Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion документарист Изработка на видео извештаи видеограф


Добредојдовте Опсег на понуди Преглед на трошоци Референци (избор) Контакт

Од нашите резултати, произведени во повеќе од 20 години видео продукција.

Збогатете го вашиот живот со знаење, успешно...


Срце за слобода на образованието! Кристин Бојтлер, градител на места за учење од соништата, ја отвора вратата кон светот на основање независни училишта на овој канал. Исткаен од развој на личноста, психологија на успехот и практични совети, тој претставува испробани и проверени чекори кои не само што ја прават вашата визија за сопственото училиште појасна, туку и покажуваат начини на кои можете да ја обликувате слободата на учење. 0


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најекономичен, а сепак професионален начин за снимање настани, конференции, концерти, дискусии, театарски претстави ...
... да ги објавите на ТВ, Интернет, ДВД, BluRay итн.Совладување на големи предизвици со ограничен финансиски буџет?

Обично ова ја исклучува можноста. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Нашите камери се најновата генерација од истиот тип со големи сензори за слика од 1 инчи. Предизвикувачките услови на осветлување не се пречка за одличен квалитет на сликата. Програмабилните моторизирани навалувања овозможуваат далечинско управување со камерите, намалувајќи ја потребата од персонал и заштедувајќи ги трошоците.


Ова се меѓу другото и нашите услуги

Снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Кога станува збор за снимање и видео продукција со повеќе камери, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. Се користат професионални камери од ист тип. Во основа, се снима најмалку 4K/UHD. Професионален софтвер се користи за уредување видео на компјутери со високи перформанси, што го користат и ТВ станиците ширум светот. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

Кога станува збор за снимање видео театарски претстави, концерти, читања итн., природно го користиме методот со повеќе камери. Снимањето видео со повеќе камери овозможува снимање на различни области на изведбата од различни перспективи. Се користат камери со далечинско управување. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. Потребно е само едно лице да ги контролира сите камери. Не се потребни дополнителни сниматели.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Благодарение на долгогодишната активност, можеме да го искористиме и богатото искуство во оваа област. Беа произведени и емитувани стотици ТВ прилози и прилози. И темите и локациите беа многу разновидни. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство е толку богато што можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас за секакви теми.
Видео снимање на рунди разговори, настани за дискусија, интервјуа итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Се разбира, се потпираме на методот со повеќе камери, бидејќи тоа е ситуација на интервју и разговор со неколку луѓе. Колку е неопходно да може далечинско да се контролираат камерите зависи од тоа дали се работи за настан со публика. Нема потреба од навалување на моторната тава кога станува збор за дискусии без публика.
Монтажа на видео и аудио материјал

Се разбира, не е доволно само снимање концерти, настани, интервјуа и дискусии итн. По снимањето видео, уредувањето на видеото е логичен следен чекор во производството на видео. Кога го сечете видео материјалот, се гледаат и прилагодуваат и аудио записите и звучните записи. За време на монтажата, видеото се комплетира со логоа, замаглувања и, доколку е потребно, со друг видео, слика и текстуален материјал. Сечевме и видеа од нивни или материјали од други извори. Ако саундтракот на снимањето на концертот треба да се ремиксираат и мастерираат, можете соодветно да ги доставите.
ЦД, ДВД, Blu-ray диск - Производство од мали серии

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. Рок на употреба на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови е ограничен. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Од нашите референци
ТВ репортажа: Како младите во областа Бургенланд размислуваат за Европа

Како областа Бургенланд има корист од Европа: ... »
ТВ извештај: Ханс-Мартин Илсе ја раскажува приказната за романескната црква во Флеминген

Флеминген: скапоцен камен на романескната ... »
Во Вајсенфелс денеска беше предаден грант од 1,7 милиони евра за редизајн на патот Ам Гитербанхоф. Проектот вклучува 34 паркинг места, 2 автобуски постојки, јамка за вртење автобус и пристап до пешачкиот тунел без бариери.

Редизајнот на патот Am Güterbahnhof во Вајсенфелс е ... »
Планирано реновирање на уличното осветлување на патот до Marienmühle во Вајсенфелс: MC Weißenfels ја поздравува мерката - ТВ извештај со интервјуа со Андреас Пшрибила и Доминик Шмит.

Градот Вајсенфелс планира да го реновира ... »
Бабата - гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Поглед на една баба од областа ... »
Видео интервју со Андреас Буххајм: Елстерауе повикува на крај на заклучувањето - отворено писмо до федералните и државните влади и областа Бургенланд

Елстерауе испраќа сигнал: градоначалникот Андреас ... »
Белата жена на Неса: Морничава средба со Рис и Ернст

Мистериозната приказна за Неса: Рис и ... »
Увид во подготовките на државниот состав за Претседателскиот куп во клинкер салите во Цајц, проследен со ТВ прилог.

ТВ репортажа за напорните тренинзи на државниот ... »
Загрозени, измачени, трауматизирани - перцепција на жител на областа Бургенланд

Загрозен, измачен, трауматизиран - жител на ... »
Велигденска прошетка во концептот на живеење во Штрајперт (слика видео)

Видео со слики: Велигденска прошетка во живиот ... »
На училиште - мислење на граѓанин од областа Бургенланд

На училиште – Поднесување со размислувања за ... »
Еден ден со главниот лекар Др. медицински Андреас Хелвегер во траума хирургија и ортопедија во Asklepiosklinik Weißenfels. Во овој ТВ прилог, еден ден од животот на Др. медицински Андреас Хелвегер го придружува додека работи во траума хирургија и ортопедија во Asklepiosklinik Weißenfels.

Главниот лекар Др. медицински Андреас Хелвегер: ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion на многу различни јазици
suomalainen : finnish : finski
中国人 : chinese : ķīniešu
eesti keel : estonian : estonski
日本 : japanese : Ιαπωνικά
українська : ukrainian : यूक्रेनी
basa jawa : javanese : javanese
dansk : danish : дат
беларускі : belarusian : Λευκορωσική
latviski : latvian : latış
polski : polish : polnesch
tiếng việt : vietnamese : vietnami
magyar : hungarian : húngaro
español : spanish : Іспанская
Ελληνικά : greek : graikų
svenska : swedish : Švedijos
bahasa indonesia : indonesian : indonesisch
lëtzebuergesch : luxembourgish : lüksemburq
gaeilge : irish : ирландский
slovenský : slovak : スロバキア語
čeština : czech : ceko
bugarski : bulgarian : bulharský
íslenskur : icelandic : ijslands
македонски : macedonian : macedonean
shqiptare : albanian : albānis
қазақ : kazakh : казахська
bosanski : bosnian : bosnies
lietuvių : lithuanian : litván
italiano : italian : italisht
azərbaycan : azerbaijani : azerbaijani
português : portuguese : portugis
română : romanian : rumun
հայերեն : armenian : armensk
suid afrikaans : south african : sudafricano
hrvatski : croatian : ხორვატული
हिन्दी : hindi : tiếng hindi
english : anglais : engels
ქართული : georgian : الجورجية
deutsch : german : däitsch
বাংলা : bengali : البنغالية
한국인 : korean : korea
français : french : francia
norsk : norwegian : norvegjeze
slovenščina : slovenian : slovène
Српски : serbian : сербский
עִברִית : hebrew : hebreeus
malti : maltese : cây nho
عربي : arabic : arabština
Монгол : mongolian : mongol
Русский : russian : russesch
türk : turkish : thổ nhĩ kỳ
فارسی فارسی : persian farsia : Парсы Фарсиясы
nederlands : dutch : holländska


Pembaruan halaman ini oleh Antonia Pacheco - 2023.12.01 - 06:09:33