Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion видео монтажа креативен директор продукција на музичко видео


Почетна страница Опсег на услуги Цените Претходни проекти Контакт

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
за објавување на веб, ТВ, на BluRay, ДВДДали се стремите кон високо ниво на квалитет и покрај малиот буџет?

Честопати не е изводливо да се постигнат и двете. Сепак, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Користиме модерни, најнова генерација камери од ист тип со големи сензори за слика од 1 инчи. Оптималниот квалитет на сликата се постигнува во тешки услови на осветлување. Камерите може да се контролираат од далечина со програмабилните навали на моторот, што ја намалува работната сила и трошоците.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Главното поле на активност на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е снимање видео со повеќе камери и видео продукција. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Кога станува збор за квалитетот на сликата, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion не прави компромиси. Снимањето е барем во 4K/UHD. Професионален софтвер се користи за уредување видео на компјутери со високи перформанси, што го користат и ТВ станиците ширум светот. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на концерти, театарски претстави, читања ...

Во видео снимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично, секако се користат неколку камери. Ако многуте различни области од сценската презентација треба да се снимат на видео од различни перспективи, тоа можеме да го направиме со помош на методот со повеќе камери. Се користат камери со далечинско управување. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
ТВ и видео извештаи за радио, стриминг и интернет

Во оваа област, исто така, можеме да се потпреме на богато искуство засновано на долгогодишна активност. Во текот на годините беа направени стотици видео-прилози и ТВ прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. За едноставни интервјуа со само едно лице, 2 камери може да бидат доволни доколку прашателот не се прикажува на сликата. Кога станува збор за ситуации на интервју или разговор во кои учествуваат неколку луѓе, природно се потпираме на докажаниот метод со повеќе камери. Ќе се користат камери со далечинско управување доколку се работи за настан со публика. Нема потреба од навалување на моторната тава кога станува збор за дискусии без публика.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Се разбира, не е доволно само снимање концерти, настани, интервјуа и дискусии итн. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. Саундтракот или аудио записите треба да се приспособат и мешаат додека се уредува видео материјалот. Комплетната видео продукција вклучува создавање и интеграција на логоа, замаглувања и, доколку е потребно, дополнителна слика, текст и видео материјал. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите не само што нудат непобедливи предности во однос на архивирањето. УСБ-мемориските картички и хард дисковите имаат ограничен рок на траење. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Од нашите референци
За органи и концерти: Ен-Хелена Шлутер во видео интервју

Хоенмолсен одекнува: интерлудиуми на органи во ... »
Цајц и фудбалот: Во видео интервју, Оливер Тиле зборува за развојот на спортот во градот од 1910 година

110 години фудбал во Цајц: Оливер Тиле зборува за ...»
Градителот на оџаци - гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Градителот на оџаци - мислење на жител на областа ... »
Еден ден во клиниката Асклепиос во Вајсенфелс со главниот лекар Др. медицински Ендрју Хелвегер. Во овој ТВ прилог, еден ден во Asklepiosklinik Weißenfels со главниот лекар Др. медицински Прикажан Андреас Хелвегер. Дел 2

д-р медицински Андреас Хелвегер: Зад сцената на ... »
Мендл фестивал - почит на музиката и пеењето

Актерот Мајкл Мендл во Цајц - Фестивал Мендл - Омаж на ... »
Реј Купер на концерт во црквата на замокот Госек

Концерт на Реј Купер Unplugged во црквата на замокот ... »
Курт Тухолски, прошетка / демо, медиумска критика, Вајсенфелс, Ден на германското единство

Демонстрација / прошетка, медиумска критика, Курт ... »
На 12 јули 2021 година, на прес-конференција во Хоенмелсен беше објавено за успешното проширување на широкопојасен интернет во областа Бургенланд и Хоенмелсен. Повеќето домаќинства сега можат да пристапат до најмалку 50 Mbps, додека некои дури можат да достигнат брзина од 100Mbps до 250Mbps.

Успешното проширување на широкопојасен интернет во ... »
Интервју со проф.д-р. Маркус Крабес за проектот Smart Osterland и неговите цели, како и за важноста на иновациите за регионалната економија и општество.

Извештај за иновативните пристапи и идеи кои беа ... »
Интервју со окружниот администратор Гец Улрих и современиот сведок Ханс-Петер Милер за успешната реставрација и церемонијалното ослободување на мостот во Гросјена на Унштрут по штетите од поплавите.

Во едно интервју, окружниот администратор Гец ... »
Парни машини и парен панк по Жил Верн во таверната на 11-та заповед во Наумбург - ТВ репортажа и интервју со сопственикот Томас Франке.

Томас Франке, сопственик на таверната зум 11. ... »
д-р Ингер Шуберт, историчар од шведската фондација „Луцен“, во интервју зборува за отворањето на изложбата „Луцен 1632 - Голема историја во големи слики“ во салата „Црвен лав“ во Луцен.

„Lützen 1632 - голема историја во големи слики“: ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion прекугранична
বাংলা ‐ bengali ‐ bengálsky
беларускі ‐ belarusian ‐ wäissrussesch
latviski ‐ latvian ‐ 拉脱维亚语
қазақ ‐ kazakh ‐ kazake
basa jawa ‐ javanese ‐ яванский
فارسی فارسی ‐ persian farsia ‐ persisk farsia
shqiptare ‐ albanian ‐ albanac
日本 ‐ japanese ‐ জাপানিজ
nederlands ‐ dutch ‐ holandês
հայերեն ‐ armenian ‐ أرميني
lietuvių ‐ lithuanian ‐ litwan
українська ‐ ukrainian ‐ ukrajinski
magyar ‐ hungarian ‐ mađarski
bahasa indonesia ‐ indonesian ‐ basa indonesia
english ‐ anglais ‐ inglés
deutsch ‐ german ‐ জার্মান
中国人 ‐ chinese ‐ кинески
dansk ‐ danish ‐ дански
lëtzebuergesch ‐ luxembourgish ‐ ლუქსემბურგული
français ‐ french ‐ frans
Ελληνικά ‐ greek ‐ yunani
norsk ‐ norwegian ‐ Νορβηγός
gaeilge ‐ irish ‐ iirlane
tiếng việt ‐ vietnamese ‐ vietnamesisk
español ‐ spanish ‐ اسپانیایی
čeština ‐ czech ‐ tékkneska
Српски ‐ serbian ‐ сербська
íslenskur ‐ icelandic ‐ islandez
hrvatski ‐ croatian ‐ kroatialainen
македонски ‐ macedonian ‐ makedonski
한국인 ‐ korean ‐ korėjiečių
português ‐ portuguese ‐ portugalski
suomalainen ‐ finnish ‐ finlandez
Русский ‐ russian ‐ रूसी
bugarski ‐ bulgarian ‐ বুলগেরিয়ান
türk ‐ turkish ‐ turško
română ‐ romanian ‐ romanialainen
slovenský ‐ slovak ‐ slovakisk
عربي ‐ arabic ‐ tiếng Ả rập
Монгол ‐ mongolian ‐ mongolski
suid afrikaans ‐ south african ‐ jihoafričan
eesti keel ‐ estonian ‐ estisk
italiano ‐ italian ‐ italialainen
bosanski ‐ bosnian ‐ բոսնիերեն
ქართული ‐ georgian ‐ georgian
हिन्दी ‐ hindi ‐ hindi
polski ‐ polish ‐ polere
svenska ‐ swedish ‐ შვედური
עִברִית ‐ hebrew ‐ İbranice
azərbaycan ‐ azerbaijani ‐ азербејџански
malti ‐ maltese ‐ मोलतिज़
slovenščina ‐ slovenian ‐ slovenă


Uppfærsla á þessari síðu fyrir Timothy Lucas - 2024.05.19 - 09:00:01