Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Видео продукција на ток шоу Изработка на видео интервјуа видео новинар


Првата страница Нашиот асортиман на понуди Барање за понуда Претходни проекти Контакт

Резултати и исходи во врска со видео продукцијата

Даночниот бунт: Претприемачот Штефен ја...


На настанот на ЦДУ, говорникот е во центарот на дискусијата додека ја објаснува својата одлука да не плаќа повеќе даноци. Тој го оправдува ова со економските предизвици во Саксонија-Анхалт и јасната неподготвеност да се трошат бесмислено даночните пари. И покрај отпорот и неразбирањето, тој го брани својот чекор како неопходна самоодбрана и самоодбрана од она што го гледа како погрешна владина политика. Тој нагласува дека многу граѓани, особено пензионерите, страдаат од актуелните политички случувања и дека демократските принципи играат клучна улога дури и во мал обем, како на пример во компаниите.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање концерти, театарски претстави, настани, разговори...
... да ги објавите на ТВ, веб, на Blu-Ray диск, ДВД.Амбициозни и покрај ограничените финансиски можности?

Обично ова ја исклучува можноста. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Се користи нашата најнова генерација модерни камери со големи сензори за слика од 1 инчи. Оптималниот квалитет на сликата се постигнува во тешки услови на осветлување. Камерите може да се контролираат од далечина со програмабилните навали на моторот, што ја намалува работната сила и трошоците.


Нашиот асортиман на услуги

Снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди снимање и продукција на видео со повеќе камери. Се користат неколку камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Видео материјалот се сече на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Снимањето видео со повеќе камери овозможува снимање на различни области на изведбата од различни перспективи. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. Ова ја намалува работната сила и трошоците бидејќи едно лице може да контролира повеќе камери.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Работејќи како видеоновинар долги години, успеав да стекнам релевантно искуство во оваа област. Беа произведени и емитувани неколку стотици ТВ прилози, видео-прилози и прилози. Темите беа разновидни исто како и местата за кои се известуваше. Темите се движеа од актуелни вести и информации до културни и спортски настани, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од нарачката, користиме и неколку камери за видео продукција на интервјуа, настани за дискусија, тркалезни маси итн. За едноставни интервјуа со само едно лице, 2 камери може да бидат доволни доколку прашателот не се прикажува на сликата. Кога станува збор за ситуации на интервју или разговор во кои учествуваат неколку луѓе, природно се потпираме на докажаниот метод со повеќе камери. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на паричката. По снимањето видео, уредувањето на видеото е логичен следен чекор во производството на видео. Аудио записите или звучните записи мора да се гледаат и прилагодат кога се уредува видео материјалот. Ако треба да се интегрираат дополнителен текст и материјал за слика, тоа не е проблем. Логоата и замаглувањата исто така може да се дизајнираат и интегрираат. Доколку сакате да се интегрира видео материјал од вас или од други извори, добредојдени сте да го поднесете ова. Аудио записите од концертните снимки исто така може да се ремиксираат и ремастерираат.
Мала серија на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. Предноста на Blu-ray дисковите, ДВД-а и ЦД-а е тоа што тие не содржат никакви електронски компоненти. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Од нашите резултати од преку 20 години видео продукција
Работилница за тапани за деца, trommel.Werk.stadt, во културниот центар Вајсенфелс со „Die Tempomacher“ RedAttack, Бургенландкрајс, во интервју: Бенџамин Герт (RedAttack)

„Доживејте го ритамот: работилница за тапани за ... »
NABU Merseburg Querfurt: Филмска проекција за смртта на пчелите и последиците за природата

Интервјуа со заштитникот на природата Мартина Хофман ... »
Обиколка на Kunsthaus Zeitz - Посета на изложбата организирана од OpenSpace и Kloster Posa eV со фокус на уметничките дела и нивното значење за регионот.

Интервју со Кристијан Тием (градоначалник на градот ... »
Матурската класа 10а од 2021 година во средното училиште „Дреј Турме“ во Хохенмолсен засади златен брест во спомен. Директорот Френк Кек присуствуваше на церемонијата. Округ Бургенланд, Саксонија-Анхалт.

Во Хоенмолсен, матурантите од средното училиште ... »
Репортажа за училишниот проектен ден „Шума СОКО“ во еколошкото училиште и основното училиште во Ремсдорф кај Цајц, кој на учениците им ја пренесува важноста на шумата за животната средина и потребата од заштита на шумите, со интервју со директорката Јана Фихтлер. .

Извештај за еколошкото училиште и основното училиште ... »
Документација на демонстрацијата: КРАЈ СО ИГРИТЕ НА СЕМАФОР во Вајсенфелс, 18 септември 2023 година

Снимка од протестната акција КРАЈ НА АМПЕЛШПИЛХЕН ... »
Интервју со Елмар Швенке, Питер Лемар

Интервју со Елмар Швенке, Питер Лемар (автор, ...»
Салцбург тројна среќа - локални приказни со Рис и Ернст - бабица под стрес, прогонетите доживуваат проширување на семејството.

Три близнаци од Салцбург - искуства со Рис и Ернст - ... »
Писменост во областа Бургенланд: Како Blickpunkt Alpha го затвора образовниот јаз

„Животот како место за учење“: Како Blickpunkt Alpha ... »
Возбудливи трки и многу забава за деца на 15-та трка со гумени патки Цајц на Mühlgraben во Цајц

Стефан Пешел дава увид во подготовките и ... »
Инаугурацијата на новата ознака за лозјата беше прославена како дел од винската милја во Бад Кесен и Росбах. Присутни беа лозарското здружение Зале-Унштрут и винската кралица кои обезбедија добро расположение. Окружниот администратор Гец Улрих коментираше за важноста на лозарството за регионот.

Винската милја беше прославена во Бад Косен и Росбах ... »
д-р медицински Андреас Хелвегер: Зад сцената на траума хирургија и ортопедија. Во овој ТВ прилог, Др. медицински Андреас Хелвегер го придружува додека работи зад сцената во траума хирургија и ортопедија во Asklepiosklinik Weißenfels. Дел 2

Главниот лекар Др. медицински Андреас Хелвегер: Ден ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion на многу различни јазици
suid afrikaans ⟩ south african ⟩ Өмнөд Африк
magyar ⟩ hungarian ⟩ unkarin kieli
tiếng việt ⟩ vietnamese ⟩ vijetnamski
lietuvių ⟩ lithuanian ⟩ Λιθουανικά
azərbaycan ⟩ azerbaijani ⟩ azerbejdżański
ქართული ⟩ georgian ⟩ վրաց
română ⟩ romanian ⟩ रोमानियाई
中国人 ⟩ chinese ⟩ kinesisk
հայերեն ⟩ armenian ⟩ armene
polski ⟩ polish ⟩ polandia
беларускі ⟩ belarusian ⟩ בלארוסית
hrvatski ⟩ croatian ⟩ horvātu
norsk ⟩ norwegian ⟩ ნორვეგიული
Монгол ⟩ mongolian ⟩ المنغولية
عربي ⟩ arabic ⟩ araabia keel
हिन्दी ⟩ hindi ⟩ hindski
latviski ⟩ latvian ⟩ lettneska
فارسی فارسی ⟩ persian farsia ⟩ Перс Фарс
malti ⟩ maltese ⟩ μαλτέζος
eesti keel ⟩ estonian ⟩ virolainen
Ελληνικά ⟩ greek ⟩ یونانی
gaeilge ⟩ irish ⟩ người ailen
türk ⟩ turkish ⟩ tuircis
বাংলা ⟩ bengali ⟩ бенгальский
čeština ⟩ czech ⟩ чеська
italiano ⟩ italian ⟩ italiană
Русский ⟩ russian ⟩ російський
қазақ ⟩ kazakh ⟩ kazakh
dansk ⟩ danish ⟩ dán
bugarski ⟩ bulgarian ⟩ bulharský
bahasa indonesia ⟩ indonesian ⟩ اندونزیایی
english ⟩ anglais ⟩ englanti
slovenský ⟩ slovak ⟩ slowaaks
Српски ⟩ serbian ⟩ сербська
shqiptare ⟩ albanian ⟩ albanialainen
bosanski ⟩ bosnian ⟩ boşnakça
íslenskur ⟩ icelandic ⟩ islandiešu
svenska ⟩ swedish ⟩ suedeze
日本 ⟩ japanese ⟩ japonez
deutsch ⟩ german ⟩ 德语
slovenščina ⟩ slovenian ⟩ slovenski
français ⟩ french ⟩ francés
lëtzebuergesch ⟩ luxembourgish ⟩ луксембуршки
українська ⟩ ukrainian ⟩ ukrainisch
basa jawa ⟩ javanese ⟩ giavanese
한국인 ⟩ korean ⟩ coréen
suomalainen ⟩ finnish ⟩ финский
português ⟩ portuguese ⟩ portugalin kieli
nederlands ⟩ dutch ⟩ डच
עִברִית ⟩ hebrew ⟩ hebrejština
македонски ⟩ macedonian ⟩ македонська
español ⟩ spanish ⟩ espanja


Wersja tej strony przez Joy Quan - 2023.12.01 - 06:36:17