Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion видео интервју Театарска видео продукција Снимање на видео кино


Почетна страница Нашите услуги Цените Претходни проекти Лице за контакт

Од резултатите од над 2 децении видео продукција

Мисли на една млада мајка од Наумбург - Гласот на...


Потребна е вашата поддршка! ... »


Поднесување на млада мајка од областа Бургенланд со мислење за ефектите од мерките за Корона. Нејзина желба е пријателите да се гушкаат без да прашаат за статусот на вакцинација. За некои луѓе, вакцинацијата дури се чини дека е статусен симбол. Треба да се направат студии за да се покаже што навистина е вистината.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
за објавување на Интернет, ТВ, на Blu-ray диск, ДВДВисоки барања и покрај ограничените финансии?

Обично едното не може да се помири со другото. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Се користи нашата најнова генерација модерни камери со големи сензори за слика од 1 инчи. Оптималниот квалитет на сликата се постигнува дури и при неповолни услови на осветлување. Со камерите може да се ракува далечински со користење на програмабилни навали на моторот, што ги намалува трошоците за персоналот и трошоците.


Овие се вклучени меѓу другите услуги

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Главното поле на активност на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е снимање видео со повеќе камери и видео продукција. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Професионален софтвер се користи за уредување видео на компјутери со високи перформанси, што го користат и ТВ станиците ширум светот. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на концерти, театарски претстави, читања ...

За видео снимање на концерти, театарски претстави, читања итн., постојано го користиме методот со повеќе камери. Ако многуте области од сценската изведба треба да се снимаат на видео од различни перспективи, ние го користиме методот со повеќе камери за да го направиме тоа. Се користат камери со далечинско управување. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. На овој начин, едно лице може да управува со 5 или повеќе камери. Ова ви заштедува персонални трошоци.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Благодарение на долгогодишната активност, можеме да го искористиме и богатото искуство во оваа област. Ова резултираше со неколку стотици ТВ прилози и видео-прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Поради нашето долгогодишно искуство, можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас на речиси секоја тема.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Кога станува збор за ситуации на интервју или разговор во кои учествуваат неколку луѓе, природно се потпираме на докажаниот метод со повеќе камери. Ќе се користат камери со далечинско управување доколку се работи за настан со публика. Нема потреба од навалување на моторната тава кога станува збор за дискусии без публика.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Се разбира, снимањето настани, концерти, интервјуа и дискусии не е доволно. По снимањето на видеото, неминовно следи видео монтажата. Аудио записите или звучните записи мора да се гледаат и прилагодат кога се уредува видео материјалот. Ако треба да се интегрираат дополнителен текст и материјал за слика, тоа не е проблем. Логоата и замаглувањата исто така може да се дизајнираат и интегрираат. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Мала серија на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди мало сериско производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. УСБ-мемориските картички и хард дисковите имаат ограничен рок на траење. Бидејќи Blu-ray-дисковите, ДВД-а и ЦД-а не содржат електронски компоненти, оваа потенцијална ранливост и причина за губење на податоци е отсутна. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Од резултатите од над 2 децении видео продукција
Разговор покрај оган со Мехтилд Рајнхард и Матијас Олер во Наумбург (Hotel Zur alten Schmiede)

Мехтилд Рајнхард и Матијас Олер на разговор покрај ... »
Во едно интервју, Серена Рејес-Фуентес зборува за нејзините искуства како службеник за еднакви можности во градот Цајц и нејзиниот семеен живот.

Службеничката за еднакви можности на градот ...»
„Хоенмолсен го слави есенскиот пазар и средновековниот пазар: Патување во минатото“, ТВ репортажа за традиционалниот фестивал со витешки борби, ракотворби и многу повеќе, вклучувајќи интервјуа со Мартина Вебер и Дирк Холцшух.

„Историски спектакл на есенскиот пазар во ...»
Белата жена на Неса: Морничава средба со Рис и Ернст

Мистериозниот феномен: Рис и Ернст ја запознаваат ...»
Справување со разликите: Зошто понекогаш растојанието е најдобрата опција.

Интерперсонални предизвици: справување со различни ... »
Бјорн Блос во видео интервју: Како Цајц држи чекор со урбаниот обнова и го промовира учеството на граѓаните

Кохезија и коопределување: Бјорн Блос во видео ...»
Прес-конференцијата на SSC ​​Saalesportclub Weissenfels ги разгледува увидите, дел 2

Прес-конференција SSC ​​SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Review Insights ... »
Загрозени, измачени, трауматизирани - гласот на граѓаните од областа Бургенланд

Загрозени, измачени, трауматизирани - Писмото од ... »
Видео репортажа за снимањето на играниот филм Девојката со златни раце со Корина Харфуш во Цајц.

Видео репортажа за снимањето игран филм со Корина ... »
Телевизиски прилог за фасцинантната реставрација на витражите во катедралата Наумбург, со интервјуа на Др. Холгер Кунде (Обединети донатори на катедралата во Мерсебург и Наумбург и колеџискиот манастир Цајц), Сара Јарон (Главен раководител на работилницата за реставрација на MA York ACR ICON) и Иво Рауч (проект менаџер), кои даваат увид во историјата и важноста на оваа работа.

Телевизиски прилог за обемната реставрација на ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion во други земји
română / romanian / ռումիներեն
čeština / czech / չեխ
português / portuguese / portugiesisch
slovenský / slovak / סלובקית
malti / maltese / maltese
basa jawa / javanese / ジャワ語
suid afrikaans / south african / آفریقای جنوبی
polski / polish / польский
türk / turkish / turkkilainen
shqiptare / albanian / 알바니아
հայերեն / armenian / jermenski
tiếng việt / vietnamese / вьетнамский
norsk / norwegian / norwegia
Ελληνικά / greek / ギリシャ語
Монгол / mongolian / mongolsk
عربي / arabic / араб
فارسی فارسی / persian farsia / perzijska farzija
bugarski / bulgarian / বুলগেরিয়ান
日本 / japanese / jepang
hrvatski / croatian / kroasia
lëtzebuergesch / luxembourgish / luksemburški
nederlands / dutch / tiếng hà lan
italiano / italian / italienska
latviski / latvian / lettisk
slovenščina / slovenian / slloven
한국인 / korean / корей
ქართული / georgian / gruusia keel
magyar / hungarian / ungari
беларускі / belarusian / bielorrusso
lietuvių / lithuanian / litevský
қазақ / kazakh / kazachs
español / spanish / người tây ban nha
azərbaycan / azerbaijani / azerbaidžāņu
македонски / macedonian / macedonisch
हिन्दी / hindi / hindi
gaeilge / irish / ірландскі
עִברִית / hebrew / 헤브라이 사람
deutsch / german / Німецький
bosanski / bosnian / Βόσνιος
中国人 / chinese / चीनी
українська / ukrainian / úkraínska
Српски / serbian / сербский
dansk / danish / danish
bahasa indonesia / indonesian / indonezijski
english / anglais / inglise
suomalainen / finnish / finščina
eesti keel / estonian / estoneze
svenska / swedish / sweeds
français / french / fransk
íslenskur / icelandic / исландски
বাংলা / bengali / بنگالی
Русский / russian / rosyjski


Səhifə yeniləndi Liliana Mir - 2023.12.03 - 15:46:24