Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion видео извештаи Снимање на видео концерт музички спотови


Добредојдовте Опсег на услуги Цените Референци (избор) Контактирајте не

Од резултатите од над 2 децении видео продукција

Интервју со окружниот администратор Гец Улрих и...


Ханс-Петер Милер, современ сведок, штета од поплави, Ото Шмит, окружен администратор Гец Улрих, интервју, нов мост, Официјално објавување, Анџелика Ренер (шеф на оддел 1 Бургенландкрајс) , Гросјена (Unstrut)


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање концерти, театарски претстави, настани, разговори...
за објавување на ТВ, веб, BluRay, ДВДВисоки барања наспроти мал буџет?

Најчесто овие работи меѓусебно се исклучуваат. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Нашите камери се најновата генерација од истиот тип со големи сензори за слика од 1 инчи. Обезбеден е оптимален квалитет на сликата дури и во тешки услови на осветлување. Програмабилните навалувачи на моторот овозможуваат далечинско управување со камерите, минимизирајќи ги персоналните трошоци и намалувајќи ги трошоците за вас како клиент.


Од нашата палета на услуги

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер кога станува збор за снимање со повеќе камери и видео продукција. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Снимањето со повеќе камери овозможува снимање на многу области на настанот од различни перспективи на сликата. Се користат камери со далечинско управување. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. Потребно е само едно лице да ги контролира сите камери. Не се потребни дополнителни сниматели.
ТВ и видео извештаи за радио и интернет стриминг

Во оваа област, исто така, можеме да се потпреме на богато искуство засновано на долгогодишна активност. Беа произведени и емитувани стотици ТВ прилози и прилози. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Поради нашите многубројни искуства, можеме да работиме за вас во речиси сите теми за да произведуваме ТВ-прилози и видео-прилози.
Видео продукција на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Исто така користиме повеќе камери за снимање интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Во секој случај, потребни се повеќе од две камери кога станува збор за видео снимање на интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Ако треба да се снимаат рунди разговори без публика, можеби нема да биде потребно навалување на моторот. Ова го намалува техничкиот напор.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. Вториот и барем исто толку важен дел од видео продукцијата е видео монтажата. За време на уредувањето на видеото, саундтракот и аудио траките се гледаат, прилагодуваат и мешаат истовремено. Ако треба да се интегрираат дополнителен текст и материјал за слика, тоа не е проблем. Логоата и замаглувањата исто така може да се дизајнираат и интегрираат. Доколку сакате да се интегрира видео материјал од вас или од други извори, добредојдени сте да го поднесете ова. Аудио записите од концертните снимки исто така може да се ремиксираат и ремастерираат.
Мала серија на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. УСБ-мемориските картички и хард дисковите имаат ограничен рок на траење. На Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а им недостасуваат електронски компоненти. Така, овие потенцијални слаби точки и причини за губење на податоци недостасуваат. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се најдобриот избор за продажба, подарување или архивирање музика и видеа како спомен.

Од нашите референци
Kulturhaus Weißenfels посветен на кабарето: Нико Семсрот и неговата нова програма.

Кабаре уметникот Нико Семсрот инспирира во ... »
Златниот добиток на Требен: Рис и Ернст открија кражба на бренд за време на тргување со коњи - локални приказни

Локални приказни: Рис и Ернст откриваат кражба на ... »
Мендл фестивал - почит на музиката и пеењето

Омаж на музиката и пеењето - тоа беше насловот на ... »
Полноќ во манастирот: Гоблинот, Рис и Ернст - локални приказни со калуѓерка

Ноќни мистерии: Манастирскиот гоблин, Рис и Ернст - ...»
Извештај за работата на шумскиот едукатор Дијана Џенрих и нејзината посветеност за заштита на животната средина, со фокус на училишниот проектен ден „Шума СОКО“ и интервјуа со учениците и директорката Јана Фихтлер.

Репортажа за училишниот проектен ден „Шума ... »
„Јубилеј во Наумбург: С.Г. Фризен слави 35 години школа за боречки вештини со импресивни демонстрации“ - ТВ репортажа со интервјуа со Геролд Кеслер и Питер Битнер.

„35 години SG Friesen: Училиштето за боречки вештини ...»Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion во други земји
Монгол / mongolian / mongol
Русский / russian / rosyjski
türk / turkish / турецкий
slovenský / slovak / 슬로바키아 사람
bosanski / bosnian / bosanski
हिन्दी / hindi / Хинди
polski / polish / poļu
українська / ukrainian / ukrajinština
español / spanish / Испани
magyar / hungarian / հունգարերեն
italiano / italian / người Ý
hrvatski / croatian / խորվաթերեն
فارسی فارسی / persian farsia / ペルシア語
tiếng việt / vietnamese / вијетнамски
português / portuguese / portugeze
বাংলা / bengali / bengalski
ქართული / georgian / gruzijski
english / anglais / inglise
Ελληνικά / greek / grieks
македонски / macedonian / македонська
français / french / fraincis
azərbaycan / azerbaijani / আজারবাইজানি
中国人 / chinese / chinês
čeština / czech / čekų
հայերեն / armenian / armênio
nederlands / dutch / hollandi keel
norsk / norwegian / nórsky
basa jawa / javanese / ジャワ語
беларускі / belarusian / belarussu
қазақ / kazakh / kazachų
عربي / arabic / अरबी
lëtzebuergesch / luxembourgish / luxemburgisch
bahasa indonesia / indonesian / indoneziečių
deutsch / german / saksa keel
dansk / danish / danish
suid afrikaans / south african / Өмнөд Африк
lietuvių / lithuanian / litouws
latviski / latvian / لاتفيا
suomalainen / finnish / finščina
shqiptare / albanian / albanų
bugarski / bulgarian / bulgarisch
eesti keel / estonian / estoniano
slovenščina / slovenian / словен
svenska / swedish / zviedru
gaeilge / irish / irlandesa
日本 / japanese / japonez
română / romanian / rumunština
Српски / serbian / srbský
íslenskur / icelandic / basa islandia
malti / maltese / 몰티즈
한국인 / korean / korean
עִברִית / hebrew / hébreu


Ажурирано од Maurice Haque - 2024.07.14 - 06:45:16