Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Продукција на видео интервју Специјалист за видео 360 степени видео продукција


Почетна страница Нашиот асортиман на понуди Барање за понуда Претходни проекти Контакт

Од нашите резултати, произведени во повеќе од 20 години видео продукција.

ТВ извештај: Повратници во областа Бургенланд - Како...


интервју, Цајц, Тино Вурм (сервис за греење) , Армин Шримпф (слој од плочки, слој од плоча, агенција за вработување, област Бургенланд, ТВ извештај, прес-конференција, повратници во областа Бургенланд, канцеларија за економски развој, слој од мозаик), Грит Датоу (управен директор Хајцман Цајц)


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - професионално снимање на настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави по најдобра цена со врвен квалитет...
за издавање на ТВ, веб, Blu-ray диск, ДВДДали се стремите кон високо ниво на квалитет и покрај малиот буџет?

Ова обично не е компатибилно. Сепак, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Камерите што ги користиме се модерни модели од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи. Одличен квалитет на сликата се постигнува дури и при предизвикувачки услови на осветлување. Употребата на програмабилни моторизирани навалувања овозможува далечинско управување со камерата и ја намалува работната сила, што резултира со заштеда на трошоци.


Нашиот асортиман на услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Кога станува збор за снимање и видео продукција со повеќе камери, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. Ние користиме камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

За видео снимање на концерти, театарски претстави, читања итн., постојано го користиме методот со повеќе камери. Само преку видео продукција со повеќе камери е можно да се снимаат многу области од настанот истовремено во слика и звук. Ние користиме камери кои се контролираат од далечина. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Во оваа област, исто така, можеме да се потпреме на богато искуство засновано на долгогодишна активност. Ова резултираше со неколку стотици ТВ прилози и видео-прилози. И темите и локациите беа многу разновидни. Тие вклучуваат актуелни информации и вести, социјални настани, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет и многу повеќе. Ние сме во состојба да истражуваме за вас во сите можни области и да произведуваме видео прилози и ТВ-прилози.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од задачата, неколку камери се користат и за интервјуа, настани за дискусија и тркалезни маси. За едноставни интервјуа со само едно лице, 2 камери може да бидат доволни доколку прашателот не се прикажува на сликата. Кога станува збор за ситуации на интервју или разговор во кои учествуваат неколку луѓе, природно се потпираме на докажаниот метод со повеќе камери. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Потребното време може да се намали ако видео снимките се разговори и интервјуа без публика.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. Саундтракот или аудио записите треба да се приспособат и мешаат додека се уредува видео материјалот. Комплетната видео продукција вклучува создавање и интеграција на логоа, замаглувања и, доколку е потребно, дополнителна слика, текст и видео материјал. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Дали ви требаат ЦД-а, ДВД-а или Blu-ray-дискови во мали количини? Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се најдобриот избор за продажба, подарување или архивирање музика и видеа како спомен.

Од резултатите од над 2 децении видео продукција
Граѓанско учество во Цајц: Бјорн Блос во разговор за градската лабораторија и можностите за учество

Кохезија и коопределување: Бјорн Блос во видео ... »
Патот до јуниорскиот шампионат во фрутбол: Како UHC Sparkasse Weißenfels ги става своите јуниори до 15 години на патот кон успехот.

ТВ репортажа за почетокот на првиот ден од голем ... »
Нова иницијатива за спас на црквата во Гетевиц - како локалните парохијани и активисти се здружуваат за да ја зачуваат историската зграда. Интервју со Френк Ледер, член на парохискиот црковен совет Hohenmölsener Land.

ТВ репортажа за вредната историска црква во Гетевиц, ... »
Zorbauer Heimatverein 1991 eV ја прослави 30-годишнината од Фестангер со парада, палка за пушки и танц. Во разговор со Мартин Милер, претседателот на здружението, дознавме повеќе за прославите.

Во Зорбау имаше вистинска прослава на ... »
Тандем велосипедска тура како знак против депресија: Турнејата MUT на германската лига за депресија прави попатна посета во Вајсенфелс. Интервју со учесничката Андреа Рош за нејзините искуства од турнејата и важноста на размената и поддршката.

Возење велосипед против депресија: Интервју со ... »
Извештај за успехот на училишниот проект ден „СОКО Шума“ и неговото значење за учениците и заедницата Ремсдорф кај Цајц, со фокус на придобивките од шумската педагогија и еколошката едукација и интервјуа со шумскиот педагог Дијана Џенрих и директорката Јана Фихтлер.

Извештај за разиграниот начин на кој училишниот ... »
ТВ репортажа за веслачкиот клуб Вајсенфелс 1884 година и неговите спортисти. Извештајот ги прикажува тренажните операции, интервјуата со спортистите и тренерите и важноста на новата зграда за обука за спортистите. Интервјуто со Клаус Ритер дава увид во работата на клубот и целите на веслачкиот клуб.

Портрет на клубот: Портрет на веслачкиот клуб ... »
Агентот за недвижности - мислење на жител на областа Бургенланд

Агентот за недвижности - гласот на граѓаните на ... »
Страшен час со Рис и Ërnst: The Changeling of Rössuln - Домашна приказна што ви влегува под кожа!

Морничавата тајна на Rössuln: Reese & Ërnst ја ... »
Зборувајте храбро: НЕМА ДА ЈА ЗАТВОРАМ УСТАТА! Покажете го вашиот глас на демонстрацијата во Вајсенфелс на 25 септември 2023 година.

Застанете во одбрана на правдата: НЕМА ДА ЈА ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion без граници
português : portuguese : португал
magyar : hungarian : maďarský
українська : ukrainian : ukrán
polski : polish : polonisht
slovenský : slovak : slovaki
bugarski : bulgarian : 불가리아 사람
malti : maltese : 몰티즈
eesti keel : estonian : người estonia
македонски : macedonian : մակեդոնական
shqiptare : albanian : albanés
italiano : italian : ইতালীয়
한국인 : korean : koreaans
español : spanish : spanjol
中国人 : chinese : ķīniešu
tiếng việt : vietnamese : वियतनामी
slovenščina : slovenian : स्लोवेनियाई
suomalainen : finnish : finski
türk : turkish : turski
français : french : người pháp
हिन्दी : hindi : хинди
عربي : arabic : arapça
עִברִית : hebrew : İbranice
bosanski : bosnian : bośniacki
english : anglais : engleski
hrvatski : croatian : hrvatski
Ελληνικά : greek : грек
íslenskur : icelandic : исланд
gaeilge : irish : irlandesa
norsk : norwegian : norvég
ქართული : georgian : Γεωργιανή
lëtzebuergesch : luxembourgish : اللوكسمبرجية
nederlands : dutch : Голланд
қазақ : kazakh : казахский
հայերեն : armenian : armeens
bahasa indonesia : indonesian : ინდონეზიური
latviski : latvian : латыш
basa jawa : javanese : yava dili
беларускі : belarusian : biélorusse
Српски : serbian : սերբերեն
lietuvių : lithuanian : الليتوانية
Монгол : mongolian : mongol
বাংলা : bengali : bengalų
čeština : czech : чэшскі
فارسی فارسی : persian farsia : Персідская фарсія
dansk : danish : дат
română : romanian : rumāņu valoda
svenska : swedish : İsveççe
suid afrikaans : south african : দক্ষিণ আফ্রিকান
azərbaycan : azerbaijani : azerbeidjans
deutsch : german : niemiecki
日本 : japanese : japönsku
Русский : russian : ruski


تم تحديث الصفحة بواسطة Isa Santana - 2024.07.14 - 06:25:03