Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion оператор на камера видео продуцент видео продукција


Почетна страница Опсег на понуди Цените Претходни проекти Контакт

Од нашите референци

ТВ репортажа за Мајкл Мендл, кој ја извршува...


Мајкл Мендл, манастир Поса, посета на Цајц, Бит Тониоло, андерграунд Цајц, ТВ репортажа, актер, Капитол, Бургенландкрајс , Ној Театар Цајц


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање концерти, театарски претстави, настани, разговори...
за објавување на веб, ТВ, на BluRay, ДВДРеализирате тешки проекти со ограничени ресурси?

Обично едното не може да се помири со другото. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок и единствена компанија за видео продукција која го побива ова правило. Камерите што ги користиме се модерни модели од најновата генерација со големи сензори за слика од 1 инчи од ист тип. Извонреден квалитет на сликата се постигнува во тешки услови на осветлување. Со програмабилни моторизирани навали, камерите може да се контролираат од далечина, минимизирајќи ја работната сила и овозможувајќи заштеда на трошоци.


Од нашата палета на услуги

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е една од ретките компании што нуди видео продукција со повеќе камери. Се користат професионални камери од ист тип. Кога станува збор за квалитетот на сликата, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion не прави компромиси. Снимањето е барем во 4K/UHD. Професионален софтвер се користи за уредување видео на компјутери со високи перформанси, што го користат и ТВ станиците ширум светот. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на театарски претстави, концерти, читања и друго

Видеоснимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично секако се прави со неколку камери. Само преку видео продукција со повеќе камери е можно да се снимаат многу области од настанот истовремено во слика и звук. Ние користиме камери кои се контролираат од далечина. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. Потребно е само едно лице да ги контролира сите камери. Не се потребни дополнителни сниматели.
ТВ и видео извештаи за радио, стриминг и интернет

Во оваа област, исто така, можеме да се потпреме на богато искуство засновано на долгогодишна активност. Беа произведени и емитувани неколку стотици ТВ прилози, видео-прилози и прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од тоа што сака клиентот и како е ситуацијата на лице место, неколку камери се користат и за интервјуа, рунди разговори, настани за дискусија итн. Ако прашателот не треба да биде видлив при интервјуа со само едно лице, две камери би биле доволни. Ако интервјуто или разговорот со неколку луѓе треба да се снима на видео, употребата на повеќе од 2 камери е од суштинско значење. Во зависност од тоа дали се работи за настан со публика, овде може да се користат и камери на далечинско управување. Ако треба да се снимаат рунди разговори без публика, можеби нема да биде потребно навалување на моторот. Ова го намалува техничкиот напор.
Видео монтажа, прилагодување на видео, аудио монтажа

Се разбира, снимањето настани, концерти, театарски претстави, разговори и слично на видео е само половина од битката. Вториот и барем исто толку важен дел од видео продукцијата е видео монтажата. За време на уредувањето на видеото, саундтракот и аудио траките се гледаат, прилагодуваат и мешаат истовремено. Интеграцијата на дополнителен текст и материјал за слики, како и интеграција на логоа и замаглувања, исто така се случува за време на уредувањето на видеото. Доколку сакате да се интегрира видео материјал од вас или од други извори, добредојдени сте да го поднесете ова. Аудио записите од концертните снимки исто така може да се ремиксираат и ремастерираат.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

Дали ви требаат ЦД-а, ДВД-а или Blu-ray-дискови во мали количини? Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер. За разлика од другите медиуми за складирање, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите имаат непобедливи предности. УСБ-мемориските картички и хард дисковите имаат ограничен рок на траење. Електронските компоненти се честа причина за губење на податоци од хард дискови, USB-стикови и мемориски картички. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а ги немаат овие. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

Од резултатите од над 2 децении видео продукција
ТВ репортажа за обемната реставрација на витражот во катедралата Наумбург, со интервјуа на Др. Холгер Кунде (Обединети донатори на катедралата од Мерсебург и Наумбург и колеџискиот манастир Цајц), Сара Јарон (Главен директор на работилницата за реставрација на MA York ACR ICON) и Иво Рауч (проект менаџер).

ТВ репортажа за бараното реставрирање на ... »
Архе Небра како место за патување низ времето - доминатрикс води низ римскиот банкет и јадењата во римската историја.

Посета на префектот - увид во римскиот банкет во ... »
Работилница во Глобус: Резба на тиква со Артур Фелгер: ТВ-прилог за семинар на клиентите за резба на тиква во трговскиот центар Глобус во Тејсен во Бургенландкрајс. Интервјуто со Артур Фелгер, предавач по азиско резбање зеленчук и овошје, е за уметноста на резбање тикви и како најдобро да се направи тоа.

Резба на тиква во Глобус: Работилница со Артур ... »
Прес-конференцијата на SSC ​​Saalesportclub Weissenfels ги разгледува увидите, дел 3

Прес-конференција SSC ​​SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Review Insights ... »
Интервју со Керстин Штајц: Зошто детската гимнастика е толку важна - Шефот на одделот на SV Kickers Rasberg eV зборува за важноста на вежбањето за децата

10 години SV Kickers Rasberg eV: Како спортот ги прави децата ... »
Залутан секстон - Рис и Ернст истражуваат: кражба на градилиште - локални приказни

Залутан секстон - Рис и Ернст откриваат кражба на ...»
-Nora oder ein Puppenheim- Видео продукција на претставата на театарот Наумбург

Театар Наумбург, видео продукција на претставата - ... »
„Искуство на историјата одблиску“: Посета на катедралата Наумбург со инсајдерски совети од Др. Холгер Кунде и Хенри Мил во интервју

„Убавината на катедралата Наумбург“: Репортажа ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion околу светот
বাংলা ‐ bengali ‐ bengalí
español ‐ spanish ‐ İspanyol
日本 ‐ japanese ‐ Японскі
latviski ‐ latvian ‐ 라트비아 사람
македонски ‐ macedonian ‐ 마케도니아 어
Монгол ‐ mongolian ‐ mongol
한국인 ‐ korean ‐ корејски
english ‐ anglais ‐ inglise
bugarski ‐ bulgarian ‐ bolgár
қазақ ‐ kazakh ‐ kazahstanski
Ελληνικά ‐ greek ‐ греческий
ქართული ‐ georgian ‐ الجورجية
bahasa indonesia ‐ indonesian ‐ 印度尼西亚
беларускі ‐ belarusian ‐ beloruski
basa jawa ‐ javanese ‐ ジャワ語
dansk ‐ danish ‐ danimarkalı
italiano ‐ italian ‐ Իտալական
português ‐ portuguese ‐ portúgalska
gaeilge ‐ irish ‐ ایرلندی
shqiptare ‐ albanian ‐ 阿尔巴尼亚语
עִברִית ‐ hebrew ‐ іврит
slovenščina ‐ slovenian ‐ slovēņu
українська ‐ ukrainian ‐ אוקראינית
hrvatski ‐ croatian ‐ الكرواتية
հայերեն ‐ armenian ‐ αρμενικός
deutsch ‐ german ‐ ألماني
norsk ‐ norwegian ‐ नार्वेजियन
Српски ‐ serbian ‐ serbų
हिन्दी ‐ hindi ‐ Хинди
français ‐ french ‐ francúzsky
malti ‐ maltese ‐ maltés
عربي ‐ arabic ‐ עֲרָבִית
nederlands ‐ dutch ‐ olandų
slovenský ‐ slovak ‐ 슬로바키아 사람
magyar ‐ hungarian ‐ унгарски
فارسی فارسی ‐ persian farsia ‐ Парсы Фарсиясы
eesti keel ‐ estonian ‐ estonski
čeština ‐ czech ‐ чэшскі
bosanski ‐ bosnian ‐ bosniaco
lietuvių ‐ lithuanian ‐ Λιθουανικά
azərbaycan ‐ azerbaijani ‐ azerbaidžaniečių
română ‐ romanian ‐ rumunjski
suomalainen ‐ finnish ‐ finlandeză
íslenskur ‐ icelandic ‐ アイスランド語
tiếng việt ‐ vietnamese ‐ orang vietnam
Русский ‐ russian ‐ russisk
suid afrikaans ‐ south african ‐ juhoafrický
türk ‐ turkish ‐ turečtina
中国人 ‐ chinese ‐ çinli
svenska ‐ swedish ‐ Шведски
lëtzebuergesch ‐ luxembourgish ‐ люксембургский
polski ‐ polish ‐ polyak


Kaca iki dianyari dening Isaac Hamza - 2023.12.03 - 15:32:51