Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion видео продукција Предавања видео снимање филмаџии


Добредојдовте Опсег на понуди Преглед на трошоци Референци (избор) Контакт

Резултати и исходи во врска со видео продукцијата

Драматичен пресврт: Обесена бабица - Рис и Ернст...


Ве молиме поддржете ги ваквите видео продукции! ... »


Акушерка е осудена на смрт поради наводи дека им помагала на жените да спречат нови деца. Рис му раскажува на Ернст за мрачната практика на контрацепција во средниот век и за трагичната приказна за една бабица која била осудена на смрт со бесење поради жалба.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
за објавување на веб, ТВ, на BluRay, ДВДДа не се изгуби високото побарување и покрај ниските финансиски средства?

Овие две работи обично се некомпатибилни. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Камерите што ги користиме се модерни модели од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Одличен квалитет на сликата се постигнува дури и при предизвикувачки услови на осветлување. Употребата на програмабилни моторизирани навалувања овозможува далечинско управување со камерата и ја намалува работната сила, што резултира со заштеда на трошоци.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion ви нуди снимање и продукција на видео со повеќе камери. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Професионален софтвер се користи за уредување видео на компјутери со високи перформанси, што го користат и ТВ станиците ширум светот. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на концерти, театарски претстави, читања ...

Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Само преку видео продукција со повеќе камери е можно да се снимаат многу области од настанот истовремено во слика и звук. Се користат камери со далечинско управување. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. Потребно е само едно лице да ги контролира сите камери. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Во текот на годините беа направени стотици видео-прилози и ТВ прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство е толку богато што можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас за секакви теми.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од нарачката, користиме и неколку камери за видео продукција на интервјуа, настани за дискусија, тркалезни маси итн. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Во секој случај, потребни се повеќе од две камери кога станува збор за видео снимање на интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Ако интервјуата, разговорите или рундите за дискусија се снимаат без публика, нема потреба од навалување на моторот.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на паричката. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. Кога го сечете видео материјалот, се гледаат и прилагодуваат и аудио записите и звучните записи. Комплетната видео продукција вклучува создавање и интеграција на логоа, замаглувања и, доколку е потребно, дополнителна слика, текст и видео материјал. Можете исто така да испратите постоечки слики, текст, видео и аудио материјал. Ако, на пример, треба да се совладаат аудио записите од снимката на концертот, можеме да го направиме тоа или можете да го доставите како датотека.
Мала серија на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Дали ви требаат ЦД-а, ДВД-а или Blu-ray-дискови во мали количини? Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. Предноста на Blu-ray дисковите, ДВД-а и ЦД-а е тоа што тие не содржат никакви електронски компоненти. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

Од резултатите од над 2 децении видео продукција
Граѓански состанок во врска со заштитата од бучава од автопатот А9 во Зорбау, интервјуиран од Питер Лоце (организација за изградба на државни патишта Саксонија-Анхалт), Уве Вајс (градоначалник на Луцен)

„Градоначалникот Уве Вајс и Питер Лоце од органот ... »
Руделсбург во Бад Кесен: патување низ историјата на замокот

Откријте го Наумбург: Руделсбург како врв во ... »
Граѓанскиот глас на Бургенландкрајс - Интервју со Грит Вагнер - Како ги уништувате луѓето?

Како ги уништувате луѓето? - Граѓанскиот глас на ... »
Екскурзија низ светот на пивото: изложба „култура на пиење и уживање во пиво“ во здружението за локална историја во Теучерн.

Изложба „Пивото е дома“: Обиколка низ светот ...»
Театарските денови во Вајсенфелс започнаа и публиката беше воодушевена од отворањето на Гетегимназијата со мјузиклот „Еликсир“. Во ТВ прилог, шефот на културната канцеларија, Роберт Брукнер, зборуваше за тоа колку е важен настанот за културата во регионот и какво значење има театарот за општеството.

Театарските денови во Вајсенфелс започнаа и ... »
Новогодишниот прием што го приреди градоначалникот на Вајсенфелс, Роби Риш, е свечен. Презентацијата на почесните значки и културната програма со мјузиклот „Робин Худ“ се најважните моменти на настанот. Во својот говор, Клаудија Далберт, министерка за Саксонија-Анхалт, ја истакна важноста на кохезијата и толеранцијата.

Новогодишниот прием што го приреди ...»Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion на вашиот јазик
Монгол • mongolian • moğolca
tiếng việt • vietnamese • víetnamska
deutsch • german • нямецкі
bosanski • bosnian • босански
lëtzebuergesch • luxembourgish • ლუქსემბურგული
ქართული • georgian • gruusia keel
español • spanish • spansk
suomalainen • finnish • φινλανδικός
nederlands • dutch • голланд
čeština • czech • чех
shqiptare • albanian • albansk
বাংলা • bengali • Бенгал
slovenský • slovak • tiếng slovak
polski • polish • lehçe
हिन्दी • hindi • hindi
հայերեն • armenian • армян
français • french • fransız dili
íslenskur • icelandic • islandez
svenska • swedish • suédois
suid afrikaans • south african • Південноафриканський
한국인 • korean • korejski
فارسی فارسی • persian farsia • persijas persijas
беларускі • belarusian • belarusça
slovenščina • slovenian • slovensk
norsk • norwegian • norvégien
hrvatski • croatian • الكرواتية
عربي • arabic • araabia keel
italiano • italian • italų
azərbaycan • azerbaijani • azerbaidjan
日本 • japanese • اليابانية
basa jawa • javanese • ճավայերեն
latviski • latvian • ラトビア語
Русский • russian • ruski
македонски • macedonian • maqedonase
українська • ukrainian • украин
english • anglais • англійская
bahasa indonesia • indonesian • indonezijski
עִברִית • hebrew • ebraico
bugarski • bulgarian • болгар
қазақ • kazakh • kazahu
malti • maltese • maltais
lietuvių • lithuanian • litvanski
Ελληνικά • greek • grego
Српски • serbian • serbiska
gaeilge • irish • irlandesa
português • portuguese • portoghese
türk • turkish • türkisch
magyar • hungarian • người hungary
eesti keel • estonian • estonski
dansk • danish • дански
română • romanian • romanian
中国人 • chinese • κινέζικα


पेज अपडेट द्वारा किया गया Chris Simon - 2023.12.06 - 22:37:01