Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion музички спотови видео едитор филмаџии


Почетна страница Услуги Преглед на трошоци Од нашите референци Контакт

резултати од нашата работа

Френк Макрод би сакал да има поставено камин во...


камин, Бургенландкрајс , пазар за огниште Weißenfels UG, правилно палење, Инсталација на огниште, содржина на влага во дрво, Франк Макрод, во станбена зграда


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најекономичен, а сепак професионален начин за снимање настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави ...
за издавање на ТВ, веб, Blu-ray диск, ДВДДа не се изгуби високото побарување и покрај ниските финансиски средства?

Обично треба да направите избор бидејќи овие опции меѓусебно се исклучуваат. Сепак, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Се користат модерни камери од ист тип од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи. Како резултат на тоа, оптималниот квалитет на сликата е загарантиран дури и во тешки услови на осветлување. Во зависност од ситуацијата, се користат програмабилни навалувачи на тавата на моторот. Далечинската контрола постигната на овој начин ги минимизира трошоците за персоналот и ги намалува трошоците за вас како клиент.


Од нашата палета на услуги

Снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Продукцијата на видео со повеќе камери е главниот фокус на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Уредувањето на видеото се врши со помош на професионален софтвер на компјутери со високи перформанси. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на театарски претстави, концерти, читања ...

Во видео снимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично, секако се користат неколку камери. Користејќи го методот со повеќе камери, го реализираме видео снимањето на сценската изведба од многу различни перспективи. Се користат камери со далечинско управување. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
ТВ и видео извештаи за радио и интернет стриминг

Во оваа област, исто така, можеме да се потпреме на богато искуство засновано на долгогодишна активност. Во текот на годините беа направени стотици видео-прилози и ТВ прилози. Темите беа разновидни исто како и местата за кои се известуваше. Темите се движеа од актуелни вести и информации до културни и спортски настани, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство е толку богато што можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас за секакви теми.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од нарачката, користиме и неколку камери за видео продукција на интервјуа, настани за дискусија, тркалезни маси итн. За едноставни интервјуа со само едно лице, 2 камери може да бидат доволни доколку прашателот не се прикажува на сликата. Ако интервјуто или разговорот со неколку луѓе треба да се снима на видео, употребата на повеќе од 2 камери е од суштинско значење. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Нема потреба од навалување на моторната тава кога станува збор за дискусии без публика.
Видео монтажа, прилагодување на видео, аудио монтажа

Се разбира, снимањето настани, концерти, интервјуа и дискусии не е доволно. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. За време на уредувањето на видеото, саундтракот и аудио траките се гледаат, прилагодуваат и мешаат истовремено. Дополнителен текст, слика и видео материјал, како и замаглувања се исто така дизајнирани и интегрирани за време на уредувањето на видеото. Доколку сакате да се интегрира видео материјал од вас или од други извори, добредојдени сте да го поднесете ова. Аудио записите од концертните снимки исто така може да се ремиксираат и ремастерираат.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Нашата палета на услуги вклучува и производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. Кога станува збор за архивирање аудио, видео и податоци, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат јасни предности. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. Бидејќи Blu-ray-дисковите, ДВД-а и ЦД-а не содржат електронски компоненти, оваа потенцијална ранливост и причина за губење на податоци е отсутна. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Од резултатите од над 2 децении видео продукција
Пријателите на Weißenfelser HV 91 покажуваат социјална посветеност: играта со придобивки собира пари за сиромашните во регионот

Интервју со Штефен Дате: Како Weißenfelser HV 91 ги ... »
Станете невладеливи! Станете понезависни! - Интервју со Роналд Нол - Гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Станете невладеливи! Станете понезависни! - ... »
Фокус на Granschütz: 15-та велосипедска крос трка околу Auensee со Biehler Cross Challenge во ТВ-прилог со Винфрид Крајс (White Rock eV Weißenfels)

ТВ репортажа за настанот за велосипедски крос: ... »
Видео снимка од unplugged концертот на музичкото дуо RoCoco во црквата замок во Госек

Видео снимка од концертот на музичкото дуо RoCoco во ... »
Градителот на оџаци - Мисли на граѓанин - Гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Градителот на оџаци - мислење на граѓанин од областа ... »
Церемонијално предавање на сертификатот: Катедралата Наумбург во областа Бургенланд е дел од светското наследство на УНЕСКО.

Од историска вредност: Катедралата Наумбург во ... »
Убијка? - Мислење на вработен во медицинската служба - Граѓанскиот глас Бургенландкрајс

Убијка? - Вработен од секторот за нега во областа ... »
Тајните на мостот Пфениг: Рис и Ернст ја откриваат мудроста на Вајсенфелс

Кога Рис раскажува: Нераскажаната приказна за мостот ...»
Томас Франке, сопственик на таверната зум 11. заповед во Наумбург, во разговор за изложбата на парни машини и парен панк по Жил Верн.

Таверната за 11-та заповед во Наумбург: изложба на ... »
Магични сознанија: Историска обиколка на градот од Надја Лауе за курви, вештерки и акушерки во Вајсенфелс

Откриен Вајсенфелс: волшебната градска обиколка на ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion на други јазици
italiano : italian : italisht
eesti keel : estonian : estonă
latviski : latvian : letonca
english : anglais : אנגלית
বাংলা : bengali : bengálsky
Русский : russian : rússneska, rússi, rússneskur
עִברִית : hebrew : basa ibrani
қазақ : kazakh : kasachisch
हिन्दी : hindi : hindi
português : portuguese : người bồ Đào nha
slovenščina : slovenian : словеначки
한국인 : korean : 韩国人
فارسی فارسی : persian farsia : persian persian
shqiptare : albanian : albansk
türk : turkish : turks
malti : maltese : مالتی
日本 : japanese : japanski
suomalainen : finnish : finski
deutsch : german : njemački
Монгол : mongolian : mongolský
lëtzebuergesch : luxembourgish : Λουξεμβουργιανό
slovenský : slovak : eslovaco
gaeilge : irish : אִירִית
español : spanish : স্পেনীয়
norsk : norwegian : ნორვეგიული
íslenskur : icelandic : islandsk
čeština : czech : seiceach
bosanski : bosnian : ボスニア語
беларускі : belarusian : wäissrussesch
svenska : swedish : سوئدی
français : french : francia
suid afrikaans : south african : Паўднёваафрыканскі
magyar : hungarian : ungarsk
bugarski : bulgarian : 불가리아 사람
عربي : arabic : arabic
македонски : macedonian : マケドニアの
nederlands : dutch : הוֹלַנדִי
bahasa indonesia : indonesian : indonesisch
ქართული : georgian : gruzijski
polski : polish : polere
lietuvių : lithuanian : 리투아니아 사람
azərbaycan : azerbaijani : אזרבייג'נית
basa jawa : javanese : jávský
Ελληνικά : greek : greacă
hrvatski : croatian : Хорватська
dansk : danish : dán
українська : ukrainian : ukrainien
中国人 : chinese : ჩინური
tiếng việt : vietnamese : вьетнамский
հայերեն : armenian : armenio
română : romanian : romena
Српски : serbian : serbian


Aktualizacja Lawrence Begam - 2024.07.14 - 04:50:37