат контролирани од само едно лице. Цел настан може целосно да биде снимен од само едно лице.
ТВ и видео извештаи за радио и интернет стриминг

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Ова резултираше со неколку стотици ТВ прилози и видео-прилози. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Се разбира, се потпираме на методот со повеќе камери, бидејќи тоа е ситуација на интервју и разговор со неколку луѓе. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Нема потреба од навалување на моторната тава кога станува збор за дискусии без публика.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, не е доволно само снимање концерти, настани, интервјуа и дискусии итн. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. Аудио записите или звучните записи мора да се гледаат и прилагодат кога се уредува видео материјалот. Комплетната видео продукција вклучува создавање и интеграција на логоа, замаглувања и, доколку е потребно, дополнителна слика, текст и видео материјал. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Нашата палета на услуги вклучува и производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. Безбедноста на податоците на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови не е загарантирана вечно. Бидејќи Blu-ray-дисковите, ДВД-а и ЦД-а не содржат електронски компоненти, оваа потенцијална ранливост и причина за губење на податоци е отсутна. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Од нашите бројни резултати од преку 20 години видео продукција
Последниот домашен натпревар на Блау Вајс Зорбау против Магдебургер СВ Берде: Разговаравме со Дитмар Нојхаус (претседател на Блау-Вајс Зорбау) и Маик Кунзе (спортски директор и главен тренер на Блау-Вајс Зорбау).

Фудбалска треска во Зорбау: Блау Вајс Зорбау се ... »
Волшебникот од Росбах - Рис и Ернст раскажуваат локална приказна.

Волшебничката од Росбах - Раскажана од Рис и ... »
Виш лекар по акутна медицина - мисли на граѓанин - гласот на граѓаните на Бургенландкрајс

Виш лекар по акутна медицина - Писмо од граѓанин на ... »
Матијас Вос и Уве Кранеис (градоначалник) во разговор

Матијас Вос во разговор со Уве Кранеис ...»
ФК Рот-Вајс Вајсенфелс организира турнир во мал фудбал Свети Никола за деца од Е-млади и Г-млади

ФК Рот-Вајс Вајсенфелс турнир во мал фудбал за ... »
Претставата на „Том Соер и Хаклбери Фин“ од Театарот Наумбург во аудиториумот на училиштето Салцтор беше претставена во ТВ-прилог. Продукцијата ја изведуваат деца од проектот за театарска едукација и ја воодушевува публиката. Во едно интервју, режисерката и сценограф Катја Преус зборува за работата на Театарот Наумбург и важноста на проектот за културната сцена во областа Бургенланд.

Телевизиски извештај известува за изведбата на ... »
Есенска видливост на велосипед: Уве Песнигер од ZweiradRiese во Вајсенфелс ги препорачува вистинските светла за велосипеди

Безбедност на две тркала наесен: Уве Песнигер од ... »
Elsterfloßgraben: Скапоцен камен со голем потенцијал - ТВ прилог за потпишувањето на договорот помеѓу здружението Elsterfloßgraben eV и градот Цајц за користење на ровот на сплавот за туризам, со интервјуа на претставници на здружението, градот и економијата за потенцијалот на ровот на сплавот за туристички развој на регионот.

Elsterfloßgraben: Богатство за туризмот - ТВ прилог за ...»Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion прекугранична
português ⋄ portuguese ⋄ португал тілі
malti ⋄ maltese ⋄ Мальта
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ ویتنامی
dansk ⋄ danish ⋄ daniż
Српски ⋄ serbian ⋄ serbo
日本 ⋄ japanese ⋄ ճապոներեն
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ slovence
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ грэцкі
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ lituanian
türk ⋄ turkish ⋄ turski
한국인 ⋄ korean ⋄ koreaans
عربي ⋄ arabic ⋄ араб
svenska ⋄ swedish ⋄ schwedisch
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ persialainen farsia
беларускі ⋄ belarusian ⋄ wit-russisch
українська ⋄ ukrainian ⋄ यूक्रेनी
română ⋄ romanian ⋄ roemeens
gaeilge ⋄ irish ⋄ ирланд
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ აზერბაიჯანული
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ hebrejski
español ⋄ spanish ⋄ spanish
čeština ⋄ czech ⋄ çeke
français ⋄ french ⋄ ֆրանսերեն
中国人 ⋄ chinese ⋄ китайський
basa jawa ⋄ javanese ⋄ јавански
қазақ ⋄ kazakh ⋄ kazak
slovenský ⋄ slovak ⋄ Σλοβάκος
norsk ⋄ norwegian ⋄ норвег
latviski ⋄ latvian ⋄ Латышскі
shqiptare ⋄ albanian ⋄ আলবেনিয়ান
Монгол ⋄ mongolian ⋄ mongolia
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ Индонез
nederlands ⋄ dutch ⋄ dutch
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ Íoslainnis
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ dienvidāfrikānis
italiano ⋄ italian ⋄ Իտալական
deutsch ⋄ german ⋄ vācu
hrvatski ⋄ croatian ⋄ kroatisch
polski ⋄ polish ⋄ poljski
Русский ⋄ russian ⋄ russian
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ luxemburghez
ქართული ⋄ georgian ⋄ gruzínský
বাংলা ⋄ bengali ⋄ бенгалски
suomalainen ⋄ finnish ⋄ fínsky
english ⋄ anglais ⋄ inggris
македонски ⋄ macedonian ⋄ makedonski
magyar ⋄ hungarian ⋄ ungarsk
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ bugarski
bosanski ⋄ bosnian ⋄ босниялық
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ hind
հայերեն ⋄ armenian ⋄ armenialainen
eesti keel ⋄ estonian ⋄ estonski


Táto stránka bola aktualizovaná používateľom Eunice Kouame - 2023.12.03 - 14:00:12