Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Снимање видео со повеќе камери видеограф видео новинар


Добредојдовте Опсег на понуди Преглед на трошоци Од нашите референци Контакт

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)
Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер кога станува збор за снимање со повеќе камери и видео продукција. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Видео материјалот се сече на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.


Видео продукцијата со повеќе камери користи повеќе камери за снимање на еден настан.
Ова овозможува поголема покриеност и може да го поедностави уредувањето и постпродукцијата.

Производството со повеќе камери бара внимателно планирање и координација помеѓу снимателите и продукцискиот тим.
Продукциите со повеќе камери често бараат посебен аудио тим покрај снимателите.
Производството со повеќе камери може да бара и дополнителна опрема за осветлување за да се обезбеди постојано осветлување на сите камери.

Ова може да биде особено тешко во тесни простори или кога повеќе камери снимаат ист предмет.
Продукциите со повеќе камери може да се користат за снимање снимки од субјект одблиску и широкоаголни.
Производството со повеќе камери може да се користи за снимање и настани на отворено и внатре.

Оваа снимка потоа може да се уредува и спои за да се создаде приказ од 360 степени на настанот.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер кога станува збор за снимање со повеќе камери и видео продукција. Се користат професионални камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Уредувањето на видеото се врши со помош на професионален софтвер на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на театарски претстави, концерти, читања ...

Кога станува збор за снимање видео театарски претстави, концерти, читања итн., природно го користиме методот со повеќе камери. Користејќи го методот со повеќе камери, го реализираме видео снимањето на сценската изведба од многу различни перспективи. Ние користиме камери кои се контролираат од далечина. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. Потребно е само едно лице да ги контролира сите камери. Не се потребни дополнителни сниматели.
ТВ и видео извештаи за радио, стриминг и интернет

Порасна богато искуство од многу години како видео новинар. Во текот на годините беа произведени и емитувани стотици видео-прилози и ТВ-прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство е толку богато што можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас за секакви теми.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од задачата, неколку камери се користат и за интервјуа, настани за дискусија и тркалезни маси. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Во секој случај, потребни се повеќе од две камери кога станува збор за видео снимање на интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Ако интервјуата, разговорите или рундите за дискусија се снимаат без публика, нема потреба од навалување на моторот.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. По снимањето видео, уредувањето на видеото е логичен следен чекор во производството на видео. Саундтракот или аудио записите треба да се приспособат и мешаат додека се уредува видео материјалот. Ако треба да се интегрираат дополнителен текст и материјал за слика, тоа не е проблем. Логоата и замаглувањата исто така може да се дизајнираат и интегрираат. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Нашата палета на услуги вклучува и производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. Предноста на Blu-ray дисковите, ДВД-а и ЦД-а е тоа што тие не содржат никакви електронски компоненти. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се најдобриот избор за продажба, подарување или архивирање музика и видеа како спомен.

Резултати од повеќе од 20 години креативен процес
Марк Хонауер во видео интервју: Klangschmiede Zeitz и фестивалот Mühlgraben 2021 година

Хаус, мелодична куќа, хардтек: Марк Хонауер во ... »
ТВ репортажа: Катедралата Наумбург во областа Бургенланд станува светско наследство на УНЕСКО - Рајнер Хаселоф и Гец Улрих го предаваат сертификатот.

Церемонијално предавање на сертификатот: ... »
Weißenfelser Handballverein 91 (WHV 91) ја задржува предноста против СВ 07 Аполенсдорф во Бургенландкрајс: Интервју со тренерот Бјорн Венигер за тактиката и стратегијата на неговиот тим.

ТВ репортажа: ВХВ 91 победи на возбудливиот ... »
In einem Gespräch mit Christine Beutler erkundet Amy, die enthusiastische Bildungswandlerin, Lernbegleiterin und Mutter, die Welt der neuen Lernorte, Schulgründungen und die transformative Kraft, die Eltern entfalten können.

Amy, die leidenschaftliche Bildungswandlerin, Lernbegleiterin und Mutter, erkundet zusammen mit ...»
Возбудлива фудбалска вечер во Зорбау: Разговаравме со Дитмар Нојхаус (претседател на Блау-Вајс Зорбау) и Маик Кунзе (спортски директор и главен тренер на Блау-Вајс Зорбау) пред последниот домашен натпревар против Магдебургер СВ Борде.

Последниот домашен натпревар на Блау Вајс Зорбау ... »
-Wir zeitzen- беше насловот на уште еден настан како дел од фестивалот Мендл во манастирот Поса на 24 август 2019 година.

Во рамките на фестивалот Мендл, на 24 август 2019 година ... »
Зад сцената: ТВ репортажа ги придружува градоначалникот и извршниот директор на обиколка на поранешната болница

По стапките на минатото: градоначалникот и ... »
Најдобрите сцени и голови од ракометниот натпревар помеѓу ХК Бургенланд и ХК Родертал II на ТВ Бургенландкрајс

ТВ репортажа за ракометниот натпревар во женска ... »
Stadtwerke Zeitz ја промовира културата и спортот локално - Манастирот Поса како симбол за посветеноста на Stadtwerke Zeitz: Ларс Зиман ја објаснува важноста на спонзорските договори за локалната сцена. Еден ТВ извештај ги истакнува различните проекти.

Stadtwerke Zeitz ги предаде спонзорските договори на ... »
Судијата Керстин Вебер за важноста на фер-плејот и спортскиот дух на спортските денови во Наумбург: Интервју со судијата за важноста на спортскиот дух и фер-плејот во натпреварите.

Интервју со Хајке Бернер: Како спортските денови на ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion меѓународни
nederlands ⟩ dutch ⟩ هلندی
basa jawa ⟩ javanese ⟩ giavanese
Српски ⟩ serbian ⟩ serbo
magyar ⟩ hungarian ⟩ mađarski
عربي ⟩ arabic ⟩ arabialainen
日本 ⟩ japanese ⟩ Япон
íslenskur ⟩ icelandic ⟩ İzlandaca
македонски ⟩ macedonian ⟩ მაკედონელი
suomalainen ⟩ finnish ⟩ fínsky
Русский ⟩ russian ⟩ venäjän kieli
ქართული ⟩ georgian ⟩ georgískt
shqiptare ⟩ albanian ⟩ албанець
bosanski ⟩ bosnian ⟩ босански
svenska ⟩ swedish ⟩ suedeze
فارسی فارسی ⟩ persian farsia ⟩ Պարսկական Պարսկաստան
română ⟩ romanian ⟩ rumın
polski ⟩ polish ⟩ полски
中国人 ⟩ chinese ⟩ chinois
հայերեն ⟩ armenian ⟩ arménský
français ⟩ french ⟩ ফরাসি
қазақ ⟩ kazakh ⟩ kazake
বাংলা ⟩ bengali ⟩ бенгалски
latviski ⟩ latvian ⟩ لاتفيا
bugarski ⟩ bulgarian ⟩ bulgarsk
gaeilge ⟩ irish ⟩ irland
english ⟩ anglais ⟩ angličtina
Монгол ⟩ mongolian ⟩ monqol
norsk ⟩ norwegian ⟩ norveški
deutsch ⟩ german ⟩ גֶרמָנִיָת
slovenský ⟩ slovak ⟩ slowaaks
tiếng việt ⟩ vietnamese ⟩ vietnam
slovenščina ⟩ slovenian ⟩ esloveno
español ⟩ spanish ⟩ 스페인의
hrvatski ⟩ croatian ⟩ hırvat
eesti keel ⟩ estonian ⟩ এস্তোনিয়ান
čeština ⟩ czech ⟩ צ'כית
Ελληνικά ⟩ greek ⟩ grieks
malti ⟩ maltese ⟩ malteški
bahasa indonesia ⟩ indonesian ⟩ người indonesia
azərbaycan ⟩ azerbaijani ⟩ azerbajdžanski
lëtzebuergesch ⟩ luxembourgish ⟩ lucemburský
lietuvių ⟩ lithuanian ⟩ tiếng lithuania
हिन्दी ⟩ hindi ⟩ hindi
한국인 ⟩ korean ⟩ корейська
suid afrikaans ⟩ south african ⟩ јужно Африканец
беларускі ⟩ belarusian ⟩ bjeloruski
italiano ⟩ italian ⟩ 이탈리아 사람
українська ⟩ ukrainian ⟩ ukrajinski
עִברִית ⟩ hebrew ⟩ ヘブライ語
türk ⟩ turkish ⟩ トルコ語
português ⟩ portuguese ⟩ portekizce
dansk ⟩ danish ⟩ დანიური


Opdateret af Gerardo Hall - 2023.12.01 - 07:31:13