Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Специјалист за промотивно видео креатор на филмови документарист


Добредојдовте Нашите услуги Преглед на трошоци Претходни проекти Контакт

Од нашите резултати создадени во повеќе од 20 години видео продукција.

Задолжителна вакцинација за медицински области -...


Ве молиме поддржете ги ваквите видео продукции! ... »


Задолжителна вакцинација за сите медицински области вклучувајќи ги медицинските и стоматолошките ординации од март 2022 година. Како е организирано финансиското и професионалното обезбедување на вработените во медицинските и стоматолошки ординации кои остануваат без работа поради присилното затворање на медицинските и стоматолошки ординации чии сопственици не поднесуваат задолжителна вакцинација?


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најекономичен, а сепак професионален начин за снимање настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави ...
за објавување на Интернет, ТВ, на Blu-ray диск, ДВДИзвлекувате максимум од малку пари без да ги жртвувате правата?

Како по правило, невозможно е да се реализираат и двете во исто време. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Камерите што ги користиме се најновата генерација од истиот тип со големи сензори за слика од 1 инчи. Оптималниот квалитет на сликата се постигнува во тешки услови на осветлување. Камерите може да се контролираат од далечина со програмабилните навали на моторот, што ја намалува работната сила и трошоците.


Овие се вклучени меѓу другите услуги

Снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди видео снимање со неколку камери истовремено. Ние користиме камери од ист тип. Кога станува збор за квалитетот на сликата, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion не прави компромиси. Снимањето е барем во 4K/UHD. Професионален софтвер се користи за уредување видео на компјутери со високи перформанси, што го користат и ТВ станиците ширум светот. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Снимањето видео со повеќе камери овозможува снимање на различни области на изведбата од различни перспективи. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Многу разновидно усогласување на камерите се одвива од централна точка. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
ТВ и видео извештаи за радио, стриминг и интернет

Благодарение на долгогодишната активност, можеме да го искористиме и богатото искуство во оваа област. Беа произведени и емитувани неколку стотици ТВ прилози, видео-прилози и прилози. И темите и локациите беа многу разновидни. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео продукција на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од задачата, неколку камери се користат и за интервјуа, настани за дискусија и тркалезни маси. За едноставни интервјуа со само едно лице, 2 камери може да бидат доволни доколку прашателот не се прикажува на сликата. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Ако треба да се снимаат рунди разговори без публика, можеби нема да биде потребно навалување на моторот. Ова го намалува техничкиот напор.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на паричката. По снимањето на видеото, неминовно следи видео монтажата. Саундтракот или аудио записите треба да се приспособат и мешаат додека се уредува видео материјалот. Интеграцијата на дополнителен текст и материјал за слики, како и интеграција на логоа и замаглувања, исто така се случува за време на уредувањето на видеото. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Нашата палета на услуги вклучува и производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите не само што нудат непобедливи предности во однос на архивирањето. Хард дисковите, USB-стиковите и мемориските картички не траат вечно. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

Од нашите резултати, произведени во повеќе од 20 години видео продукција.
Керол пејачите ја носат христијанската традиција во окружната канцеларија на Бургенландкрајс Извештај за тоа како коледарските пејачи во окружната канцеларија на Бургенландкрајс ја продолжуваат христијанската традиција и како придонесуваат за зајакнување на важноста на верата во секојдневниот живот.

Кампања на Carolinger во окружната канцеларија на ... »
Замокот Дројсиг во областа Бургенланд треба да се реновира со апликација за финансирање на општината Дројсиг-Цајцер Форст со 15 милиони евра со цел да се користи како административно седиште.

Заедницата Droyßig-Zeitzer Forst во областа Бургенланд има ... »
Фестивал Мендл - Лутер, Брехт и Фриш - Михаел Мендл го има последниот збор - во францисканскиот манастир во Цајц

Мендл фестивал - Мартин Лутер, Бертолт Брехт и Макс ... »
Еден претприемач - Поднесокот со размислувања за мерките за корона.

Поднесок од претприемач од областа ... »
Длабоко ја осудувам војната - писмо на жител - гласот на граѓаните Бургенландкрајс

Длабоко ја осудувам војната - Ставот на жител на ... »
Наумбург го слави доаѓањето во дворовите: Младата репортерка Аника Сондерхоф известува за дворски Божиќ - интервју со градоначалникот Бернвард Купер

Младата репортерка Аника Сондерхоф известува за ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion исто така и на други јазици
polski / polish / poľský
slovenský / slovak / словак
українська / ukrainian / 乌克兰
slovenščina / slovenian / szlovén
հայերեն / armenian / armenio
español / spanish / španski
Русский / russian / 俄语
gaeilge / irish / irish
deutsch / german / njemački
english / anglais / angličtina
hrvatski / croatian / קרואטית
suomalainen / finnish / 芬兰
svenska / swedish / შვედური
Монгол / mongolian / mongoļu valoda
বাংলা / bengali / बंगाली
italiano / italian / италијански
íslenskur / icelandic / ijslands
eesti keel / estonian / эстон
македонски / macedonian / македонский
Ελληνικά / greek / грецька
türk / turkish / turško
қазақ / kazakh / kazako
nederlands / dutch / هلندی
Српски / serbian / serwies
عربي / arabic / arabies
norsk / norwegian / norweegesch
bugarski / bulgarian / 불가리아 사람
português / portuguese / portugalščina
suid afrikaans / south african / afrika t'isfel
bosanski / bosnian / boshnjake
français / french / fransızca
ქართული / georgian / gruusia keel
azərbaycan / azerbaijani / אזרבייג'נית
magyar / hungarian / мађарски
shqiptare / albanian / bahasa albania
lietuvių / lithuanian / lithuania
dansk / danish / danimarka
한국인 / korean / 韓国語
čeština / czech / 捷克语
हिन्दी / hindi / хинди
malti / maltese / maltese
日本 / japanese / Японский
中国人 / chinese / chinês
беларускі / belarusian / belarus
lëtzebuergesch / luxembourgish / Люксембургскі
basa jawa / javanese / javanese
latviski / latvian / 라트비아 사람
tiếng việt / vietnamese / vietnamština
bahasa indonesia / indonesian / indonésio
فارسی فارسی / persian farsia / farsia persa
עִברִית / hebrew / héber
română / romanian / roumain


Nuashonrú leathanach déanta ag Armando Hossain - 2023.12.03 - 13:56:55