Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion музички спотови видеограф на настанот Снимање видео со повеќе камери


Добредојдовте Опсег на понуди Цените Преглед на проектот Контактирајте не

Резултати и исходи во врска со видео продукцијата

Иницијатива Граѓански глас демонстрации во...


Ваша поддршка за вакви видео продукции! ... »


На 22 јануари 2022 година, иницијативата Die Bürgerstimme одржа демонстрации на плоштадот на пазарот во Наумбург. Една од целите на иницијативата Граѓански глас е да се стави крај на мерките за корона. Иницијативата има за цел да им даде глас на граѓаните од областа Бургенланд. На луѓето им беше дадена можност да ги запишат своите грижи и желби за политичарите за да ги состават во список со барања.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
... да ги објавите на ТВ, веб, на BluRay, ДВД.Само мал буџет, но сепак високи стандарди?

Честопати тие две не можат да се помират. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Користиме камери од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Обезбеден е оптимален квалитет на сликата дури и во тешки услови на осветлување. Програмабилните навалувачи на моторот овозможуваат далечинско управување со камерите, минимизирајќи ги персоналните трошоци и намалувајќи ги трошоците за вас како клиент.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е една од ретките компании што нуди видео продукција со повеќе камери. Се користат професионални камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Видео материјалот се сече на компјутери со високи перформанси. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

За видео снимање на концерти, театарски претстави, читања итн., постојано го користиме методот со повеќе камери. Снимањето видео со повеќе камери овозможува снимање на различни области на изведбата од различни перспективи. Се користат камери со далечинско управување. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. Потребно е само едно лице да ги контролира сите камери. Не се потребни дополнителни сниматели.
ТВ и видео извештаи за радио и интернет стриминг

Низ долгогодишната активност, имаме и богато искуство во оваа област. Во текот на годините беа направени стотици видео-прилози и ТВ прилози. И темите и локациите беа многу разновидни. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Ние сме во состојба да истражуваме за вас во сите можни области и да произведуваме видео прилози и ТВ-прилози.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Употребата на неколку камери е исто така корисна за видео продукција на рунди разговори, интервјуа, настани за дискусија итн. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Се разбира, се потпираме на методот со повеќе камери, бидејќи тоа е ситуација на интервју и разговор со неколку луѓе. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Ако интервјуата, разговорите или рундите за дискусија се снимаат без публика, нема потреба од навалување на моторот.
Видео монтажа, прилагодување на видео, аудио монтажа

Се разбира, не е доволно само снимање концерти, настани, интервјуа и дискусии итн. Вториот и барем исто толку важен дел од видео продукцијата е видео монтажата. Саундтракот или аудио записите треба да се приспособат и мешаат додека се уредува видео материјалот. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
Мала серија на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Дали ви требаат ЦД-а, ДВД-а или Blu-ray-дискови во мали количини? Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се најдобриот избор за продажба, подарување или архивирање музика и видеа како спомен.

Од нашите референци
Интервју со Штефен Дате: Како Weißenfelser HV 91 ги заинтересира младите за ракометот

Ракометна хуманитарна игра во Weißenfelser HV 91: ... »
Вработени во болница - мислење на жител во областа Бургенланд

Вработените во болница - мисли на граѓанин - ... »
Во ТВ прилог е претставен новиот менаџер на државната винарија „Клостер Пфорта“ и се прикажува интервју со Бјорн Пробст. Гостите како винската принцеза и министерот на покраината Саксонија-Анхалт, Рајнер Робра, како и поранешниот окружен администратор Хари Рајче, даваат свои впечатоци за назначувањето на новиот извршен директор.

Телевизискиот прилог за новиот управен директор ... »
Нова сигнализација во Зале-Унштрут-Триаланд: Безбедност за велосипедистите - ТВ прилог за новата ознака на велосипедската патека Зале во Лајслинг, со интервју со Др. Метју Хенигер.

Возете велосипед безбедно и удобно: Нови знаци на ... »
Матијас Вос во разговор со Стефан Хеберт

Матијас Вос во разговор со Стефан Хеберт (Dart & Sky ... »
Портрет на манастирот Мемлебен и царската палата на романескниот пат со манастирот, урнатините на манастирската црква, криптата, во областа Бургенланд, ТВ извештај, интервју со м-р Андреа Кнопик (раководител на музејот Клостер и Кајзерпфалц Мемлебен)

„Историјата на Мемлебен: ТВ прилог за манастирот ... »
Училишниот сопатник - Мисли на граѓанин - Граѓанскиот глас Бургенландкрајс

Училишниот придружник - Писмо од граѓанин на областа ... »
„Јавен состанок во Зорбау: Органот за изградба на државни патишта Саксонија-Анхалт обезбедува информации за мерките за заштита од бучава долж автопатот А9“

„Јавна средба во Зорбау: Дискусии и информации за ... »
интервју со др Каи Штајнбах: Како MIBRAG го обликува постепеното исфрлање на јагленот и енергетската транзиција

Олаф Шолц во Профен: Дискусија со слушателите за ... »
„Боречките уметници во Наумбург слават годишнина: 35 години С.Г. Фризен со Џију рју доџо и шотокан карате“ - ТВ репортажа со интервјуа со Геролд Кеслер и Питер Битнер.

„Годишнина на школата за боречки вештини SG Friesen ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion глобално
español ¦ spanish ¦ spanish
hrvatski ¦ croatian ¦ croatian
latviski ¦ latvian ¦ 라트비아 사람
deutsch ¦ german ¦ գերմաներեն
עִברִית ¦ hebrew ¦ hebrejski
italiano ¦ italian ¦ talijanski
한국인 ¦ korean ¦ korealainen
македонски ¦ macedonian ¦ macadóinis
हिन्दी ¦ hindi ¦ хинди
magyar ¦ hungarian ¦ ungāru
eesti keel ¦ estonian ¦ estonesch
svenska ¦ swedish ¦ švedščina
bosanski ¦ bosnian ¦ bosnia
বাংলা ¦ bengali ¦ бенгальский
suomalainen ¦ finnish ¦ finlandais
ქართული ¦ georgian ¦ người gruzia
shqiptare ¦ albanian ¦ albanés
türk ¦ turkish ¦ tyrkneska
հայերեն ¦ armenian ¦ armenio
日本 ¦ japanese ¦ jepang
basa jawa ¦ javanese ¦ iávais
gaeilge ¦ irish ¦ 爱尔兰语
azərbaycan ¦ azerbaijani ¦ azerbajxhani
português ¦ portuguese ¦ portugál
français ¦ french ¦ francuski
Ελληνικά ¦ greek ¦ греческий
nederlands ¦ dutch ¦ галандскі
Српски ¦ serbian ¦ seirbis
slovenščina ¦ slovenian ¦ słoweński
Монгол ¦ mongolian ¦ mongolia
dansk ¦ danish ¦ dánčina
íslenskur ¦ icelandic ¦ island
беларускі ¦ belarusian ¦ ベラルーシ語
Русский ¦ russian ¦ rusų
slovenský ¦ slovak ¦ sllovake
polski ¦ polish ¦ pólsku
عربي ¦ arabic ¦ arabisk
中国人 ¦ chinese ¦ kinų
فارسی فارسی ¦ persian farsia ¦ persian persian
english ¦ anglais ¦ ইংরেজি
suid afrikaans ¦ south african ¦ south african
қазақ ¦ kazakh ¦ कजाख
bugarski ¦ bulgarian ¦ bulharský
malti ¦ maltese ¦ малтешки
tiếng việt ¦ vietnamese ¦ vietnamesiska
українська ¦ ukrainian ¦ ուկրաինական
română ¦ romanian ¦ რუმინული
čeština ¦ czech ¦ Çek
lëtzebuergesch ¦ luxembourgish ¦ tiếng luxembourg
lietuvių ¦ lithuanian ¦ литвански
norsk ¦ norwegian ¦ নরওয়েজীয়
bahasa indonesia ¦ indonesian ¦ индонезиялық


Revision Marco Pradhan - 2024.06.24 - 18:33:58