Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion креатор на филмови Концертно видео снимање Видео продукција на ток шоу


Почетна страница Нашиот асортиман на понуди Цените Од нашите референци Контакт

Од нашите резултати од преку 20 години видео продукција

Иницијатива Die Bürgerstimme, демонстрации на пазарот во...


Ваша поддршка за вакви видео продукции! ... »


На 29 јануари 2022 година, иницијативата Die Bürgerstimme организираше демонстрации на плоштадот на пазарот во Наумбург. Целта на иницијативата Die Bürgerstimme е, меѓу другото, итен прекин на мерките за Корона. Бидејќи листата на барања беше комплетирана, таа требаше да биде предадена на подрачното одделение на 29 јануари 2022 година. Сепак, регионалните политичари не се појавија.


Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion - најдобар начин за снимање концерти, театарски претстави, настани, разговори...
... да ги објавите на ТВ, веб, на BluRay, ДВД.Високи барања и ограничени финансиски средства - тешка комбинација?

Тоа обично не оди заедно. Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е исклучок од правилото. Ја користиме најновата генерација на камери од ист тип со големи сензори за слика од 1 инчи. Обезбеден е оптимален квалитет на сликата дури и во тешки услови на осветлување. Програмабилните навалувачи на моторот овозможуваат далечинско управување со камерите, минимизирајќи ги персоналните трошоци и намалувајќи ги трошоците за вас како клиент.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Паралелно снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion е вашиот партнер кога станува збор за снимање со повеќе камери и видео продукција. Ние користиме камери од ист тип. Кога станува збор за квалитетот на сликата, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion не прави компромиси. Снимањето е барем во 4K/UHD. Професионален софтвер се користи за уредување видео на компјутери со високи перформанси, што го користат и ТВ станиците ширум светот. Како еден од ретките производители на видео, Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion може да произведува видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Во видео снимањето на театарски претстави, концерти, читања и слично, секако се користат неколку камери. Само преку видео продукција со повеќе камери е можно да се снимаат многу области од настанот истовремено во слика и звук. Се користат камери со далечинско управување. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. Со 5 и повеќе камери може да управува едно лице. Не се потребни дополнителни сниматели.
ТВ и видео извештаи за радио, стриминг и интернет

Работејќи како видеоновинар долги години, успеав да стекнам релевантно искуство во оваа област. Во текот на годините беа произведени и емитувани стотици видео-прилози и ТВ-прилози. Оваа активност доведе до широк спектар на места за широк спектар на теми. Темите се движеа од актуелни вести и информации до културни и спортски настани, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство ви овозможува да ги истражите сите можни теми за да произведувате ТВ-прилози и видео извештаи.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од нарачката, користиме и неколку камери за видео продукција на интервјуа, настани за дискусија, тркалезни маси итн. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Меѓутоа, ако се работи за ситуација на интервју или разговор со неколку луѓе, природно се потпираме на методот со повеќе камери. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Техничкиот напор се намалува ако видеото е на дискусии без публика.
Видео монтажа, сечење видео, аудио монтажа

Се разбира, не е доволно само снимање концерти, настани, интервјуа и дискусии итн. Следниот чекор по снимањето на видеото е сечење видео или уредување видео. Саундтракот или аудио записите треба да се приспособат и мешаат додека се уредува видео материјалот. Интеграцијата на дополнителен текст и материјал за слики, како и интеграција на логоа и замаглувања, исто така се случува за време на уредувањето на видеото. Доколку сакате да се интегрира видео материјал од вас или од други извори, добредојдени сте да го поднесете ова. Аудио записите од концертните снимки исто така може да се ремиксираат и ремастерираат.
Мала серија производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. Безбедноста на податоците на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови не е загарантирана вечно. На Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а им недостасуваат електронски компоненти. Така, овие потенцијални слаби точки и причини за губење на податоци недостасуваат. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се одлични за продавање, подарување и архивирање музика, видеа или датотеки.

Од резултатите од над 2 децении видео продукција
Видео со слики: Велигденска прошетка во живиот концепт на Штрајперт

Велигденска прошетка во концептот на живеење во ... »
Оператор на салон за сладолед - гласот на граѓаните на областа Бургенланд

Оператор на салон за сладолед - Писмо од граѓанин ... »
Политички земјотрес: Протече прошталниот говор на Олаф Шолц! Откривачките детали од демото во Вајсенфелс

Сензација за протекување: Откриени прошталните ... »
Луц Валтер - точно на средина - ракометен разговор

Точно на средина - ракометен муабет - Лајцшер ... »
Интервју со Тиемо фон Крејц: Како тој го дизајнира Руделсбург како место за култура и гостопримство

Патување во историјата: обиколка на Руделсбург со ... »
Поранешната менаџерка за медицински сестри Моника Каединг дава увид во нејзината работа во клиниката Бургенландкрајс во Цајц во едно интервју.

Збогум со долгогодишната менаџерка за медицински ... »
Од аналоген до дигитален јавен дијалог: Во видео интервју, Бјорн Блос зборува за платформите за учество на јавноста во Цајц

Граѓанско учество во Цајц: Бјорн Блос во разговор за ... »
19-ти Детски дуатлон на Цајц, трчање, возење скутер, на Алтмаркт Цајц, контрола на сообраќајот Цајц, велосипедизам на одделот СГ Шеми Цајц, градоначалник Кристијан Тиеме, Карола Хофер, ТВ извештај

На Altmarkt во Цајц се одржува 19-тиот детски дуатлон, ... »
Увид во секојдневната работа на главниот лекар Др. медицински Ендрју Хелвегер. Овој ТВ прилог дава увид во секојдневната работа на главниот лекар Др. медицински Андреас Хелвегер во Asklepiosklinik Weißenfels.

Еден ден во клиниката Асклепиос во Вајсенфелс со ... »
Уметничко лизгање на божиќниот пазар во Наумбург: Претставена е новата атракција на областа Бургенланд. Интервју со градскиот менаџер Силвија Кул.

Божиќниот пазар во Наумбург: лизгалиштето како врв ... »Burgenlandkreis Video-, TV-, Medienproduktion на многу различни јазици
беларускі ⟩ belarusian ⟩ 벨라루스어
日本 ⟩ japanese ⟩ Ġappuniż
español ⟩ spanish ⟩ スペイン語
বাংলা ⟩ bengali ⟩ בנגלית
lëtzebuergesch ⟩ luxembourgish ⟩ ლუქსემბურგული
عربي ⟩ arabic ⟩ ərəb
magyar ⟩ hungarian ⟩ madžarski
basa jawa ⟩ javanese ⟩ ジャワ語
Ελληνικά ⟩ greek ⟩ یونانی
norsk ⟩ norwegian ⟩ נורבגית
македонски ⟩ macedonian ⟩ makedonia
lietuvių ⟩ lithuanian ⟩ литвански
Русский ⟩ russian ⟩ rusça
հայերեն ⟩ armenian ⟩ אַרְמֶנִי
ქართული ⟩ georgian ⟩ জর্জিয়ান
türk ⟩ turkish ⟩ turski
română ⟩ romanian ⟩ ռումիներեն
Монгол ⟩ mongolian ⟩ mongolų
עִברִית ⟩ hebrew ⟩ хебрејски
gaeilge ⟩ irish ⟩ irlandais
हिन्दी ⟩ hindi ⟩ הינדי
suid afrikaans ⟩ south african ⟩ јужноафрички
қазақ ⟩ kazakh ⟩ kazakstan
malti ⟩ maltese ⟩ malteze
português ⟩ portuguese ⟩ portoghese
فارسی فارسی ⟩ persian farsia ⟩ персидская фарсия
nederlands ⟩ dutch ⟩ hollandi keel
čeština ⟩ czech ⟩ ceko
eesti keel ⟩ estonian ⟩ estonski
bosanski ⟩ bosnian ⟩ bosnijan
italiano ⟩ italian ⟩ italia
deutsch ⟩ german ⟩ däitsch
suomalainen ⟩ finnish ⟩ फिनिश
slovenský ⟩ slovak ⟩ slovacă
bugarski ⟩ bulgarian ⟩ bulharský
dansk ⟩ danish ⟩ дански
français ⟩ french ⟩ fransk
Српски ⟩ serbian ⟩ szerb
한국인 ⟩ korean ⟩ korejski
shqiptare ⟩ albanian ⟩ albański
íslenskur ⟩ icelandic ⟩ islandski
polski ⟩ polish ⟩ Στίλβωση
slovenščina ⟩ slovenian ⟩ slovence
中国人 ⟩ chinese ⟩ kinų
українська ⟩ ukrainian ⟩ ইউক্রেনীয়
svenska ⟩ swedish ⟩ Švedijos
tiếng việt ⟩ vietnamese ⟩ вијетнамски
hrvatski ⟩ croatian ⟩ хорватский
latviski ⟩ latvian ⟩ lett
english ⟩ anglais ⟩ bahasa inggris
azərbaycan ⟩ azerbaijani ⟩ asarbaiseáinis
bahasa indonesia ⟩ indonesian ⟩ indonéština


Ревизија ове странице од Leonardo Quan - 2023.12.01 - 06:43:20