Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion видео монтажа документарист ТВ известува


Почетна страница Опсег на понуди Барање за понуда Завршени проекти Контакт

Од резултатите од над 2 децении видео продукција

Секој го обвинува другиот за неуспех! - Граѓанскиот...


Ве молиме поддржете ги ваквите видео продукции! ... »


1989 година беше интересно време, добро време. Тоа беше навистина интересно. Мојата сестра имаше светски рекорд за Источна Германија и беше дел од олимпискиот тим. Јас останав понизен. Тогаш веќе бев татко, мојот прв партнер, мојата прва сопруга почина една година по породувањето. Сакав повторно обединување затоа што мислам дека ГДР беше всушност СПЗ, односно советска окупациска зона.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - врвен квалитет и по најдобра цена - професионално снимање на концерти, настани, дискусии, театарски претстави...
за издавање на ТВ, веб, Blu-ray диск, ДВДИзвлекувате максимум од малку пари без да ги жртвувате правата?

Најчесто овие работи меѓусебно се исклучуваат. Сепак, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Нашите камери се најновата генерација од истиот тип со големи сензори за слика од 1 инчи. Во тешки услови на осветлување, се обезбедува првокласен квалитет на сликата. Камерите може да се контролираат од далечина преку употреба на програмабилни моторизирани навали, намалувајќи ја работната сила и овозможувајќи заштеда на трошоците.


Нашиот асортиман на услуги

Снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер кога станува збор за снимање со повеќе камери и видео продукција. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Видео материјалот се сече на компјутери со високи перформанси. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

Кога станува збор за снимање видео театарски претстави, концерти, читања итн., природно го користиме методот со повеќе камери. Ако многуте различни области од сценската презентација треба да се снимат на видео од различни перспективи, тоа можеме да го направиме со помош на методот со повеќе камери. Се користат камери со далечинско управување. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. На овој начин, 5 или повеќе камери може да бидат контролирани од само едно лице. Цел настан може целосно да биде снимен од само едно лице.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Во текот на годините беа направени стотици видео-прилози и ТВ прилози. Темите беа разновидни исто како и местата за кои се известуваше. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство е толку богато што можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас за секакви теми.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Секогаш се неопходни повеќе од две камери кога станува збор за интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Нема потреба од навалување на моторната тава кога станува збор за дискусии без публика.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. Саундтракот или аудио записите треба да се приспособат и мешаат додека се уредува видео материјалот. Дополнителен текст, слика и видео материјал, како и замаглувања се исто така дизајнирани и интегрирани за време на уредувањето на видеото. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите не само што нудат непобедливи предности во однос на архивирањето. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. Бидејќи Blu-ray-дисковите, ДВД-а и ЦД-а не содржат електронски компоненти, оваа потенцијална ранливост и причина за губење на податоци е отсутна. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Резултати од над 20 години
Фармата за овци во Марквербен: Фасцинантна локална приказна со Рис и Ернст и нивната необична полигамија.

Локална историја од Марквербен: овчарот, Рис и Ернст ... »
Абакај - музичко видео: Лука

Лука - музичко видео на музичкиот проект ... »
Младинска противпожарна бригада на Бургенланд: Конференцијата на делегатите ги поставува приоритетите - ТВ прилог за конференцијата на противпожарната бригада за деца и млади во областа Бургенланд, со интервју со Рудигер Блоковски.

Млади пожарникари во областа Бургенланд: ... »
Во едно интервју, Уве Кранеис објаснува дека Verbandsgemeinde на Droyßig-Zeitzer Forst аплицирала за 15 милиони евра за реновирање на замокот Droyßig за да може да се користи како административен центар.

Замокот Дројсиг во областа Бургенланд треба да се ...»
Преглед на фестивалот на волонтерската противпожарна бригада Lützen - Хелмут Турм зборува за најважните моменти со Бундесверот и THW.

Бундесверот и THW слават - гледајќи наназад на ... »
Група волонтери се посветени на зачувување на црквата во Гетевиц. Нивните напори и напредок се претставени во овој ТВ прилог. Интервју со Френк Ледер, член на парохискиот црковен совет Hohenmölsener Land.

ТВ репортажа за вредната историска црква во ... »
Френк Макрод би сакал камин во неговата куќа во областа Бургенланд? Kaminmarkt Weißenfels UG е на ваша страна со совети и активности и обезбедува правилна инсталација на огништето и правилно палење за да се обезбеди оптимална употреба.

Инсталација на камин во куќата на Френк Макрод: ... »
Документарниот театар The Last Gem го претставува возот на јаглен во Цајц - Интервју со Џулијан Ленсен

Последниот скапоцен камен го носи возот со јаглен во ...»Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion прекугранична
tiếng việt · vietnamese · в'етнамская
հայերեն · armenian · სომხური
bosanski · bosnian · bosnialainen
فارسی فارسی · persian farsia · pärsia farsia
bahasa indonesia · indonesian · indoneziya dili
suid afrikaans · south african · pietų afrikietis
中国人 · chinese · kineski
Ελληνικά · greek · یونانی
türk · turkish · τούρκικος
lëtzebuergesch · luxembourgish · luksemburg
Српски · serbian · serbu
हिन्दी · hindi · هندی
hrvatski · croatian · kroaties
azərbaycan · azerbaijani · आज़रबाइजानी
malti · maltese · maltés
қазақ · kazakh · কাজাখ
беларускі · belarusian · Λευκορωσική
čeština · czech · çex
slovenský · slovak · slovakisk
বাংলা · bengali · بنگالی
italiano · italian · taljan
suomalainen · finnish · fins
basa jawa · javanese · Јаванесе
français · french · prantsuse keel
한국인 · korean · coreano
gaeilge · irish · ír
ქართული · georgian · վրաց
english · anglais · enska
bugarski · bulgarian · búlgaro
svenska · swedish · سوئدی
deutsch · german · Німецький
عربي · arabic · arapski
slovenščina · slovenian · sloveno
română · romanian · rumuński
íslenskur · icelandic · islandski
magyar · hungarian · ungeriż
nederlands · dutch · niederländisch
norsk · norwegian · norvegian
español · spanish · Ισπανικά
eesti keel · estonian · Естонська
עִברִית · hebrew · иврит
dansk · danish · 丹麦语
latviski · latvian · lettisch
português · portuguese · portugisisk
polski · polish · Đánh bóng
shqiptare · albanian · albański
Монгол · mongolian · mongolský
日本 · japanese · japanski
українська · ukrainian · ukrainiečių
lietuvių · lithuanian · litauisch
Русский · russian · rosyjski
македонски · macedonian · makedoonlane


Aktualizovať Yanping Haider - 2023.12.03 - 15:37:27