Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion видео новинар Снимање на видео концерт Корпоративен продуцент на видео


Добредојдовте Услуги Цените Завршени проекти Контактирајте не

резултати од нашата работа

Како Рот-Вајс Вајсенфелс победи на одбојкарскиот...


единица за атлетски клуб Магдебург, Рот-Вајс Вајсенфелс, Оберлига, Ролф Бејер (тренер и лидер на тимот Рот-Вес-Вајсенфелс), интервју, ТВ извештај, одбојка, Бургенландкрајс


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање концерти, театарски претстави, настани, разговори...
… да ги објавите на ТВ, Интернет, ДВД, Blu-Ray диск итн.Мали финансиски средства, но големи цели?

Обично еден е меѓусебно исклучува. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Ние користиме камери со големи, најнова генерација сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Како резултат на тоа, оптималниот квалитет на сликата е загарантиран дури и во тешки услови на осветлување. Во зависност од ситуацијата, се користат програмабилни навалувачи на тавата на моторот. Далечинската контрола постигната на овој начин ги минимизира трошоците за персоналот и ги намалува трошоците за вас како клиент.


Ова се меѓу другото и нашите услуги

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер кога станува збор за снимање со повеќе камери и видео продукција. Се користат професионални камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Видео материјалот се сече на компјутери со високи перформанси. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на концерти, театарски претстави, читања ...

Во видео снимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично, секако се користат неколку камери. Ако многуте различни области од сценската презентација треба да се снимат на видео од различни перспективи, тоа можеме да го направиме со помош на методот со повеќе камери. Се користат камери со далечинско управување. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. На овој начин, едно лице може да управува со 5 или повеќе камери. Ова ви заштедува персонални трошоци.
ТВ и видео извештаи за радио и интернет стриминг

Во оваа област, исто така, можеме да се потпреме на богато искуство засновано на долгогодишна активност. Во текот на годините беа направени стотици видео-прилози и ТВ прилози. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Тие вклучуваат актуелни информации и вести, социјални настани, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Секогаш се неопходни повеќе од две камери кога станува збор за интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Ќе се користат камери со далечинско управување доколку се работи за настан со публика. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на паричката. Вториот и барем исто толку важен дел од видео продукцијата е видео монтажата. Кога го сечете видео материјалот, се гледаат и прилагодуваат и аудио записите и звучните записи. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Дали ви требаат ЦД-а, ДВД-а или Blu-ray-дискови во мали количини? Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. На Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а им недостасуваат електронски компоненти. Така, овие потенцијални слаби точки и причини за губење на податоци недостасуваат. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

Од нашите резултати од преку 20 години видео продукција
Оператор на салон за сладолед - мислење на жител на областа Бургенланд

Оператор на салон за сладолед - мислење на граѓанин ...»
Градителот на оџаци - мислење на граѓанин од областа Бургенланд.

Градителот на оџаци - Писмо од граѓанин на областа ... »
Stadtwerke Zeitz ја промовира културата и спортот локално - Манастирот Поса како симбол за посветеноста на Stadtwerke Zeitz: Ларс Зиман ја објаснува важноста на спонзорските договори за локалната сцена. Еден ТВ извештај ги истакнува различните проекти.

Културна определба на Stadtwerke Zeitz - манастирот Поса ... »
Ракометен успех во Оберлигата: ТВ репортажа за натпреварот на РК Бургенланд против ХСВ Аполда 90 Репортажа за ракометниот успех на ХК Бургенланд на натпреварот во Оберлигата против ХСВ Аполда 90. Штефен Баумгарт, главниот тренер на РК Бургенланд, ја дава својата оценка во интервјуто надвор на играта.

Бургенланд се бори за победа: ТВ репортажа за ... »
Слободните училишта во фокус: Дорин Хофман во интервју за докажани методи и нови пристапи во време на неизвесност.

Настава и учење во турбулентни времиња: Дорин Хофман ... »
Демонстрација на Граѓанскиот глас на областа Бургенланд во Наумбург

Гласот на граѓаните на областа Бургенланд, ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion речиси насекаде во светот
Русский · russian · ruština
english · anglais · język angielski
հայերեն · armenian · armenisch
slovenščina · slovenian · Словен
slovenský · slovak · սլովակ
malti · maltese · malteze
eesti keel · estonian · estone
ქართული · georgian · georgisk
lëtzebuergesch · luxembourgish · luxemburgi
فارسی فارسی · persian farsia · სპარსული სპარსეთი
tiếng việt · vietnamese · вьетнамдық
latviski · latvian · لتونی
हिन्दी · hindi · hindi
gaeilge · irish · आयरिश
عربي · arabic · arabisch
Монгол · mongolian · mongolian
deutsch · german · limba germana
bugarski · bulgarian · ბულგარული
bosanski · bosnian · bosnisk
türk · turkish · turečtina
français · french · ֆրանսերեն
Српски · serbian · srpski
中国人 · chinese · síneach
Ελληνικά · greek · grísku
македонски · macedonian · makedonsk
azərbaycan · azerbaijani · Азербайджанский
nederlands · dutch · hollänesch
українська · ukrainian · ucraniano
norsk · norwegian · النرويجية
íslenskur · icelandic · ijslands
বাংলা · bengali · bengálský
suomalainen · finnish · фінська
shqiptare · albanian · albanac
日本 · japanese · tiếng nhật
čeština · czech · tšekki
polski · polish · polandia
italiano · italian · iodálach
беларускі · belarusian · білоруська
עִברִית · hebrew · hebreska
basa jawa · javanese · javanesisk
español · spanish · spænska, spænskt
hrvatski · croatian · hrvatski
bahasa indonesia · indonesian · endonezya dili
dansk · danish · dansk
suid afrikaans · south african · južnoafrikanac
svenska · swedish · السويدية
português · portuguese · portugalin kieli
magyar · hungarian · венгерский язык
lietuvių · lithuanian · لیتوانیایی
română · romanian · rumāņu valoda
қазақ · kazakh · każakistan
한국인 · korean · coreano


Обновление сделано Tu Mamani - 2023.12.06 - 22:30:18