Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion Театарско видео снимање документарист видео продукција


Првата страница Нашите услуги Барање за понуда Од нашите референци Контактирајте не

Од нашите резултати од преку 20 години видео продукција

ТВ репортажа за средновековно пешачење околу...


средновековно пешачење, гатач, поддршка, суеверие, вештерство и суеверие, ТВ извештај, заедница на интерес Blumenmühle Blumenau / Würchwith, тема, Бургенландкрајс , гатање, Фолкер Турм (локален хроничар во Кајна), Вирхвиц, интервју, вештерки


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најекономичен, а сепак професионален начин за снимање настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави ...
за објавување на Интернет, ТВ, на Blu-ray диск, ДВДСамо мал буџет, но високи барања?

Ретко е возможно да ги има и двете во исто време. Сепак, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Со големи сензори за слика од 1 инчи, користиме камери од ист тип од најновата генерација. Оптималниот квалитет на сликата е загарантиран, дури и во тешки услови на осветлување. Понатаму, во зависност од ситуацијата, се користат програмабилни навалувачи на тавата на моторот. Така, можно е далечинско управување. Ова ги минимизира трошоците за персоналот и значително ги намалува трошоците.


Ова се меѓу другото и нашите услуги

Продукција на видео со повеќе камери (паралелно снимање со повеќе камери)

Кога станува збор за снимање и видео продукција со повеќе камери, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. Се користат професионални камери од ист тип. Кога станува збор за квалитетот на сликата, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion не прави компромиси. Снимањето е барем во 4K/UHD. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на концерти, театарски претстави, читања ...

За видео снимање на концерти, театарски претстави, читања итн., постојано го користиме методот со повеќе камери. Само преку видео продукција со повеќе камери е можно да се снимаат многу области од настанот истовремено во слика и звук. Ние користиме камери кои се контролираат од далечина. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. На овој начин, едно лице може да управува со 5 или повеќе камери. Ова ви заштедува персонални трошоци.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Работејќи како видеоновинар долги години, успеав да стекнам релевантно искуство во оваа област. Со текот на годините, неколку стотици видео репортажи и ТВ содржини се истражувани, снимени, монтирани и емитувани на телевизија. И темите и локациите беа многу разновидни. Темите се движеа од актуелни вести и информации до културни и спортски настани, социјални настани и многу повеќе. Поради нашето долгогодишно искуство, можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас на речиси секоја тема.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од нарачката, користиме и неколку камери за видео продукција на интервјуа, настани за дискусија, тркалезни маси итн. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Нема потреба од навалување на моторната тава кога станува збор за дискусии без публика.
Видео монтажа, прилагодување на видео, аудио монтажа

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на паричката. Продукцијата на видео не може да се заврши без уредување на видеото. Аудио записите или звучните записи мора да се гледаат и прилагодат кога се уредува видео материјалот. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion нуди мало сериско производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови. За разлика од другите медиуми за складирање, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите имаат непобедливи предности. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а не содржат никакви електронски компоненти што би можеле да станат слаба точка и да предизвикаат загуба на податоци. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се најдобриот избор за продажба, подарување или архивирање музика и видеа како спомен.

Од резултатите од над 2 децении видео продукција
ТВ репортажа за Мајкл Мендл, кој ги посетува Театар Капитол и Ној Театар Цајц и дава увид во неговата работа како актер.

ТВ репортажа за посетата на Мајкл Мендл на Цајц, при ... »
Свети бељи: Манастирскиот гоблин, Рис и Ернст - локални приказни од една калуѓерка

Сенишна средба во манастирот: Рис и Ернст со ... »
Музички врв на 28. фестивал на замокот - интервју со Мајкл Роберт Рајн и Себастијан Оливер Ланге од In Extremo.

ТВ репортажа од фестивалот на замокот во ... »
Интервју за тоа како канцеларијата за социјална заштита, социјалната агенција, социјалните судови, управните судови, училиштата и властите се справуваат со дете со попреченост и постапките на судството и паралелите со пандемијата.

Интервју за тоа како канцеларијата за социјална ... »
Елке Симон-Куч (член на државниот парламент на Саксонија-Анхалт) одржа говор на демонстрациите на владините критичари на 19 септември 2022 година

Демонстрации / прошетка на владините критичари во ... »
Музички мир во Вајсенфелс: ТВ-прилог за концертот на шеталиштето на 21-от музички фестивал Хајнрих Шуц, за време на кој посетителите талкаа низ градот и доживеаја музички изведби на различни локации. Во интервју со Др. фил. Маик Рихтер (асистент за истражување во Хајнрих-Шутц-Хаус) е загрижен за важноста на музиката на Хајнрих Шут и како таа и денес шири мир и хармонија.

По стапките на Хајнрих Шуц: ТВ репортажа за ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion прекугранична
हिन्दी ¦ hindi ¦ Хинди
日本 ¦ japanese ¦ tiếng nhật
shqiptare ¦ albanian ¦ albanska
slovenščina ¦ slovenian ¦ словенська
français ¦ french ¦ Француски
hrvatski ¦ croatian ¦ Хорват
Русский ¦ russian ¦ рускі
עִברִית ¦ hebrew ¦ ებრაული
latviski ¦ latvian ¦ lettneska
Монгол ¦ mongolian ¦ mongol
english ¦ anglais ¦ bahasa inggris
italiano ¦ italian ¦ italisht
Ελληνικά ¦ greek ¦ grecki
հայերեն ¦ armenian ¦ армян
dansk ¦ danish ¦ deens
한국인 ¦ korean ¦ kóreska
қазақ ¦ kazakh ¦ kazahu
українська ¦ ukrainian ¦ украінскі
malti ¦ maltese ¦ maltais
عربي ¦ arabic ¦ arabesch
čeština ¦ czech ¦ čekų
español ¦ spanish ¦ spanish
македонски ¦ macedonian ¦ makedonialainen
română ¦ romanian ¦ romanian
azərbaycan ¦ azerbaijani ¦ azerbaidžāņu
basa jawa ¦ javanese ¦ iávais
türk ¦ turkish ¦ turco
magyar ¦ hungarian ¦ ungarsk
беларускі ¦ belarusian ¦ بلاروسی
فارسی فارسی ¦ persian farsia ¦ Персідская фарсія
Српски ¦ serbian ¦ serbneska
ქართული ¦ georgian ¦ géorgien
português ¦ portuguese ¦ portugāļu
suomalainen ¦ finnish ¦ الفنلندية
polski ¦ polish ¦ poľský
deutsch ¦ german ¦ njemački
bugarski ¦ bulgarian ¦ Βούλγαρος
slovenský ¦ slovak ¦ szlovák
বাংলা ¦ bengali ¦ बंगाली
lëtzebuergesch ¦ luxembourgish ¦ luxemburský
svenska ¦ swedish ¦ zweeds
bahasa indonesia ¦ indonesian ¦ indonezisht
gaeilge ¦ irish ¦ Ирланд
tiếng việt ¦ vietnamese ¦ wietnamski
norsk ¦ norwegian ¦ basa norwegia
lietuvių ¦ lithuanian ¦ litouws
bosanski ¦ bosnian ¦ bosnisch
中国人 ¦ chinese ¦ kineski
íslenskur ¦ icelandic ¦ Íoslainnis
eesti keel ¦ estonian ¦ eston
suid afrikaans ¦ south african ¦ Паўднёваафрыканскі
nederlands ¦ dutch ¦ डच


Dianyari dening Arun Said - 2023.12.03 - 14:48:10