Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Концертна видео продукција документарист Видео продукција со повеќе камери


Добредојдовте Опсег на понуди Барање за понуда Претходни проекти Контакт

Од нашите резултати создадени во повеќе од 20 години видео продукција.

Нова станица на главната станица: ТВ репортажа за...


прстен трамвај, државен министер , Наумбург, интервју, главната станица, предворје, инаугурација, ТВ репортажа, Андреас Месерли (управен директор на Naumburger Strassenbahn GmbH), окружен администратор, нова станица


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најекономичен, а сепак професионален начин за снимање настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави ...
... да ги објавите на ТВ, Интернет, ДВД, BluRay итн.Високи барања и покрај ограничените финансии?

Нормално, не можете да изберете помеѓу двете опции. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Користиме модерни камери од ист тип од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи. Одличен квалитет на сликата се постигнува дури и при тешки услови на осветлување. Камерите може да се контролираат од далечина преку употреба на програмабилни моторизирани навали, минимизирајќи ја потребата од персонал и намалувајќи ги трошоците.


Овие се вклучени меѓу другите услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Главното поле на активност на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е снимање видео со повеќе камери и видео продукција. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Видео материјалот се сече на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на театарски претстави, концерти, читања ...

Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Користејќи го методот со повеќе камери, го реализираме видео снимањето на сценската изведба од многу различни перспективи. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. На овој начин, 5 или повеќе камери може да бидат контролирани од само едно лице. Цел настан може целосно да биде снимен од само едно лице.
ТВ и видео извештаи за радио и интернет стриминг

Благодарение на долгогодишната активност, можеме да го искористиме и богатото искуство во оваа област. Ова резултираше со неколку стотици ТВ прилози и видео-прилози. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео продукција на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Употребата на неколку камери е исто така корисна за видео продукција на рунди разговори, интервјуа, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Секогаш се неопходни повеќе од две камери кога станува збор за интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Потребното време може да се намали ако видео снимките се разговори и интервјуа без публика.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е секако само половина од битката. По снимањето на видеото, неминовно следи видео монтажата. Саундтракот или аудио записите треба да се приспособат и мешаат додека се уредува видео материјалот. Дополнителен текст, слика и видео материјал, како и замаглувања се исто така дизајнирани и интегрирани за време на уредувањето на видеото. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди мало сериско производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. УСБ-мемориските картички и хард дисковите имаат ограничен рок на траење. На Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а им недостасуваат електронски компоненти. Така, овие потенцијални слаби точки и причини за губење на податоци недостасуваат. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

резултати од нашата работа
Фасцинантни минерали и фосили: берзата во Бад Косен во областа Бургенланд. Интервјуа со експерти од здружението за минералогија

Bad Kösen: Елдорадо за љубителите на минерали и ... »
Европски перспективи во Домот на културата во Вајсенфелс: ТВ-извештај за разговорите за Европа Извештај за европските перспективи за кои се дискутира на Европските разговори во Домот на културата во Вајзенфелс. интервјуа со др Мајкл Шнајдер, Ричард Кинел и Роби Риш даваат увид во европските случувања.

Доживејте ја Европа одблиску: ТВ-извештај за ... »
Дирк Лоренц во разговор за потеклото и целите на граѓанската иницијатива поплава 2013 во Цајц.

Дирк Лоренц, основачот на граѓанската ... »
Прес-конференција на SSC ​​SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Преглед на увиди Outlook Дел 2

Дел 2 SSC Saalesportclub Weissenfels Прес-конференција Прегледи Увид ... »
Снимка од протестната акција КРАЈ НА АМПЕЛШПИЛХЕН во Вајсенфелс на 18 септември 2023 година

Преглед на 18 септември 2023 година: Видео ... »
„Како партнерството овозможува заложба за зачувување на спомениците: The Steintorturm am Brühl in Zeitz - Разговор со претставници на партнерската асоцијација Детмолд-Цајц“

„Историјата на Steintorturm am Brühl и партнерството ... »
Абакај - девојка од гитара - музичко видео

Гитар девојка - музичко видео на музичкиот проект ... »
Аплауз за носителите на маски - мисли на граѓанин - гласот на граѓаните на Бургенландкрајс

Аплауз за носителите на маски - гласот на граѓаните на ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion на вашиот јазик
slovenský   slovak   tiếng slovak
bugarski   bulgarian   البلغارية
shqiptare   albanian   албанець
íslenskur   icelandic   ісландская
中国人   chinese   kineski
čeština   czech   चेक
فارسی فارسی   persian farsia   persisch farsie
slovenščina   slovenian   basa slovenia
español   spanish   Испани
عربي   arabic   arabesch
македонски   macedonian   mazedonesch
bahasa indonesia   indonesian   Ինդոնեզերեն
română   romanian   румынский
bosanski   bosnian   босниялық
gaeilge   irish   irish
हिन्दी   hindi   hindí
polski   polish   польський
português   portuguese   पुर्तगाली
magyar   hungarian   ungarisch
қазақ   kazakh   kasahhi
français   french   fransk
suid afrikaans   south african   sydafrikansk
հայերեն   armenian   armênio
日本   japanese   seapánach
dansk   danish   दानिश
norsk   norwegian   ノルウェー語
Монгол   mongolian   მონღოლური
ქართული   georgian   gürcü
Ελληνικά   greek   grecki
Српски   serbian   塞尔维亚
suomalainen   finnish   finlandês
lëtzebuergesch   luxembourgish   Люксембург
svenska   swedish   swedia
nederlands   dutch   nederlands
türk   turkish   turco
deutsch   german   გერმანული
basa jawa   javanese   جاوه ای
বাংলা   bengali   bengalščina
italiano   italian   İtalyan
eesti keel   estonian   Естонська
tiếng việt   vietnamese   vietnamita
azərbaycan   azerbaijani   азербејџански
українська   ukrainian   украин
беларускі   belarusian   bielorusso
hrvatski   croatian   ხორვატული
malti   maltese   maltčina
english   anglais   ingliż
lietuvių   lithuanian   lituano
한국인   korean   korejština
עִברִית   hebrew   ivrits
latviski   latvian   lettisch
Русский   russian   俄语


Obnovenie stránky, ktorú vytvoril Amit Adamu - 2023.12.03 - 13:22:05