Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion оператор на камера ТВ известува видеограф


Добредојдовте Опсег на услуги Цените Од нашите референци Лице за контакт
Ве молиме поддржете ги ваквите видео продукции!Со почетокот на мерките за корона пропишани од политичарите, се зголеми бројот на критичарите.

Сепак, конвенционалните медиуми известуваа многу еднострано.

Стана апсолутно неопходно подетално да се прикаже критичката страна.

Бројните демонстрации на критички настроени граѓани, вклучително и говорите што ги одржаа, беа целосно снимени на видео и пренесени на интернет. Се роди иницијативата -Die Bürgerstimme- која меѓу другото беше развиена во редовен видео формат.

Со доброволен придонес (донација) може значително да го поддржите понатамошното изработка на вакви документи од современата историја. Опциите за плаќање се наведени подолу. Ви благодариме за поддршката!


Име на сопственикот на сметката:


https://paypal.me/evovi/7


во Нов Зеланд
Банка: JPMorgan Chase / Wise
Број на банкарска сметка: 04-2021-0102224-25


во и надвор од САД
Банка: Evolve Bank and Trust / Wise
Код на сортирање: 084009519
Број на банкарска сметка: 9600003534133794
Тип на сметка: Тековна сметка се проверува


во Турција
IBAN: TR58 0010 3000 0000 0043 3580 89


во и надвор од ЕУ и SEPA
Банка: Wise
BIC: TRWIBEB1XXX
IBAN: BE85 9672 8524 2206
Број на сметка: 2852422


Во и надвор од ОК
Банка: Wise
Подреди код: 23-14-70
Број на сметка: 44714956
IBAN: GB87 TRWI 2314 7044 7149 56
SWIFT/BIC: @TRWIGB2 @ @

во Австралија
Банка: Moneytech / Wise
BSB Code: 802-985
Број на сметка: 712099577


во Канада
Банка: Peoples Trust / Wise
Број на институција: 621
Број на сметка: 200110250921
Транзитен број: 16001


во рамките на Сингапур
Банка: Wise Asia-Pacific Pte. Ltd (Порано TransferWise)
Сортирање код: 0516
Број на банкарска сметка: 407-150-2Од нашата палета на услуги

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди видео снимање со неколку камери истовремено. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Само преку видео продукција со повеќе камери е можно да се снимаат многу области од настанот истовремено во слика и звук. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. Потребно е само едно лице да ги контролира сите камери. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Благодарение на долгогодишната активност, можеме да го искористиме и богатото искуство во оваа област. Во текот на годините беа произведени и емитувани стотици видео-прилози и ТВ-прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Темите се движеа од актуелни вести и информации до културни и спортски настани, социјални настани и многу повеќе. Ние сме во состојба да истражуваме за вас во сите можни области и да произведуваме видео прилози и ТВ-прилози.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Исто така користиме повеќе камери за снимање интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Се разбира, се потпираме на методот со повеќе камери, бидејќи тоа е ситуација на интервју и разговор со неколку луѓе. Ќе се користат камери со далечинско управување доколку се работи за настан со публика. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, не е доволно само снимање концерти, настани, интервјуа и дискусии итн. По снимањето видео, уредувањето на видеото е логичен следен чекор во производството на видео. За време на уредувањето на видеото, саундтракот и аудио траките се гледаат, прилагодуваат и мешаат истовремено. Ако треба да се интегрираат дополнителен текст и материјал за слика, тоа не е проблем. Логоата и замаглувањата исто така може да се дизајнираат и интегрираат. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди мало сериско производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. Хард дисковите, USB-стиковите и мемориските картички не траат вечно. Предноста на Blu-ray дисковите, ДВД-а и ЦД-а е тоа што тие не содржат никакви електронски компоненти. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

Резултати од повеќе од 20 години креативен процес
Катедралата Наумбург во областа Бургенланд како светско наследство на УНЕСКО: Изјава на Др. Холгер Кунде од донаторите на Обединетите катедрали Мерсебург, Наумбург и Цајц.

ТВ репортажа: Катедралата Наумбург во областа ... »
На новогодишниот прием во областа Бургенланд, фокусот не беше само на говорите на окружниот администратор Гец Улрих и Марио Кернер, туку и на наградата на Зигард Бургграф за претприемач на годината и средбата со Зигмар Габриел.

Окружниот администратор на Бургенландкрајс, Гец ... »
Возбудливо финале во женската Бундес лига: УХЦ Шпаркасе Вајсенфелс го победи МФБЦ Грима и стана германски шампион

УХЦ Шпаркасе Вајсенфелс ја освои шампионската ... »
Од минатото до вистинското јас: Водич на Кристин Бојтлер за вашиот личен развој и слобода!

Започнете успешен бизнис со Кристин Бојтлер: Совети ... »
Аплауз за носителите на маски - мислењето на жител во областа Бургенланд

Аплауз за носителите на маски - Жител на областа ... »
Еден ден од животот на резервистот: извештај за обуката и подготовките на резервистите на Бундесверот за Блучермарш во Цајц, вклучително и интервју со Ханс Тиеле, претседател на регионалната група резервисти во Саксонија-Анхалт, за улогата на резервисти во Бундесверот.

ТВ репортажа за маршот Blücher во Цајц: впечатоци од ... »
Откритие за тргување со коњи: Рис и Ернст по трагата на украденото златно стока од Требен

Бренд кражба во трговијата со коњи: Златниот ... »
Патот до јуниорскиот шампионат во фрутбол: Како UHC Sparkasse Weißenfels ги става своите јуниори до 15 години на патот кон успехот.

Интервју со Мартин Брукнер: Што мисли за играта на ... »
д-р медицински Андреас Хелвегер: Зад сцената на траума хирургија и ортопедија. Во овој ТВ прилог, Др. медицински Андреас Хелвегер го придружува додека работи зад сцената во траума хирургија и ортопедија во Asklepiosklinik Weißenfels. Дел 2

Еден ден во клиниката Асклепиос во Вајсенфелс со ... »
Нова станица за полнење во Autohaus Kittel: Шанса за областа Бургенланд да се префрли на електромобилност: Извештај за важноста на новата станица за полнење за областа Бургенланд и како таа може да помогне да се претвори регионот во електромобилност.

Полнењето е олеснето: Новата станица за ... »
WHV 91 се бори против СВ Анхалт Бернбург II во Verbandsliga Süd: Комплетна снимка од 4K на ракометниот натпревар во Саксонија-Анхалт.

Прекрасен дуел во Јужната асоцијација лига: WHV 91 ... »
Полноќ во манастирот: Гоблинот, Рис и Ернст - локални приказни со калуѓерка

Сенишна средба во манастирот: Рис и Ернст со ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion прекугранична
bugarski ¦ bulgarian ¦ bulgaars
basa jawa ¦ javanese ¦ জাভানিজ
română ¦ romanian ¦ რუმინული
Монгол ¦ mongolian ¦ mongol
english ¦ anglais ¦ 영어
gaeilge ¦ irish ¦ Ирланд
deutsch ¦ german ¦ njemački
shqiptare ¦ albanian ¦ albaanlane
عربي ¦ arabic ¦ arapski
slovenščina ¦ slovenian ¦ Σλοβενική
nederlands ¦ dutch ¦ холандски
azərbaycan ¦ azerbaijani ¦ азербејџански
bosanski ¦ bosnian ¦ bosnisk
українська ¦ ukrainian ¦ украин
eesti keel ¦ estonian ¦ estonian
suid afrikaans ¦ south african ¦ јужно Африканец
dansk ¦ danish ¦ dán
Русский ¦ russian ¦ orosz
magyar ¦ hungarian ¦ мађарски
slovenský ¦ slovak ¦ slovaque
norsk ¦ norwegian ¦ נורבגית
malti ¦ maltese ¦ maltština
한국인 ¦ korean ¦ korean
polski ¦ polish ¦ 研磨
lietuvių ¦ lithuanian ¦ Литва
Ελληνικά ¦ greek ¦ kreeka keel
日本 ¦ japanese ¦ japans
Српски ¦ serbian ¦ serbo
қазақ ¦ kazakh ¦ カザフ語
português ¦ portuguese ¦ 葡萄牙语
italiano ¦ italian ¦ italienesch
lëtzebuergesch ¦ luxembourgish ¦ luksemburški
中国人 ¦ chinese ¦ chinois
беларускі ¦ belarusian ¦ bjeloruski
македонски ¦ macedonian ¦ मेसीडोनियन
hrvatski ¦ croatian ¦ kroatisk
türk ¦ turkish ¦ turki
עִברִית ¦ hebrew ¦ tiếng do thái
বাংলা ¦ bengali ¦ bengalsk
tiếng việt ¦ vietnamese ¦ вьетнамский
suomalainen ¦ finnish ¦ फिनिश
ქართული ¦ georgian ¦ gruzīnu
íslenskur ¦ icelandic ¦ islandský
latviski ¦ latvian ¦ लात्वीयावासी
فارسی فارسی ¦ persian farsia ¦ persia persia
svenska ¦ swedish ¦ Švedijos
հայերեն ¦ armenian ¦ 아르메니아 사람
français ¦ french ¦ французскі
bahasa indonesia ¦ indonesian ¦ الأندونيسية
हिन्दी ¦ hindi ¦ Ħindi
čeština ¦ czech ¦ tjeckiska
español ¦ spanish ¦ spanyol


রিভিশন Shah Barbosa - 2023.12.03 - 15:37:57