Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion продуцент на имиџ филм креатор на слики видеограф


Почетна страница Нашиот асортиман на понуди Цените Завршени проекти Контактирајте не

Од нашите резултати, произведени во повеќе од 20 години видео продукција.

Извештај за туризмот во Браунсбедра и регионот, со...


интервју, ТВ репортажа: Браунсбедра, го слави вториот роденден на пристаништето, Штефен Шмиц (градоначалник на Браунсбедра) , 25 години општински права, Гејзелталзе


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - професионално снимање на настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави по најдобра цена со врвен квалитет...
… да ги објавите на ТВ, Интернет, ДВД, Blu-Ray диск итн.Високи стандарди со ограничена финансиска слобода?

Поголемиот дел од времето треба да одлучите помеѓу овие опции. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Камерите што ги користиме се модерни, модели од најновата генерација од ист тип, со големи сензори за слика од 1 инчи. Извонреден квалитет на сликата се постигнува во тешки услови на осветлување. Со програмабилни моторизирани навали, камерите може да се контролираат од далечина, минимизирајќи ја работната сила и овозможувајќи заштеда на трошоци.


Ова се меѓу другото и нашите услуги

Снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Кога станува збор за снимање и видео продукција со повеќе камери, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Видео материјалот се сече на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

Во видео снимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично, секако се користат неколку камери. Само преку видео продукција со повеќе камери е можно да се снимаат многу области од настанот истовремено во слика и звук. Се користат камери со далечинско управување. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
ТВ и видео извештаи за радио и интернет стриминг

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Ова резултираше со неколку стотици ТВ прилози и видео-прилози. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Тие вклучуваат актуелни информации и вести, социјални настани, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет и многу повеќе. Поради нашето долгогодишно искуство, можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас на речиси секоја тема.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од нарачката, користиме и неколку камери за видео продукција на интервјуа, настани за дискусија, тркалезни маси итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Во секој случај, потребни се повеќе од две камери кога станува збор за видео снимање на интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Ако интервјуата, разговорите или рундите за дискусија се снимаат без публика, нема потреба од навалување на моторот.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. По снимањето на видеото, неминовно следи видео монтажата. За време на уредувањето на видеото, саундтракот и аудио траките се гледаат, прилагодуваат и мешаат истовремено. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Дали ви требаат ЦД-а, ДВД-а или Blu-ray-дискови во мали количини? Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. Хард дисковите, USB-стиковите и мемориските картички не траат вечно. Бидејќи Blu-ray-дисковите, ДВД-а и ЦД-а не содржат електронски компоненти, оваа потенцијална ранливост и причина за губење на податоци е отсутна. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Резултати од над 20 години
Ред и чистота во Вајсенфелс: Извештај за мерките преземени од градската администрација за намалување на проблемите со отпадот и загадувањето со бучава.

Странци од ЕУ во Вајсенфелс: можност за урбаната ... »
Интервју со организаторите на парадата на бајките во Бад Бибра: поглед зад сцената

Зад сцената на најголемата парада од бајките во ... »
По стапките на Хајнрих Шуц: ТВ репортажа за концертната прошетка на 21-от музички фестивал Хајнрих Шуц во Вајсенфелс. Во интервју со Др. фил. Маик Рихтер можете да дознаете повеќе за композиторот и како неговата работа сè уште има влијание денес.

Звучни впечатоци во Вајсенфелс: ТВ репортажа за ... »
Божиќниот пазар во Наумбург: лизгалиштето како врв на областа Бургенланд. Интервју со Силвија Кул, градскиот менаџер на Naumburger Innenstadt eV

Божиќниот пазар во Наумбург со белег: лизгалиштето ... »
Поглед во минатото: Белата жена од Неса со Рис и Ернст

Мистериозниот феномен: Рис и Ернст ја запознаваат ...»
Иднината на грижата: Студентите водат геријатриско одделение - ТВ-прилог за проектот Студентите водат одделение во геријатрискиот оддел во клиниката Асклепиос во Вајсенфелс, со интервјуа со студенти по здравје и медицинска сестра во третата година на обука.

Обука за медицински сестри со разлика: студентите ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion во други земји
deutsch ⋄ german ⋄ нямецкі
Српски ⋄ serbian ⋄ serbu
беларускі ⋄ belarusian ⋄ bealarúisis
polski ⋄ polish ⋄ polish
한국인 ⋄ korean ⋄ 韩国人
español ⋄ spanish ⋄ spuenesch
bosanski ⋄ bosnian ⋄ בוסנית
հայերեն ⋄ armenian ⋄ armenisch
norsk ⋄ norwegian ⋄ nórsky
עִברִית ⋄ hebrew ⋄ hebraisk
eesti keel ⋄ estonian ⋄ estone
malti ⋄ maltese ⋄ maltese
हिन्दी ⋄ hindi ⋄ 印地语
bahasa indonesia ⋄ indonesian ⋄ الأندونيسية
íslenskur ⋄ icelandic ⋄ איסלנדית
dansk ⋄ danish ⋄ danų
suomalainen ⋄ finnish ⋄ finština
hrvatski ⋄ croatian ⋄ chorvatský
македонски ⋄ macedonian ⋄ macédonien
italiano ⋄ italian ⋄ italialainen
فارسی فارسی ⋄ persian farsia ⋄ perzijski farzija
français ⋄ french ⋄ 프랑스 국민
nederlands ⋄ dutch ⋄ holandês
lëtzebuergesch ⋄ luxembourgish ⋄ lüksemburgca
basa jawa ⋄ javanese ⋄ ճավայերեն
türk ⋄ turkish ⋄ トルコ語
čeština ⋄ czech ⋄ čehu
azərbaycan ⋄ azerbaijani ⋄ azerbajdžanský
українська ⋄ ukrainian ⋄ ウクライナ語
magyar ⋄ hungarian ⋄ macarca
日本 ⋄ japanese ⋄ jepang
slovenský ⋄ slovak ⋄ basa slovak
português ⋄ portuguese ⋄ portaingéilis
slovenščina ⋄ slovenian ⋄ スロベニア語
latviski ⋄ latvian ⋄ lettiska
Ελληνικά ⋄ greek ⋄ یونانی
english ⋄ anglais ⋄ inglise
বাংলা ⋄ bengali ⋄ bengāļu
gaeilge ⋄ irish ⋄ 爱尔兰语
shqiptare ⋄ albanian ⋄ آلبانیایی
svenska ⋄ swedish ⋄ zviedru
tiếng việt ⋄ vietnamese ⋄ вьетнамдық
română ⋄ romanian ⋄ রোমানিয়ান
عربي ⋄ arabic ⋄ arabština
ქართული ⋄ georgian ⋄ gürcü
Русский ⋄ russian ⋄ russisch
suid afrikaans ⋄ south african ⋄ zuid-afrikaans
中国人 ⋄ chinese ⋄ Çince
қазақ ⋄ kazakh ⋄ kazakiska
Монгол ⋄ mongolian ⋄ mongoliska
bugarski ⋄ bulgarian ⋄ bulgaars
lietuvių ⋄ lithuanian ⋄ لیتوانیایی


Оновлення сторінки зроблено Xiaodong Feng - 2024.06.24 - 18:49:45