Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Video Produksioni i Koncertit operatori i kamerës Raportet televizive


Faqja kryesore Gama e ofertave Pasqyrë e kostos Nga referencat tona Na kontaktoni

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - incizim profesional i koncerteve, shfaqjeve teatrore, eventeve, bisedave me çmimin më të mirë në cilësi të lartë...
për publikim në internet, TV, BluRay, DVDNuk e humbet pretendimin e lartë pavarësisht burimeve të ulëta financiare?

Zakonisht duhet të përqendroheni në njërën ose tjetrën. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion është përjashtim nga rregulli. Kamerat që ne përdorim kanë sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç dhe janë të të njëjtit lloj si gjenerata e fundit. Cilësia e shkëlqyer e imazhit arrihet edhe në kushte të vështira ndriçimi. Kamerat mund të operohen nga distanca me animin e motorit të programueshëm, gjë që redukton shpenzimet e personelit dhe kursen kostot.


Nga gama e shërbimeve tona

Regjistrim paralel i videos me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

Kur bëhet fjalë për regjistrimin me shumë kamera dhe prodhimin e videos, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion është partneri juaj. Përdoren kamera profesionale të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Redaktimi i videos bëhet duke përdorur softuer profesional në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Video incizimi i koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve etj., sigurisht që bëhet me disa kamera. Regjistrimi me shumë kamera bën të mundur kapjen e zonave të shumta të ngjarjes nga këndvështrime të ndryshme në foto. Ne mbështetemi në kamerat moderne që kontrollohen nga distanca. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Në këtë fushë, gjithashtu, ne mund të mbështetemi në një përvojë të pasur të bazuar në shumë vite aktivitet. U prodhuan dhe u transmetuan qindra kontribute dhe reportazhe televizive. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin lajmet dhe informacionet e fundit, ngjarjet kulturore dhe sportive, garat, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Për shkak të përvojave tona të shumta, ne jemi në gjendje të punojmë për ju në pothuajse të gjitha temat për të prodhuar raporte televizive dhe video reportazhe.
Prodhimi video i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, eventeve të diskutimit, etj.

Në varësi të asaj që klienti dëshiron dhe si është situata në vend, disa kamera përdoren gjithashtu për intervista, raunde bisedash, ngjarje diskutimi, etj. Për intervista të thjeshta vetëm me një person, 2 kamera mund të jenë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk do të shfaqet në foto. Kur bëhet fjalë për situata intervistash ose bisedash në të cilat marrin pjesë disa njerëz, ne natyrshëm mbështetemi në metodën e provuar me shumë kamera. Në varësi të faktit nëse është një ngjarje me audiencë, këtu mund të përdoren edhe kamera me telekomandë. Përpjekja teknike zvogëlohet nëse regjistrimi i videos është i diskutimeve pa audiencë.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Një prodhim video nuk mund të përfundojë pa redaktim video. Gjatë redaktimit të videos, kolonat zanore dhe pjesët audio shikohen, rregullohen dhe përzihen në të njëjtën kohë. Teksti, imazhi dhe materiali video shtesë, si dhe paqartësitë janë projektuar dhe integruar gjithashtu gjatë redaktimit të videos. Ne gjithashtu kemi prerë video nga materialet e tyre ose nga burime të tjera. Nëse kolonat zanore të një regjistrimi koncerti do të ripërpunohen dhe përpunohen, ju mund t'i jepni ato në përputhje me rrethanat.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

Ne mund t'ju ofrojmë prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. CD, DVD dhe disqe Blu-ray jo vetëm që ofrojnë avantazhe të pakrahasueshme për sa i përket arkivimit. USB-të, kartat e kujtesës dhe disqet e ngurtë kanë një jetëgjatësi të kufizuar. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Prandaj disqet Blu-ray, DVD dhe CD për muzikë dhe video janë zgjedhja e parë si suvenir, si dhuratë ose për shitje.

Rezultatet e punës sonë
Raporti televiziv: Pas uraganit Friederike - Si po përparon puna e pastrimit në rrethin Burgenland

Uragani Friederike: Si brigada e zjarrit Weißenfels lufton dëmet e stuhisë ... »
"Fokus në Saksoni-Anhalt: Raporti televiziv mbi raundin e 4-të të Kampionatit Ndërkombëtar të Trail Truck Truck në Teuchern"

"Lufta për fitore: Benno Winter dhe "Përbindëshi i tij i ... »
Punonjësit në spital - Një letër nga një qytetar i rrethit Burgenland

Punonjësit në spital - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve ... »
Heinrich Schütz dhe Muzika e Paqes: Një raport televiziv mbi koncertin e shëtitores në Festivalin e 21-të të Muzikës Heinrich Schütz në Weißenfels. Në një intervistë me Dr. fil. Maik Richter është i shqetësuar për rëndësinë e muzikës si një mjet për zgjidhjen e konflikteve dhe se si muzika e Heinrich Schütz mund ta përmbushë këtë rol.

Verley uns Frieden: Raport televiziv mbi koncertin e shëtitores në Festivalin e ... »
Në çfarë epoke po jetojmë? – Mendimi i një qytetari nga rrethi Burgenland.

Në çfarë epoke po jetojmë? – Zëri i Qytetarëve ... »
Raportimi televiziv: Edicioni i 20-të i Zeitzer Michael nderon sipërmarrësit e rinj të shquar - me fjalime nga kryetari Christian Thieme dhe administratori i qarkut Görtz Ulrich

Ceremonia e ndarjes së çmimeve për sipërmarrësit e rinj: Edicioni i ... »
Mechthild Reinhard dhe Matthias Ohler në një bisedë pranë zjarrit në Naumburg (Hotel Zur alten Schmiede)

Bisedë pranë zjarrit në Naumburg (Hotel Zur alten Schmiede) me Mechthild ... »
Sportiv kundër drogës - Goethegymnasium Weißenfels tregon se si parandalimi mund të jetë i suksesshëm - Një raport televiziv me intervista të studentëve dhe mësuesve që theksojnë rëndësinë e sportit dhe parandalimit në parandalimin e drogës. Silvio Klawonn dhe Hans-Jürgen Neufang japin vlerësimin e tyre.

Sporti si një rrugëdalje nga kurthi i drogës - Goethegymnasium Weißenfels ... »
nuk ju intereson - Letra e një banori - Zëri i qytetarëve Burgenlandkreis

nuk ju intereson – Mendimi i një banori në lagjen ... »
Silvio Klawonn flet për rëndësinë e trajnimit me video në internet për komunitetin e arteve marciale Jodan Kamae Zeitz Në këtë intervistë me video, Silvio Klawonn flet për rëndësinë e trajnimit me video në internet për komunitetin e arteve marciale Jodan Kamae Zeitz gjatë pandemisë Corona. Ai ndan përvojën e saj për këtë format dhe se si ai ka ndihmuar në vazhdimin e klubit.

Silvio Klawonn flet për sfidat për komunitetin e arteve marciale Jodan Kamae Zeitz ... »
Qendra si burim paqeje: Jini aty në demonstrimin në Naumburg, 12 qershor 2023.

Vendosja e një shenje: PAQJA VJEN NGA QENDRA - Demonstrata në Naumburg, 12 qershor ... »
Lojë hendbolli, HC Burgenland II kundër Landsberger HV, regjistruar në 4K/UHD në Plotha midis Weißenfels dhe Naumburg, të gjithë golat, faullet dhe kartonët e verdhë, lojë e plotë

Regjistrimi i plotë i lojës së hendbollit mes HC Burgenland II dhe Landsberger ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion globale
বাংলা · bengali · bengali
हिन्दी · hindi · হিন্দি
gaeilge · irish · आयरिश
latviski · latvian · লাটভিয়ান
shqiptare · albanian · albanų
ქართული · georgian · gruzinų
norsk · norwegian · норвешки
lëtzebuergesch · luxembourgish · luxemburgs
dansk · danish · დანიური
basa jawa · javanese · javanesesch
suomalainen · finnish · fiński
polski · polish · kiillottaa
français · french · 法语
беларускі · belarusian · belarus
português · portuguese · người bồ Đào nha
қазақ · kazakh · казахстански
deutsch · german · niemiecki
slovenský · slovak · slowaaks
Монгол · mongolian · монголски
Ελληνικά · greek · griichesch
bosanski · bosnian · bosanski
Српски · serbian · serwies
italiano · italian · italština
日本 · japanese · japončina
Русский · russian · রাশিয়ান
bugarski · bulgarian · bulgarialainen
հայերեն · armenian · armene
azərbaycan · azerbaijani · azerbaidjan
українська · ukrainian · ucraniano
română · romanian · rumence
한국인 · korean · koreli
magyar · hungarian · Унгар
slovenščina · slovenian · Славенская
עִברִית · hebrew · héber
tiếng việt · vietnamese · vietnami
nederlands · dutch · dutch
عربي · arabic · arabies
svenska · swedish · suedeze
malti · maltese · מלטזית
lietuvių · lithuanian · Литвански
македонски · macedonian · македон
español · spanish · испанский
türk · turkish · اللغة التركية
íslenskur · icelandic · আইসল্যান্ডিক
english · anglais · ინგლისური
فارسی فارسی · persian farsia · perzisch farsia
eesti keel · estonian · eastóinis
bahasa indonesia · indonesian · indonézsky
中国人 · chinese · cina
suid afrikaans · south african · Южноафриканский
hrvatski · croatian · croata
čeština · czech · चेक


Cập nhật trang được thực hiện bởi Yuliya Li - 2023.12.01 - 06:46:32