Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Креатор на видео содржина Видео продукција на ТВ репортажи Специјалист за видео 360 степени


Добредојдовте Нашиот асортиман на понуди Цените Завршени проекти Контакт

Резултати од повеќе од 20 години креативен процес

„Витезшка борба и занаетчиство на есенскиот пазар...


ТВ репортажа, борби со витези, средновековен пазар, интервјуа со Мартина Вебер (прва претседателка Drei Türme eV), Бургенландкрајс, борби со мечеви, есенски пазар, Хохенмолсен, Дирк Холцхух (1. борбена група со мечови на витези Communionis Milzin) , ракотворби


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање концерти, театарски претстави, настани, разговори...
за издавање на ТВ, веб, Blu-ray диск, ДВДДали се стремите кон високо ниво и покрај оскудните ресурси?

Овие опции обично си пречат една на друга. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Ние користиме камери со најновата генерација на големи сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Оптималниот квалитет на сликата се постигнува дури и при неповолни услови на осветлување. Со камерите може да се ракува далечински со користење на програмабилни навали на моторот, што ги намалува трошоците за персоналот и трошоците.


Ова се меѓу другото и нашите услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Продукцијата на видео со повеќе камери е главниот фокус на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion. Се користат професионални камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на театарски претстави, концерти, читања ...

Кога станува збор за снимање видео театарски претстави, концерти, читања итн., природно го користиме методот со повеќе камери. Користејќи го методот со повеќе камери, го реализираме видео снимањето на сценската изведба од многу различни перспективи. Се користат камери со далечинско управување. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. Ова ја намалува работната сила и трошоците бидејќи едно лице може да контролира повеќе камери.
ТВ и видео извештаи за радио, стриминг и интернет

Работејќи како видеоновинар долги години, успеав да стекнам релевантно искуство во оваа област. Беа произведени и емитувани стотици ТВ прилози и прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Поради нашето долгогодишно искуство, можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас на речиси секоја тема.
Видео продукција на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од задачата, неколку камери се користат и за интервјуа, настани за дискусија и тркалезни маси. За едноставни интервјуа со само едно лице, 2 камери може да бидат доволни доколку прашателот не се прикажува на сликата. Секогаш се неопходни повеќе од две камери кога станува збор за интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Ако треба да се снимаат рунди разговори без публика, можеби нема да биде потребно навалување на моторот. Ова го намалува техничкиот напор.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Се разбира, снимањето настани, концерти, интервјуа и дискусии не е доволно. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. Важен дел од уредувањето видео материјал е прилагодување и мешање на саундтракот или аудио траките. Интеграцијата на дополнителен текст и материјал за слики, како и интеграција на логоа и замаглувања, исто така се случува за време на уредувањето на видеото. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. Бидејќи Blu-ray-дисковите, ДВД-а и ЦД-а не содржат електронски компоненти, оваа потенцијална ранливост и причина за губење на податоци е отсутна. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се најдобриот избор за продажба, подарување или архивирање музика и видеа како спомен.

Резултати од повеќе од 20 години креативен процес
Пролевање: опасност за невакцинираните? - Интервју со Нинџа - Граѓанскиот глас на Бургенландкрајс

Пролевање: опасност за невакцинираните? Нинџа за ... »
ОСНОВЕН ЗАКОН, НЕ БЛАГОДАРАМ? - Ралф Боес во Наумбург - Писмо од граѓанин на областа Бургенланд

ОСНОВЕН ЗАКОН, НЕ БЛАГОДАРАМ? - Ралф Боес во ... »
Увид во практиката на детската психологија: Интервју со Др. медицински Карина Хинцман од клиниката Асклепиос во Вајсенфелс

Увид во светот на детската психологија: Интервју ... »
ТВ репортажа за интензивната подготовка на државниот состав во дисциплините борбеност и дуо за Претседателскиот куп во клинкерските сали во Цајц.

Извештај за подготовките на државниот тим за борби и ... »
Интервју со Мадлен Реданц, раководител за односи со јавноста во Asklepios Klinik Weißenfels, за Денот на отворањето на глувчето и неговата важност за децата.

Интервју со Мадлен Реданц, раководител за односи со ... »
Фокус на безбедноста на децата: KiTa Knirpsenland во Вајсенфелс се потпира на елеци со висока видливост за најмалите.

Превенција во патниот сообраќај: Децата KiTa во областа ... »
87-годишниот пингпонгар Клаус Сомермаер приреди импресивен настап на турнирот на ВСГ Кугелберг Вајсенфелс против ТСВ Ајнтрахт Лицен.

На турнирот во пинг-понг на ВСГ Кугелберг ... »
WHV 91 победи на ракометниот натпревар против СВ 07 Аполенсдорф во областа Бургенланд: Интервју со тренерот Бјорн Венигер за победата и настапот на неговиот тим.

Ракомет во областа Бургенланд: ВХВ 91 го совлада СВ 07 ... »
Замокот Госек - импресивна градба со богата историја. Во видео интервјуто, Роберт Вајнкауф дава увид во историјата на замокот, од замокот до неговата сегашна форма. Се споменуваат Зале, Адалберт фон Хамбург-Бремен и Бернхард фон Полниц.

Искусете ја историјата одблиску - замокот Госек во ... »
Интервју со Грит Датоу (Управен директор Хајцман Цајц) - Како компанијата Хајцман Цајц има корист од повратниците и какви барања има од новите вработени

Интервју со Армин Шримпф (плочка, слој од плоча, ...»
Работилница во Глобус: Резба на тиква со Артур Фелгер: ТВ-прилог за семинар на клиентите за резба на тиква во трговскиот центар Глобус во Тејсен во Бургенландкрајс. Интервјуто со Артур Фелгер, предавач по азиско резбање зеленчук и овошје, е за уметноста на резбање тикви и како најдобро да се направи тоа.

Резба на тиква во Глобус: Работилница со Артур ... »
Плаќањето даноци е нешто од минатото: еден претприемач користи нови методи за да го изрази своето незадоволство од даночната политика.

Даночниот бунт: Претприемачот Штефен ја ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ширум светот
suid afrikaans » south african » cənubi afrikalı
français » french » ֆրանսերեն
中国人 » chinese » chinez
հայերեն » armenian » Јерменски
português » portuguese » португальська
norsk » norwegian » norra keel
íslenskur » icelandic » исланд
Ελληνικά » greek » грэцкі
nederlands » dutch » ჰოლანდიური
tiếng việt » vietnamese » vietnamita
gaeilge » irish » irland
hrvatski » croatian » хорват
english » anglais » tiếng anh
українська » ukrainian » ukraiņu
lëtzebuergesch » luxembourgish » luxemburgs
türk » turkish » turečtina
বাংলা » bengali » bengaleză
हिन्दी » hindi » հինդի
беларускі » belarusian » běloruský
eesti keel » estonian » estonesch
bosanski » bosnian » 보스니아어
deutsch » german » Немачки
عربي » arabic » arābu
español » spanish » Ισπανικά
Монгол » mongolian » tiếng mông cổ
malti » maltese » malteški
日本 » japanese » ճապոներեն
latviski » latvian » Латышский
lietuvių » lithuanian » литовський
suomalainen » finnish » finlandiż
čeština » czech » чех
Српски » serbian » сербская
italiano » italian » italų
فارسی فارسی » persian farsia » ফারসি ফারসি
română » romanian » rumänska
polski » polish » польскі
ქართული » georgian » জর্জিয়ান
dansk » danish » دانمارکی
svenska » swedish » orang swedia
македонски » macedonian » מקדונית
қазақ » kazakh » 哈萨克语
magyar » hungarian » हंगेरी
עִברִית » hebrew » hebräisch
bugarski » bulgarian » bulharčina
Русский » russian » orosz
basa jawa » javanese » جاوه ای
slovenščina » slovenian » 슬로베니아
한국인 » korean » korejiešu
slovenský » slovak » eslovaco
bahasa indonesia » indonesian » indonesiano
shqiptare » albanian » albánsky
azərbaycan » azerbaijani » azerbejdžanski


Kaca iki dianyari dening Joe Dei - 2024.06.19 - 11:10:08