Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion видео продукција креативен директор видео новинар


Првата страница Нашите услуги Преглед на трошоци Преглед на проектот Контакт

Резултати од повеќе од 20 години креативен процес

Возбудливи натпревари во веслачкиот клуб: ТВ...


чашка за општински комунални услуги, Weißenfelser Stadtwerke, ТВ репортажа, Бургенландкрајс , веслачки клуб Rot - Weiß Naumburg 1908 e. V., интервју, окружни детски и младински игри, возења со ергометар, веслачки клуб Weissenfels 1884 eV, Дагмар Ритер (тренер за деца и млади Веслачки клуб Вајсенфелсер)


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
за објавување на Интернет, ТВ, на Blu-ray диск, ДВДДали се стремите кон високо ниво и покрај оскудните ресурси?

Ретко е возможно да ги има и двете во исто време. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Користиме модерни камери со големи, најнова генерација на сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Оптималниот квалитет на сликата се постигнува во тешки услови на осветлување. Камерите може да се контролираат од далечина со програмабилните навали на моторот, што ја намалува работната сила и трошоците.


Овие се вклучени меѓу другите услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди снимање и продукција на видео со повеќе камери. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Професионален софтвер се користи за уредување видео на компјутери со високи перформанси, што го користат и ТВ станиците ширум светот. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

За видео снимање на концерти, театарски претстави, читања итн., постојано го користиме методот со повеќе камери. Ако многуте различни области од сценската презентација треба да се снимат на видео од различни перспективи, тоа можеме да го направиме со помош на методот со повеќе камери. Ние користиме камери кои се контролираат од далечина. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. Потребно е само едно лице да ги контролира сите камери. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Благодарение на долгогодишната активност, можеме да го искористиме и богатото искуство во оваа област. Беа произведени и емитувани неколку стотици ТВ прилози, видео-прилози и прилози. Темите беа разновидни исто како и местата за кои се известуваше. Тие вклучуваат актуелни информации и вести, социјални настани, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Исто така користиме повеќе камери за снимање интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Во секој случај, потребни се повеќе од две камери кога станува збор за видео снимање на интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Видео монтажа, прилагодување на видео, аудио монтажа

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е секако само половина од битката. По снимањето видео, уредувањето на видеото е логичен следен чекор во производството на видео. Важен дел од уредувањето видео материјал е прилагодување и мешање на саундтракот или аудио траките. Ако треба да се интегрираат дополнителен текст и материјал за слика, тоа не е проблем. Логоата и замаглувањата исто така може да се дизајнираат и интегрираат. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. Кога станува збор за архивирање аудио, видео и податоци, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат јасни предности. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Од нашите резултати создадени во повеќе од 20 години видео продукција.
Граѓанскиот глас на Бургенландкрајс - Како ги уништувате луѓето?

Како ги уништувате ... »
100 години женско право на глас: Изложба за вечноста - ТВ-прилог за славеничкиот настан и изложбата „Би се бирал сам“ во музејот на замокот Ној-Аугустусбург во Вајсенфелс, со интервјуа од посетителите и управата на Музејот на замокот.

Право на глас на жените: Изложба за 100-годишнината - ... »
Концертот на Реј Купер во живо во замокот Госек

Концерт на Реј Купер Unplugged во црквата на замокот ... »
Интервју со Ekkart Günther: Како Stadtwerke Weißenfels ја вози електромобилноста: Разговор со управниот директор на Stadtwerke Weißenfels за посветеноста на компанијата за електромобилност и важноста на новата станица за полнење.

Нова станица за полнење во Autohaus Kittel: Шанса за ... »
Проширување на музејот Луцен за масовни гробници, споменикот на Густав Адолф, финансирање и личен придонес, окружниот администратор Гец Урлих и градоначалникот на Лицен потпишаа договор, во интервју со Катја Розенбаум

Градоначалникот на Лицен и окружниот ... »
Вајсенфелс: Археолошкото ископување во старата област открива наоди од минатото

Археолошки богатства ископани од земјата: Интервју ... »
Мешавина од енергија и суровини - Јан Сонг Кинг - Мислења од областа Бургенланд.

Мешавина од енергија и суровини - Јан Сонг Кинг - ... »
Училишниот придружник - Писмото од жител - Гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Училишниот придружник - мислење на граѓанин од ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion на вашиот јазик
norsk ▸ norwegian ▸ norueguês
dansk ▸ danish ▸ dánština
english ▸ anglais ▸ angličtina
فارسی فارسی ▸ persian farsia ▸ farsça farsça
қазақ ▸ kazakh ▸ kazahu
eesti keel ▸ estonian ▸ estonia
中国人 ▸ chinese ▸ cinese
tiếng việt ▸ vietnamese ▸ vietnamesesch
عربي ▸ arabic ▸ arabisk
հայերեն ▸ armenian ▸ armenialainen
bugarski ▸ bulgarian ▸ basa bulgaria
polski ▸ polish ▸ polere
azərbaycan ▸ azerbaijani ▸ aserbaidžaan
svenska ▸ swedish ▸ İsveççe
বাংলা ▸ bengali ▸ Μπενγκάλι
Русский ▸ russian ▸ russisch
Српски ▸ serbian ▸ صربی
shqiptare ▸ albanian ▸ arnavut
hrvatski ▸ croatian ▸ croatian
bahasa indonesia ▸ indonesian ▸ Индонез
slovenský ▸ slovak ▸ السلوفاكية
latviski ▸ latvian ▸ lettone
türk ▸ turkish ▸ tyrkneska
español ▸ spanish ▸ Іспанская
íslenskur ▸ icelandic ▸ ісландська
ქართული ▸ georgian ▸ người gruzia
suid afrikaans ▸ south african ▸ południowa afryka
italiano ▸ italian ▸ taljan
suomalainen ▸ finnish ▸ phần lan
македонски ▸ macedonian ▸ macedón
basa jawa ▸ javanese ▸ người java
עִברִית ▸ hebrew ▸ hebreo
deutsch ▸ german ▸ němec
português ▸ portuguese ▸ पुर्तगाली
Ελληνικά ▸ greek ▸ kreikkalainen
slovenščina ▸ slovenian ▸ סלובנית
lëtzebuergesch ▸ luxembourgish ▸ 룩셈부르크어
हिन्दी ▸ hindi ▸ hindi
bosanski ▸ bosnian ▸ bosnių
日本 ▸ japanese ▸ japanilainen
lietuvių ▸ lithuanian ▸ Литва
gaeilge ▸ irish ▸ আইরিশ
čeština ▸ czech ▸ češki
беларускі ▸ belarusian ▸ běloruský
українська ▸ ukrainian ▸ ukrainiečių
malti ▸ maltese ▸ المالطية
nederlands ▸ dutch ▸ холандски
magyar ▸ hungarian ▸ macarca
română ▸ romanian ▸ rumænsk
français ▸ french ▸ fraincis
Монгол ▸ mongolian ▸ mongolski
한국인 ▸ korean ▸ coreano


Révision de cette page par Eric Gong - 2024.06.24 - 16:44:46