Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Театарска видео продукција Специјалист за постпродукција. видео монтажа


Добредојдовте Опсег на понуди Цените Завршени проекти Контакт

Резултати и исходи во врска со видео продукцијата

Кога звуците зборуваат: Училиштето на животот низ...


Симон Вос, инспиративна едукаторка, успешно го пренесува своето разбирање за циклусите на животот. Средбата со Симоне Вос ја продлабочи мојата фасцинација за „старите“ погледи на животот и лекувањето. Во почесен разговор со страсната едукаторка Симон Вос, успеав да научам значајна животна мудрост.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
за објавување на Интернет, ТВ, на BluRay, ДВДСовладување на големи предизвици со ограничен финансиски буџет?

Обично е невозможно да се комбинираат и двете. Сепак, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Користиме модерни, најнова генерација камери од ист тип со големи сензори за слика од 1 инчи. Оптималниот квалитет на сликата е загарантиран дури и при тешки услови на осветлување. Програмабилните навалувања на моторот овозможуваат далечинско управување на камерите и на тој начин придонесуваат за намалување на трошоците со минимизирање на трошоците за персоналот.


Овие се вклучени меѓу другите услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер кога станува збор за снимање со повеќе камери и видео продукција. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Уредувањето на видеото се одвива на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на концерти, театарски претстави, читања ...

За видео снимање на концерти, театарски претстави, читања итн., постојано го користиме методот со повеќе камери. Ако многуте области од сценската изведба треба да се снимаат на видео од различни перспективи, ние го користиме методот со повеќе камери за да го направиме тоа. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. На овој начин, 5 или повеќе камери може да бидат контролирани од само едно лице. Цел настан може целосно да биде снимен од само едно лице.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Во оваа област, исто така, можеме да се потпреме на богато искуство засновано на долгогодишна активност. Беа произведени и емитувани стотици ТВ прилози и прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Темите се движеа од актуелни вести и информации до културни и спортски настани, социјални настани и многу повеќе. Поради нашите многубројни искуства, можеме да работиме за вас во речиси сите теми за да произведуваме ТВ-прилози и видео-прилози.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Ќе се користат камери со далечинско управување доколку се работи за настан со публика. Ако треба да се снимаат рунди разговори без публика, можеби нема да биде потребно навалување на моторот. Ова го намалува техничкиот напор.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. Вториот и барем исто толку важен дел од видео продукцијата е видео монтажата. Аудио записите или звучните записи мора да се гледаат и прилагодат кога се уредува видео материјалот. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Мала серија на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Дали ви требаат ЦД-а, ДВД-а или Blu-ray-дискови во мали количини? Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. Хард дисковите, USB-стиковите и мемориските картички не траат вечно. На Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а им недостасуваат електронски компоненти. Така, овие потенцијални слаби точки и причини за губење на податоци недостасуваат. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

Резултати од повеќе од 20 години креативен процес
100 години женско право на глас: изложба со историја - ТВ-прилог за славеничкиот настан и изложба Самиот би избрал во Музејот Ној-Аугустусбург во Вајсенфелс, со интервјуа на посетителите и кураторот на изложбата.

Право на глас на жените: Прослава во Музејот на ... »
Портрет на американската пејачка Адриен Морган Хамонд и нејзината кариера во госпел музиката, со фокус на нејзината соработка со хорот Celebrate, Бургенландкрајс и нејзиното учество на вториот госпел концерт на отворено во Altmarkt во Хохенмолсен.

Интервју со Матијас Кејлхолц, свештеник од ... »
ТВ-извештај: Вајсенфелс го слави 22-от спортски фестивал за сениори и хендикепирани и 20-та сениорска недела со бројни спортски и културни настани, интервју со Каролин Шуберт

ТВ репортажа: Вајсенфелс ве поканува на 22. спортски ... »
Reese & Ërnst ве покануваат: Потопете се во темниот свет на Rössuln и искусете ја промената.

Страшен час со Рис и Ërnst: The Changeling of Rössuln - Домашна ... »
Зад сцената на легендата: Белата жена од Неса со Рис и Ернст

Мистериозниот феномен: Рис и Ернст ја запознаваат ... »
ТВ репортажа: ТВ репортажа за годишнината „90 години кино и театар во Капитол“ во Цајц со Констанзе Тејле, Херман Хубнер и Катрин Нерлинг како гости. Извештајот содржи интервјуа со гостите, снимки од театарот и неговата историја, и клипови од филмовите прикажани во Капитол.

Обиколка: Разглед на Капитол во Цајц по повод ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion исто така и на други јазици
বাংলা   bengali   bengali
français   french   francia
norsk   norwegian   挪威
türk   turkish   turkų
hrvatski   croatian   kroatisch
عربي   arabic   arabiska
українська   ukrainian   ukraiński
lietuvių   lithuanian   lietuviešu
հայերեն   armenian   armenesch
lëtzebuergesch   luxembourgish   luxemburgsk
日本   japanese   jaapani
latviski   latvian   letties
Русский   russian   ロシア
basa jawa   javanese   javaans
nederlands   dutch   holandský
فارسی فارسی   persian farsia   persisk farsia
español   spanish   испан
Српски   serbian   serbų
italiano   italian   taljan
shqiptare   albanian   אלבני
беларускі   belarusian   valgevenelane
हिन्दी   hindi   hindski
čeština   czech   чэшскі
slovenský   slovak   slowaaks
magyar   hungarian   macar
íslenskur   icelandic   ایسلندی
suid afrikaans   south african   afrika t'isfel
svenska   swedish   orang swedia
malti   maltese   maltesisk
azərbaycan   azerbaijani   asarbaiseáinis
slovenščina   slovenian   slowenisch
македонски   macedonian   македонский
gaeilge   irish   आयरिश
polski   polish   lustrui
bugarski   bulgarian   búlgarska
română   romanian   румунски
中国人   chinese   čínsky
deutsch   german   德语
eesti keel   estonian   estisk
bosanski   bosnian   bosnisch
қазақ   kazakh   kazakh
한국인   korean   韓国語
עִברִית   hebrew   hebrew
bahasa indonesia   indonesian   индонезијски
Ελληνικά   greek   grški
Монгол   mongolian   मंगोलियन
dansk   danish   dán
tiếng việt   vietnamese   вијетнамски
português   portuguese   portugalin kieli
suomalainen   finnish   finnish
ქართული   georgian   gruzinų
english   anglais   engels


Cập nhật được thực hiện bởi Mohammad Marin - 2023.12.06 - 22:30:30