Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Видео продукција со повеќе камери Продукција на видео интервју Театарско видео снимање


Добредојдовте Опсег на понуди Барање за понуда Претходни проекти Контактирајте не

Резултати и исходи во врска со видео продукцијата

„Партнерство преку границите: спасувањето на...


Во видео интервју со членовите на здружението за партнерство Детмолд-Цајц, се дискутира за спасувањето на Штајнтортурм ам Брул. Во видео интервју, Дијана Јакоб, Беат Телер, Керстин Милер и Хајдрун Планк зборуваат за историјата на Штајнтортурм и 30-годишното партнерство. Партнерската асоцијација Детмолд-Цајц со години се залага за заштита на спомениците и зачувување на историските објекти во Цајц. Видео интервјуто дава увид во работата на партнерското здружение Детмолд-Цајц и покажува како би можел да се зачува важен дел од културното наследство преку заедничка посветеност.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најекономичен, а сепак професионален начин за снимање концерти, театарски претстави, настани, дискусии...
... да ги објавите на ТВ, веб, на BluRay, ДВД.Постигнете импресивни резултати со буџет?

Обично еден е меѓусебно исклучува. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Нашиот избор се најновите камери со големи сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Одличен квалитет на сликата се постигнува дури и при тешки услови на осветлување. Камерите може да се контролираат од далечина преку употреба на програмабилни моторизирани навали, минимизирајќи ја потребата од персонал и намалувајќи ги трошоците.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Главното поле на активност на Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е снимање видео со повеќе камери и видео продукција. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Уредувањето на видеото се одвива на компјутери со високи перформанси. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на театарски претстави, концерти, читања ...

Во видео снимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично, секако се користат неколку камери. Ако многуте области од сценската изведба треба да се снимаат на видео од различни перспективи, ние го користиме методот со повеќе камери за да го направиме тоа. Се користат камери со далечинско управување. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. На овој начин, едно лице може да управува со 5 или повеќе камери. Ова ви заштедува персонални трошоци.
ТВ и видео извештаи за радио, стриминг и интернет

Порасна богато искуство од многу години како видео новинар. Со текот на годините, неколку стотици видео репортажи и ТВ содржини се истражувани, снимени, монтирани и емитувани на телевизија. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Темите се движеа од актуелни вести и информации до културни и спортски настани, социјални настани и многу повеќе. Поради нашето долгогодишно искуство, можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас на речиси секоја тема.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Употребата на неколку камери е исто така корисна за видео продукција на рунди разговори, интервјуа, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Ако интервјуто или разговорот со неколку луѓе треба да се снима на видео, употребата на повеќе од 2 камери е од суштинско значење. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Ако треба да се снимаат рунди разговори без публика, можеби нема да биде потребно навалување на моторот. Ова го намалува техничкиот напор.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Се разбира, снимањето настани, концерти, интервјуа и дискусии не е доволно. Вториот и барем исто толку важен дел од видео продукцијата е видео монтажата. Аудио записите или звучните записи мора да се гледаат и прилагодат кога се уредува видео материјалот. Ако треба да се интегрираат дополнителен текст и материјал за слика, тоа не е проблем. Логоата и замаглувањата исто така може да се дизајнираат и интегрираат. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Дали ви требаат ЦД-а, ДВД-а или Blu-ray-дискови во мали количини? Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. За разлика од другите медиуми за складирање, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите имаат непобедливи предности. УСБ-мемориските картички и хард дисковите имаат ограничен рок на траење. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

Од нашите резултати создадени во повеќе од 20 години видео продукција.
ТВ репортажа за заложбите на компаниите и спонзорите на 4-та спортска вечер на Вајсенфелс во кошаркарскиот клуб МБЦ - Мителдојчер во градското собрание на Вајсенфелс во областа на превенцијата

ТВ-интервју со организаторот на 4-та спортска вечер ...»
Мислење на пожарникар од областа Бургенланд

Писмото од пожарникар од областа ... »
ТВ репортажа за напорните тренинзи на државниот состав за претстојната натпреварувачка сезона во борби и дуо.

Извештај за подготовките на државниот тим за борби ... »
Окружниот администратор Гец Улрих и современиот сведок Ханс-Петер Милер во интервју известуваат за церемонијалното ослободување на новоизградениот мост во Гросјена на Унштрут, кој беше оштетен од поплавата.

Интервју со окружниот администратор Гец Улрих и ... »
Ракометни муабети - точно на средина - бран на Лојцшер

Луц Валтер - точно на средина - ракометен ... »
Џулијан Ленсен во разговор за предизвиците и искуствата од изведувањето на возот за јаглен во Цајц.

Последниот скапоцен камен го носи возот со јаглен ... »
Интервју со Јонас Хофман: Како женскиот тренер од УХЦ Шпаркасе Вајсенфелс ја постигна шампионската титула

Тренерот Ралф Кине по финалето: И покрај поразот, ... »
Убијка? - Мислење на вработен во секторот за нега во областа Бургенланд

Убијка? - Мислење на вработен во медицинската служба ... »
Во домот за стари лица - Писмото од жител - Гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Во домот за стари лица - мисли на граѓанин - гласот на ... »
Ефикасна спасувачка работа: Извештај за работата на DLRG Weißenfels-Hohenmölsen и нивните нови чамци за спасување, кои овозможуваат ефикасна спасувачка работа во вода. Извештајот го прикажува крштевањето на чамците и интервју со Рони Столце за подобрувањата што новите чамци ги носат во работата на DLRG.

ТВ репортажа: ТВ прилог за крштевањето на новите ... »
Културхаус Вајсенфелс како место за политичка дискусија: ТВ извештај за разговорите за Европа Извештај за важноста на Културхаус Вајсенфелс како место за политичка дискусија на разговорите за Европа. интервјуа со др Михаел Шнајдер, Ричард Кинел и Роби Риш фрлаат светлина врз европската перспектива.

Европските избори во фокус: ТВ-извештај за ... »
Три пара близнаци во Салцбург - Приказна со Рис и Ернст - Акушерка во акција, прогонетите ги пречекуваат новороденчињата.

Тројни близнаци од Салцбург - Рис и Ернст во ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion без граници
azərbaycan • azerbaijani • basa azerbaijan
íslenskur • icelandic • 아이슬란드어
português • portuguese • portugués
norsk • norwegian • norska
Монгол • mongolian • Μογγόλος
dansk • danish • дацкая
latviski • latvian • letonă
slovenský • slovak • slovāku
magyar • hungarian • język węgierski
italiano • italian • italisht
bugarski • bulgarian • bugarski
tiếng việt • vietnamese • vietnam
čeština • czech • češki
日本 • japanese • seapánach
hrvatski • croatian • хорват
slovenščina • slovenian • slovence
lietuvių • lithuanian • litvanski
gaeilge • irish • irlandiż
한국인 • korean • Солонгос
Српски • serbian • srpski
ქართული • georgian • georgiano
svenska • swedish • შვედური
français • french • צָרְפָתִית
lëtzebuergesch • luxembourgish • luxembourgsk
عربي • arabic • арабский
bahasa indonesia • indonesian • indonesian
deutsch • german • ألماني
Ελληνικά • greek • ბერძენი
中国人 • chinese • китайский язык
malti • maltese • maltaca
فارسی فارسی • persian farsia • farsia persa
українська • ukrainian • oekraïens
हिन्दी • hindi • hiondúis
বাংলা • bengali • бенгалски
қазақ • kazakh • kasahhi
suid afrikaans • south african • lõuna-aafrika
română • romanian • rumeno
bosanski • bosnian • bosniešu
беларускі • belarusian • Λευκορωσική
Русский • russian • руски
eesti keel • estonian • এস্তোনিয়ান
nederlands • dutch • Голланд
shqiptare • albanian • arnavut
english • anglais • İngilis dili
עִברִית • hebrew • hebrejski
հայերեն • armenian • ارمنی
español • spanish • hispaania keel
suomalainen • finnish • finlandeză
türk • turkish • türkisch
polski • polish • פולני
македонски • macedonian • macedônio
basa jawa • javanese • जावानीस


Päivittää Ryan Son - 2023.12.03 - 14:33:37