Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Специјалист за промотивно видео Концертно видео снимање видео монтажа


Првата страница Услуги Цените Од нашите референци Контактирајте не

Од нашите бројни резултати од преку 20 години видео продукција

Интервју со Томас Бом (раководител на окружната...


Томас Бом, куфер Saale-Unstrut 2018/2019 година, ТВ-извештај , област Бургенланд, земјоделска маркетинг компанија Саксонија-Анхалт, Фотосесија, интервју, Канцеларија за економски прашања


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
за објавување на Интернет, ТВ, на ДВД, BluRay...Високи барања и ограничени финансиски средства - тешка комбинација?

Обично треба да направите избор бидејќи овие опции меѓусебно се исклучуваат. Сепак, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Камерите што ги користиме се модерни модели со големи, најнова генерација 1-инчни сензори за слика од ист тип. Одличен квалитет на сликата е загарантиран дури и во тешки услови на осветлување. Со камерите може да се ракува од далечина со користење на програмабилни навали на моторот, што ги минимизира трошоците за персоналот и ги намалува трошоците.


Ова се меѓу другото и нашите услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер кога станува збор за снимање со повеќе камери и видео продукција. Ние користиме камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Уредувањето на видеото се одвива на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

Кога станува збор за снимање видео театарски претстави, концерти, читања итн., природно го користиме методот со повеќе камери. Ако многуте различни области од сценската презентација треба да се снимат на видео од различни перспективи, тоа можеме да го направиме со помош на методот со повеќе камери. Се користат камери со далечинско управување. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. Потребно е само едно лице да ги контролира сите камери. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Во текот на годините беа направени стотици видео-прилози и ТВ прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Темите се движеа од актуелни вести и информации до културни и спортски настани, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од задачата, неколку камери се користат и за интервјуа, настани за дискусија и тркалезни маси. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Секогаш се неопходни повеќе од две камери кога станува збор за интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Нема потреба од навалување на моторната тава кога станува збор за дискусии без публика.
Видео монтажа, прилагодување на видео, аудио монтажа

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е секако само половина од битката. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. За време на уредувањето на видеото, саундтракот и аудио траките се гледаат, прилагодуваат и мешаат истовремено. Интеграцијата на дополнителен текст и материјал за слики, како и интеграција на логоа и замаглувања, исто така се случува за време на уредувањето на видеото. Доколку сакате да се интегрира видео материјал од вас или од други извори, добредојдени сте да го поднесете ова. Аудио записите од концертните снимки исто така може да се ремиксираат и ремастерираат.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите не само што нудат непобедливи предности во однос на архивирањето. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

Резултати и исходи во врска со видео продукцијата
Тандем велосипедска тура како знак против депресија: Турнејата MUT на германската лига за депресија прави попатна посета во Вајсенфелс. Интервју со учесничката Андреа Рош за нејзините искуства од турнејата и важноста на размената и поддршката.

Германската лига за депресија како гостин во ... »
Задолжителна вакцинација за медицински области - Жител на Бургенландкрајс

Задолжителна вакцинација за медицински области - ... »
Слушање наместо послушност - мислење на граѓанин од областа Бургенланд.

Слушање наместо послушност - Мисли на граѓанин - ... »
Концерт на Реј Купер Unplugged во црквата на замокот Госек

Концерт во живо на Реј Купер во црквата на замокот ... »
Силни заедно против дрогата - Гетегимназијата Вајсенфелс во борбата против злоупотребата на дрога - ТВ извештај со интервјуа со ученици, наставници, Силвио Клавон и Ханс-Јирген Нојфанг за важноста на кохезијата и превенцијата.

Спортот како превенција - Како Гетегимназијата ... »
30 години од падот на Берлинскиот ѕид - слободата мислам. Барање индиции - идентитет и промена

Слободата мислам. Барање индиции - идентитет и ... »
Даночниот бунт: Претприемачот Штефен ја намалува продажбата во знак на протест против даночната политика - Ексклузивно интервју.

Збогум даноци: Како претприемачот Штефен активно ... »
Еден ден во клиниката Асклепиос во Вајсенфелс со главниот лекар Др. медицински Ендрју Хелвегер. Во овој ТВ прилог, еден ден во Asklepiosklinik Weißenfels со главниот лекар Др. медицински Прикажан Андреас Хелвегер. Дел 2

Главниот лекар Др. медицински Андреас Хелвегер: ...»
Разновидноста на ставовите значи дека некои луѓе се избегнуваат.

Кога различните мислења водат до социјална ... »
Се стравува од нови поплави - Дирк Лоренц во интервју за основањето на граѓанската иницијатива „Поплава 2013“ во Цајц.

Позадина на основањето на граѓанската ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion околу светот
bahasa indonesia » indonesian » indonesiano
português » portuguese » партугальская
français » french » француски
nederlands » dutch » olandiż
bugarski » bulgarian » bulgaars
עִברִית » hebrew » hebraisk
basa jawa » javanese » الجاوية
bosanski » bosnian » bosniešu
македонски » macedonian » maqedonase
қазақ » kazakh » казахский
中国人 » chinese » chinese
español » spanish » španjolski
беларускі » belarusian » fehérorosz
svenska » swedish » sualainnis
Монгол » mongolian » mongoli keel
ქართული » georgian » گرجی
Русский » russian » 러시아인
türk » turkish » tyrkisk
deutsch » german » जर्मन
lëtzebuergesch » luxembourgish » lüksemburq
Српски » serbian » tiếng serbia
বাংলা » bengali » bengaliska
slovenščina » slovenian » スロベニア語
čeština » czech » češki
íslenskur » icelandic » isländska
lietuvių » lithuanian » litvanski
slovenský » slovak » Σλοβάκος
فارسی فارسی » persian farsia » persia persia
română » romanian » rumunski
norsk » norwegian » noors
tiếng việt » vietnamese » vjetnamietis
azərbaycan » azerbaijani » aserbaídsjan
日本 » japanese » giapponese
gaeilge » irish » ирландский
latviski » latvian » lätlane
malti » maltese » maltčina
हिन्दी » hindi » hintçe
magyar » hungarian » ungaresch
հայերեն » armenian » arménsky
hrvatski » croatian » Хорватська
suid afrikaans » south african » afrika kidul
suomalainen » finnish » fins
eesti keel » estonian » estonian
عربي » arabic » tiếng Ả rập
українська » ukrainian » ウクライナ語
polski » polish » Đánh bóng
shqiptare » albanian » albansk
한국인 » korean » korejiešu
english » anglais » anglisht
dansk » danish » danese
italiano » italian » italialainen
Ελληνικά » greek » grieks


עדכון בוצע על ידי Enrique Leng - 2023.12.01 - 07:19:07