Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion оператор на камера Концертна видео продукција видео интервју


Првата страница Услуги Цените Претходни проекти Контактирајте не

Резултати и исходи во врска со видео продукцијата

Бесплатно внатре и надвор: поставувањето локација...


Размислувате да поставите сопствен независен простор за учење или училиште и сакате да го пренесете знаењето на индивидуален, ориентиран кон пракса, хуман и сочувствителен начин. Кристин Бојтлер, вашиот ментор за успешно воспоставување на вашата локација за учење, презентира јасни стратегии, решенија и совети за да започнете веднаш и да го остварите вашиот сон. Нивната цел е да им помогнат на многу луѓе да ја спроведат својата идеја за сопственото место на учење и да создадат подобри услови за децата и возрасните каде учењето повторно станува забавно. На нејзиниот канал ќе најдете стратегии, совети и решенија кои ќе ви помогнат побрзо да ја достигнете целта на вашиот сопствен слободен простор за учење и срдечно сте поканети да станете дел од поддржувачкото движење од грасрут.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најекономичен, а сепак професионален начин за снимање настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави ...
за издавање на ТВ, веб, Blu-ray диск, ДВДСамо мал буџет, но високи барања?

Најчесто треба да донесете одлука бидејќи овие работи меѓусебно се исклучуваат. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Камерите што ги користиме се модерни модели од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи. Одличен квалитет на сликата е загарантиран и покрај тешките услови на осветлување. Употребата на програмабилни моторизирани навалувања овозможува далечинско управување на камерите, што ја намалува работната сила и заштедува пари.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е една од ретките компании што нуди видео продукција со повеќе камери. За вакви продукции користиме камери од ист тип. Ова обезбедува идентичен квалитет на сликата дури и со 4K/UHD. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

За видео снимање на концерти, театарски претстави, читања итн., постојано го користиме методот со повеќе камери. Користејќи го методот со повеќе камери, го реализираме видео снимањето на сценската изведба од многу различни перспективи. Се користат камери со далечинско управување. Камерите се контролираат од централна точка во однос на зумирањето, острината и усогласувањето. На овој начин, едно лице може да управува со 5 или повеќе камери. Ова ви заштедува персонални трошоци.
Видео извештаи за телевизија и Интернет

Порасна богато искуство од многу години како видео новинар. Беа произведени и емитувани стотици ТВ прилози и прилози. И темите и локациите беа многу разновидни. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Ние сме во состојба да истражуваме за вас во сите можни области и да произведуваме видео прилози и ТВ-прилози.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Употребата на неколку камери е исто така корисна за видео продукција на рунди разговори, интервјуа, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Ако интервјуто или разговорот со неколку луѓе треба да се снима на видео, употребата на повеќе од 2 камери е од суштинско значење. Ќе се користат камери со далечинско управување доколку се работи за настан со публика. Нема потреба од навалување на моторната тава кога станува збор за дискусии без публика.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на паричката. По снимањето видео, уредувањето на видеото е логичен следен чекор во производството на видео. Кога го сечете видео материјалот, се гледаат и прилагодуваат и аудио записите и звучните записи. Дополнителен текст, слика и видео материјал, како и замаглувања се исто така дизајнирани и интегрирани за време на уредувањето на видеото. Можете исто така да испратите постоечки слики, текст, видео и аудио материјал. Ако, на пример, треба да се совладаат аудио записите од снимката на концертот, можеме да го направиме тоа или можете да го доставите како датотека.
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди мало сериско производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови. ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите не само што нудат непобедливи предности во однос на архивирањето. Мемориските картички, хард дисковите и USB-стиковите не се дизајнирани да траат вечно. На Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а им недостасуваат електронски компоненти. Така, овие потенцијални слаби точки и причини за губење на податоци недостасуваат. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Од нашите резултати создадени во повеќе од 20 години видео продукција.
ТВ репортажа: Состанок на жители во градското собрание на Цајц на теми за структурните промени и областа за ископување лигнит

ТВ репортажа: Состанок на жителите во градското ... »
Безбедност на водата: Извештај за работата на DLRG Weißenfels-Hohenmölsen, кој е посветен на безбедноста на водата. Извештајот го прикажува крштевањето на новите чамци за спасување и содржи интервју со Рони Столце за предизвиците на спасувањето и важноста на новите чамци за работата на DLRG.

Ефикасна спасувачка работа: Извештај за работата на ... »
Разговор во Архе небра со проф.д-р. Харалд Мелер и Кристијан Форберг на објавувањето на книгата Die Himmelsscheibe von Nebra

Авторско читање и дискусија со проф.д-р. Харалд Мелер ... »
Зад сцената на Blüchermarsch во Цајц: Увид во обуката и подготовките на резервистите на Бундесверот за државниот натпревар, вклучително и интервју со Ханс Тиеле, претседател на државната група на Здружението на резервисти Саксонија-Анхалт.

Еден ден од животот на резервистот: извештај за ... »
SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Retrospectives Insights Outlooks Прес-конференција Дел 3

Прес-конференцијата на SSC ​​Saalesportclub Weissenfels ги ...»
Матијас Вос и Уве Кранеис во разговор

Матијас Вос во интервју со Уве Кранеис ... »
Длабоко ја осудувам војната - писмо од граѓанин на областа Бургенланд

Длабоко ја осудувам војната - Жител на областа ... »
Моника Кединг зборува во ТВ-прилог за нејзините искуства како менаџер за медицински сестри во клиниката Бургенландкрајс во Цајц.

ТВ репортажа за работата на Моника Каединг како ... »
Иницијатива Демонстрација на гласот на граѓаните во областа Бургенланд во Наумбург

Иницијатива Граѓански глас демонстрации во ... »
интервју со др Ингер Шуберт од шведската фондација Lützen на отворањето на изложбата „Lützen 1632 - Голема историја во големи слики“ во салата „Red Lion“ во Луцен.

„Lützen 1632 - голема историја во големи слики“: ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion прекугранична
magyar ▪ hungarian ▪ հունգարերեն
বাংলা ▪ bengali ▪ bengalesch
lietuvių ▪ lithuanian ▪ リトアニア語
हिन्दी ▪ hindi ▪ hindi
فارسی فارسی ▪ persian farsia ▪ pärsia farsia
português ▪ portuguese ▪ portugis
nederlands ▪ dutch ▪ holandiešu valoda
türk ▪ turkish ▪ турэцкая
հայերեն ▪ armenian ▪ أرميني
Монгол ▪ mongolian ▪ mongol
Српски ▪ serbian ▪ صربی
Русский ▪ russian ▪ vene keel
polski ▪ polish ▪ poļu
dansk ▪ danish ▪ δανικός
suomalainen ▪ finnish ▪ фінська
slovenský ▪ slovak ▪ slowaaks
slovenščina ▪ slovenian ▪ slovenska
日本 ▪ japanese ▪ japāņi
deutsch ▪ german ▪ Герман
čeština ▪ czech ▪ češki
suid afrikaans ▪ south african ▪ Южноафриканский
ქართული ▪ georgian ▪ gruzínsky
español ▪ spanish ▪ hiszpański
қазақ ▪ kazakh ▪ قزاقی
עִברִית ▪ hebrew ▪ hebreiska
hrvatski ▪ croatian ▪ kroatisk
Ελληνικά ▪ greek ▪ kreikkalainen
bahasa indonesia ▪ indonesian ▪ ইন্দোনেশিয়ান
中国人 ▪ chinese ▪ ķīniešu
latviski ▪ latvian ▪ laitvis
беларускі ▪ belarusian ▪ hvítrússneska
tiếng việt ▪ vietnamese ▪ vietnamiečių
français ▪ french ▪ французька
عربي ▪ arabic ▪ अरबी
basa jawa ▪ javanese ▪ jawajski
bugarski ▪ bulgarian ▪ búlgaro
norsk ▪ norwegian ▪ норвешки
bosanski ▪ bosnian ▪ bosníska
italiano ▪ italian ▪ italien
azərbaycan ▪ azerbaijani ▪ azerbaigiano
shqiptare ▪ albanian ▪ الألبانية
english ▪ anglais ▪ İngilis dili
svenska ▪ swedish ▪ Шведски
македонски ▪ macedonian ▪ ম্যাসেডোনিয়ান
malti ▪ maltese ▪ maltčina
gaeilge ▪ irish ▪ irlandês
lëtzebuergesch ▪ luxembourgish ▪ luksemburški
українська ▪ ukrainian ▪ ukrajinski
eesti keel ▪ estonian ▪ eastóinis
íslenskur ▪ icelandic ▪ islandeze
한국인 ▪ korean ▪ koreai
română ▪ romanian ▪ rumænsk


Sideopdatering lavet af Luis Yu - 2024.07.14 - 06:18:54