Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Видео продукција на ТВ репортажи видеограф Концертна видео продукција


Првата страница Нашите услуги Преглед на трошоци Завршени проекти Лице за контакт

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање концерти, театарски претстави, настани, разговори...
за објавување на Интернет, ТВ, на ДВД, BluRay...Високи барања наспроти мал буџет?

Овие две работи обично не се можни во исто време. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Со големи сензори за слика од 1 инчи, користиме камери од ист тип од најновата генерација. Одличен квалитет на сликата е обезбеден дури и при тешки услови на осветлување. Камерите може да се контролираат од далечина преку употреба на програмабилни навали на моторот, со што се минимизираат трошоците за персонал, што доведува до заштеда на трошоци.


Овие се вклучени меѓу другите услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е една од ретките компании што нуди видео продукција со повеќе камери. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Уредувањето на видеото се одвива на компјутери со високи перформанси. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на концерти, театарски претстави, читања ...

Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Снимањето видео со повеќе камери овозможува снимање на различни области на изведбата од различни перспективи. Се користат камери со далечинско управување. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. Ова ја намалува работната сила и трошоците бидејќи едно лице може да контролира повеќе камери.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Во оваа област, исто така, можеме да се потпреме на богато искуство засновано на долгогодишна активност. Беа произведени и емитувани неколку стотици ТВ прилози, видео-прилози и прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Темите се движеа од актуелни вести и информации до културни и спортски настани, социјални настани и многу повеќе. Поради нашето долгогодишно искуство, можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас на речиси секоја тема.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Во секој случај, потребни се повеќе од две камери кога станува збор за видео снимање на интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Ако интервјуата, разговорите или рундите за дискусија се снимаат без публика, нема потреба од навалување на моторот.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на паричката. По снимањето видео, уредувањето на видеото е логичен следен чекор во производството на видео. Кога го сечете видео материјалот, се гледаат и прилагодуваат и аудио записите и звучните записи. Интеграцијата на дополнителен текст и материјал за слики, како и интеграција на логоа и замаглувања, исто така се случува за време на уредувањето на видеото. Можете исто така да испратите постоечки слики, текст, видео и аудио материјал. Ако, на пример, треба да се совладаат аудио записите од снимката на концертот, можеме да го направиме тоа или можете да го доставите како датотека.
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите не само што нудат непобедливи предности во однос на архивирањето. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. На Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а им недостасуваат електронски компоненти. Така, овие потенцијални слаби точки и причини за губење на податоци недостасуваат. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Резултати и исходи во врска со видео продукцијата
„Цајц како важна локација за информации за кариерата: ТВ-прилог од саемот“ Телевизискиот извештај го претставува Цајц како важна локација за информации за кариерата и известува за 21-от саем за информации за кариера во стручните училишта во Бургенландкрајс. Томас Бом и Мајкл Хилдебрант даваат увид во развојот на професионалниот свет

„21. информативен саем за кариери во Цајц: ... »
Од аналоген до дигитален јавен дијалог: Во видео интервју, Бјорн Блос зборува за платформите за учество на јавноста во Цајц

Кохезија и коопределување: Бјорн Блос во видео ... »
ТВ репортажа за Мајкл Мендл, кој ја истражува историјата и културата на градот Цајц и води интервјуа со историчари и градски водичи.

ТВ репортажа за посетата на Мајкл Мендл на градот ... »
Геринг Машиненбау ја презентира статистиката на пазарот на трудот за областа Бургенланд: Интервју со Саша Хенце од Агенцијата за вработување Вајсенфелс за недостигот на квалификувани работници.

Интервју со Марион Цимерман, координатор на групата ...»
Совршена инсталација на оџак за куќата на Френк Макрод: Kaminmarkt Weißenfels UG ве советува за правилно палење и идеална инсталација на оџакот за да постигнете најдобар резултат.

Френк Макрод би сакал да има поставено камин во ... »
Пристапност како општествена одговорност: Катедралата Наумбург доби печат на одобрување Краток извештај за важноста на пристапноста како општествена одговорност и како катедралата Наумбург го доби печатот на одобрение за пристапност без бариери.

Пресвртница за вклучување: Катедралата Наумбург го ... »
Наумбург во доаѓањето: Добар Божиќ во дворовите со извештај од помладата репортерка Аника Сондерхоф и интервју со градоначалникот Бернвард Купер

Дворски Божиќ во Наумбург: Доаѓање во дворовите со ... »
Ракометниот натпревар помеѓу WHV 91 и SV Friesen Frankleben 1887 во Verbandsliga Süd е важен натпревар за двата тима. По натпреварот, Steffen Dathe од WHV 91 дава увид во тактиката и перформансите на неговиот тим во интервју.

WHV 91 се среќава со SV Friesen Frankleben 1887 во јужната лига. ... »
Три близнаци од Салцбург - искуства со Рис и Ернст - бабица во стрес, прогонетите доживуваат раѓања.

Три пара близнаци во Салцбург - Приказна со Рис и ... »
Обиколка на Kunsthaus Zeitz - Посета на изложбата организирана од OpenSpace и Kloster Posa eV со фокус на уметничките дела и нивното значење за регионот.

ТВ репортажа: Љубителот на уметноста Харалд Росал во ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion на вашиот јазик
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ islandais
português ⋄ portuguese ⋄ պորտուգալերեն
nederlands ⋄ dutch ⋄ hollandi keel
deutsch ⋄ german ⋄ gjermanisht
ქართული ⋄ georgian ⋄ georgies
français ⋄ french ⋄ francuski
română ⋄ romanian ⋄ basa rumania
bosanski ⋄ bosnian ⋄ bosniešu
македонски ⋄ macedonian ⋄ makedonský
magyar ⋄ hungarian ⋄ უნგრული
hrvatski ⋄ croatian ⋄ קרואטית
türk ⋄ turkish ⋄ türkisch
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ slovensk
Српски ⋄ serbian ⋄ Σέρβος
svenska ⋄ swedish ⋄ szwedzki
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ Литовский
日本 ⋄ japanese ⋄ japansk
latviski ⋄ latvian ⋄ latvisk
italiano ⋄ italian ⋄ italų
eesti keel ⋄ estonian ⋄ estoński
Монгол ⋄ mongolian ⋄ mongolian
norsk ⋄ norwegian ⋄ norveçli
español ⋄ spanish ⋄ spaans
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ вьетнам
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ hindski
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ indonezijski
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ heebrea keel
한국인 ⋄ korean ⋄ koreli
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ greacă
հայերեն ⋄ armenian ⋄ erməni
українська ⋄ ukrainian ⋄ ukrainska
polski ⋄ polish ⋄ تلميع
english ⋄ anglais ⋄ inglise
malti ⋄ maltese ⋄ мальтійська
беларускі ⋄ belarusian ⋄ белоруски
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ perzijska farzija
gaeilge ⋄ irish ⋄ アイリッシュ
dansk ⋄ danish ⋄ danez
عربي ⋄ arabic ⋄ עֲרָבִית
shqiptare ⋄ albanian ⋄ albaanlane
čeština ⋄ czech ⋄ çex
қазақ ⋄ kazakh ⋄ tiếng kazakh
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ bułgarski
slovenský ⋄ slovak ⋄ slovakk
basa jawa ⋄ javanese ⋄ iávais
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ azerbejdžanski
中国人 ⋄ chinese ⋄ kitajski
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ luxemburgs
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ południowa afryka
Русский ⋄ russian ⋄ російський
বাংলা ⋄ bengali ⋄ bengálsky
suomalainen ⋄ finnish ⋄ fionlainnis


Lehekülge värskendas Paola Sadiq - 2024.05.19 - 09:30:52