Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Видео продукција на ток шоу видеограф Снимање видео со повеќе камери


Добредојдовте Опсег на услуги Цените Претходни проекти Контактирајте не

Резултати од над 20 години

Интервју со Мајкл Шварце: Како здружението за...


здружение за поддршка, Михаел Шварце (здружение за поддршка на WHV 91), Дитер Сонлајн (член на поддршката здружение) , ТВ-извештај, Бургенландкрајс, игра за придобивки, ракомет, ракометен клуб Вајсенфелс, интервју, Штефен Дате (менаџер за млади на WHV 91), Вајсенфелсер ХВ 91


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
... да ги објавите на ТВ, Интернет, ДВД, BluRay итн.Голема побарувачка, но само мал буџет?

Обично не е можно да ги има и двете. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Нашите камери со големи сензори за слика од 1 инчи се од ист тип, најнова генерација и многу модерни. Извонреден квалитет на сликата се постигнува во тешки услови на осветлување. Со програмабилни моторизирани навали, камерите може да се контролираат од далечина, минимизирајќи ја работната сила и овозможувајќи заштеда на трошоци.


Нашиот асортиман на услуги

Снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Продукцијата на видео со повеќе камери е главниот фокус на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion. Се користат неколку камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Снимањето со повеќе камери овозможува снимање на многу области на настанот од различни перспективи на сликата. Се користат камери со далечинско управување. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. На овој начин, едно лице може да управува со 5 или повеќе камери. Ова ви заштедува персонални трошоци.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Работејќи како видеоновинар долги години, успеав да стекнам релевантно искуство во оваа област. Ова резултираше со неколку стотици ТВ прилози и видео-прилози. Темите беа разновидни исто како и местата за кои се известуваше. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Употребата на неколку камери е исто така корисна за видео продукција на рунди разговори, интервјуа, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Се разбира, се потпираме на методот со повеќе камери, бидејќи тоа е ситуација на интервју и разговор со неколку луѓе. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Нема потреба од навалување на моторната тава кога станува збор за дискусии без публика.
Монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, не е доволно само снимање концерти, настани, интервјуа и дискусии итн. Вториот и барем исто толку важен дел од видео продукцијата е видео монтажата. Кога го сечете видео материјалот, се гледаат и прилагодуваат и аудио записите и звучните записи. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Можете исто така да испратите постоечки слики, текст, видео и аудио материјал. Ако, на пример, треба да се совладаат аудио записите од снимката на концертот, можеме да го направиме тоа или можете да го доставите како датотека.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Нашата палета на услуги вклучува и производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите не само што нудат непобедливи предности во однос на архивирањето. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Резултати од повеќе од 20 години креативен процес
Во Вајсенфелс, патот Am Güterbahnhof се редизајнира со 1,7 милиони евра од оглас за грант. Проектот вклучува 34 паркинг места, 2 автобуски постојки, јамка за вртење автобус и пристап до пешачкиот тунел без бариери.

Денеска во Вајсенфелс официјално е примопредавање ... »
Подготвени за спасување: Извештај за новите чамци за спасување на DLRG Weißenfels-Hohenmölsen, кои сега се подготвени за спасување во водата. Извештајот го прикажува крштевањето и презентацијата на чамците, како и интервју со Рони Столце за важноста на чамците за спасување за работата на DLRG.

Интервју со Рони Столце: Интервју со Рони Столце, ... »
Мислење на касиер од областа Бургенланд

Поглед на касиерка од областа ... »
Демо и дискусија со Мартин Папке (градоначалник на градот Вајсенфелс) - Гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Јавноста Bürgerstimme Burgenlandkreis во разговор со Мартин ... »
Патување низ 16-те села во Елстертал: видео интервју со Корина Трамер, Хартмут Кример и Клаус-Дитер Куник за илустрираната книга Ветерзеубе - 16 села во прекрасниот Елстертал и како настанала.

Илустрираната книга Ветерзеубе - 16 села во ... »
Stadtwerke Weißenfels претставува нов календар, дизајниран од ученици од Гетегимназијата: Интервју со управниот директор Ларс Мајнхард и професорката по уметност Ута Зомер за идејата зад проектот.

Пожарната санитација како посебна позадина: Stadtwerke ... »
25 години Центар за креативност Цајц: Како објектот ги поддржува надарените деца и млади луѓе во нивниот креативен и социјален развој.

Интервју со Волкмар Рајншмид, раководител на ... »
Златниот добиток на Требен: Рис и Ернст открија кражба на бренд за време на тргување со коњи - локални приказни

Златната стока на Требен: Рис и Ернст откриваат ... »
Матијас Вос во интервју со Уве Кранеис (градоначалник на здружението Droyßiger-Zeitzer Forst).

Матијас Вос во разговор со Уве Кранеис ...»
ТВ репортажа: Состанок на жителите во градското собрание на Цајц на теми за училишниот пејзаж и образовниот кампус

Интервју со Гец Улрих (окружен администратор ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion речиси насекаде во светот
Монгол · mongolian · mongolian
հայերեն · armenian · airméinis
हिन्दी · hindi · hindí
中国人 · chinese · кинески
español · spanish · espanhol
deutsch · german · tiếng Đức
tiếng việt · vietnamese · orang vietnam
eesti keel · estonian · estonia
Српски · serbian · serblane
français · french · francuski
dansk · danish · người Đan mạch
basa jawa · javanese · jávský
bugarski · bulgarian · ブルガリア語
日本 · japanese · seapánach
suomalainen · finnish · Ֆիններեն
한국인 · korean · cóiréis
svenska · swedish · suedeze
hrvatski · croatian · basa kroasia
slovenščina · slovenian · slóvenska
lëtzebuergesch · luxembourgish · لوگزامبورگی
latviski · latvian · latvijski
Русский · russian · ռուսերեն
gaeilge · irish · iers
عربي · arabic · árabe
қазақ · kazakh · kasahhi
македонски · macedonian · makedonski
فارسی فارسی · persian farsia · perzská farsia
беларускі · belarusian · белорус
íslenskur · icelandic · islandski
עִברִית · hebrew · tiếng do thái
português · portuguese · পর্তুগীজ
azərbaycan · azerbaijani · azerbaigiano
lietuvių · lithuanian · Λιθουανικά
বাংলা · bengali · Μπενγκάλι
polski · polish · lenkas
malti · maltese · maltesisk
čeština · czech · чешский язык
bahasa indonesia · indonesian · इन्डोनेशियाई
bosanski · bosnian · ボスニア語
norsk · norwegian · ნორვეგიული
ქართული · georgian · জর্জিয়ান
українська · ukrainian · украински
română · romanian · rumāņu valoda
suid afrikaans · south african · dienvidāfrikānis
magyar · hungarian · mađarski
slovenský · slovak · اسلواکی
türk · turkish · 터키어
shqiptare · albanian · albanez
english · anglais · angol
italiano · italian · italialainen
Ελληνικά · greek · greek
nederlands · dutch · डच


Stranica je ažurirana od strane Jeffrey Kwon - 2023.12.03 - 14:20:31